Feng shui w kuchni – czyli jak urządzić wnętrze zgodnie ze wschodnią filozofią?

Feng shui w kuchni

Kuchnię można nazwać duszą mieszkania lub domu. To w kuchni najczęściej zdarzają się najserdeczniejsze i szczere rozmowy, a czasami podejmowane są najważniejsze decyzje. To miejsce, gdzie wieczorem po całym dniu pracy zbiera się cała rodzina i gdzie można przytulnie i ciepło omówić miniony dzień. W nauce feng shui uważa się, że kuchnia powinna być nie tylko miejscem do spożywania posiłków. Jeśli traktować ją z szacunkiem i zwracać wystarczającą uwagę na sprzątanie, w rodzinie zawsze będą dostatek i dobrobyt. Bardzo dobrze, jeśli można pozwolić sobie urządzić oddzielną jadalnię.

Feng shui jadalni

Jeśli poprawnie urządzić jadalnię, rodzina będzie rzadziej chorować i w domu będzie zdrowa atmosfera. Jadalnia według feng shui musi być przestronna. Im mniej zbędnych mebli, tym lepiej.

Największą wartością w jadalni zgodnie z filozofią feng shui jest stół. Dawaj przewagę owalnym lub okrągłym stołom. Wielkość stołu jest dobierana właśnie do pomieszczenia. Jeśli masz już zakupiony prostokątny stół, nigdy nie siadaj na rogu. Jadalnia będzie bardziej harmonijna, jeśli zneutralizować ostre rogi. Można to zrobić za pomocą obrusu. Według feng shui jadalnię powinny wypełniać mebli z naturalnych materiałów. Dobrze, jeśli stół jest wykonany z drewna (drewno z metalem). Nie kupuj stołu z marmuru i szkła. Nigdy nie należy umieszczać stołu naprzeciwko toalety.

Gama kolorów w jadalni powinna być neutralna i spokojna. Posiłek powinien odbywać się w miłej atmosferze. Co dotyczy oświetlenia, to najlepszym rozwiązaniem jest górne światło, które nie tak ”bije po oczach”.

Mistrzowie feng shui zalecają naprzeciwko stołu powiesić lustro. To "podwoi" ilość jedzenia w domu. Uważa się, że taka metoda pomaga zwiększyć dobrobyt w rodzinie.

Udekorować jadalnię można za pomocą kwiatów. Zegarek w tym pokoju jest zbędny, ponieważ przeszkadza spokojnie cieszyć się posiłkiem.

Prawidłowy feng shui kuchni

Najczęściej w mieszkaniu kuchnia i jadalnia znajdują się w jednym pomieszczeniu. Gdzie umieścić kuchnię według feng shui? Najlepiej to zrobić w południowej części domu, która odpowiada żywiołu ognia. Dopuszczalnym jest położenie w południowo-wschodniej części, jest to strefa żywiołu drewna. Najbardziej niekorzystną stroną do lokalizacji kuchni jest północ. Lokalizacja kuchni na północnej stronie czyni ją mniej odwiedzaną, to niekorzystnie wpływa na trawienie.

Bardzo ważne jest, aby w kuchni było dużo wolnego miejsca. To powoduje stały przepływ pozytywnej energii. Niemniej ważne jest zamontowanie dobrego okapu do oczyszczania powietrza. Staraj się częściej wietrzyć kuchnię.

Meble w kuchni zgodnie z feng shui muszą być wykonane z drewna. Dobrze wykorzystać różne ozdoby w kształcie owoców lub roślin. Dekorowanie za pomocą różnych glinianych, ceramicznych lub drewnianych statuetek też jest mile widziane. Wszystko powinno być umieszczone w taki sposób, aby cieszyło oko i dawało komfort.

Strefy w kuchni według feng shui

Ewentualnie kuchnie można podzielić na kilka stref, które są wyposażone w różny sprzęt:

  1. Płyta kuchenna. Śmiało można nazwać sercem kuchni. Nie należy umieszczać płyty w pobliżu okna, w przeciwnym razie podczas gotowania wraz z parą ulotni się przez uchylone okno i twój dobrobyt. Koniecznie utrzymuj płytę w idealnej czystości.
  2. Zlewozmywak. Bardzo dobrze, jeśli jest wykonany ze stali nierdzewnej. Specjaliści feng shui twierdzą, że metal pomaga zniszczyć szkodliwe energetyczne struktury, które potem zmyje woda.
  3. Lodówka. W celu poprawy sytuacji materialnej umieść lodówkę w południowo-wschodniej lub południowo-zachodniej części kuchni. Bardzo skutecznym w podnoszeniu dobrobytu materialnego jest lustro, używane zamiast dolnej półki.
 
Powiązane artykuły:
Podział mieszkania na strefy – czyli jak urządzić mieszkanie według zasad feng shui?
Feng shui jest popularny już kilka lat i taka popularność nie jest wypadkowa – wiele z tych, kto skorzystał się tymi poradami, odczuły przemiany w swoim życiu. Spróbujcie – dziś opowiemy, jak poprawnie zorganizować obszar według stref Feng Shui.
Feng shui na przyciąganie miłości
Feng shui dawno zarekomendował siebie jak szczególny sposób życia, który pomaga przyciągać wszystkie dobra wszechświata, włączając miłość, bogactwo, szczęście i powodzenie. Na przykład, jeśli brakuje miłości, to należy wykonać cały szereg manipulacji.
Pieniężne drzewo Feng Shui – zrób swój dom bogatym
Uczenie Feng Shui przynosi do życia harmonię i pomyślność. A ponieważ dla osiągnięcia ostatniego są potrzebne pieniądze, to dziś porozmawiamy o pieniężnym drzewie Feng Shui, za pomocą którego można łatwo przyciągnąć pieniądze do domu.
Feng Shui dla kariery – czyli co można zrobić, żeby osiągnąć sukces?
Dwa główne obwody dla samorealizacji człowieka to zapewne rodzina i praca. Każdy pragnie zwiększyć swoje szanse na fachowy sukces, wykorzystując przy tym nie tylko życiowe okoliczności i umysłowe zdolności, ale i przeróżne talizmany.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty