Filmy, które zarobiły ponad miliard dolarów

Współczesna kinematografia może być dumna ze swego dorobku, w którym jest mnóstwo filmu, które zarobiły miliony dolarów. Są wśród nich najbardziej kasowe produkcje, które zarobiły ponad miliard dolarów. W niniejszym zestawieniu najbardziej dochodowe filmy.

Kino jest jedną z najpopularniejszych form rozrywek, dlatego branża filmowa nie stoi w miejscu i każdego roku mamy możliwość oglądać mnóstwo nowych produkcji. Niektóre z nich odniosły wielki sukces komercyjny, zarabiając setki milionów dolarów. Mamy dla ciebie kilka filmów, których reżyserzy zarobili najwięcej w historii kina.

1. Titanic

Titanic

Zacznijmy od Titanica, który zdobył rekordową liczbę nagród i pobił mnóstwo rekordów. Koszt produkcji wyniósł 200 mln dolarów. Ale to nic w porównaniu z tym, ile udało mu się zarobić – aż 2,1 miliarda dolarów.

2. Iron Man 3

Iron Man 3

Kolejna odsłona przygód Iron Mana, którą można było oglądać nawet w rewolucyjnej technologii 4DX, która wykorzystuje różne efekty, dzięki którym widz staje się częścią akcji. Film przekroczył wszelkie oczekiwania i zarobił 1,2 miliarda dolarów.

3. Czarna Pantera

Czarna Pantera

Jeszcze jeden film wydawnictwa Marvel Comics, który odniósł wielki sukces komercyjny i zarobił 1,3 miliarda dolarów. Ciekawostka: film "Czarna Pantera", to pierwsza produkcja, którą mieli możliwość oglądać mieszkańcy Arabii Saudyjskiej po tym, jak zniesiono tam zakaz chodzenia do kin.

4. Skyfall

Skyfall

"Skyfall" z udziałem przystojnego Daniela Craiga jest pierwszym filmem z serii o Bondzie, który zarobił ponad miliard dolarów. Być może dlatego, że film można było oglądać w technologii IMAX.

5. Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy

Gwiezdne wojny

Film "Gwiezdne Wojny: Przebudzenie Mocy" pobił wszelkie rekordy popularności. Podczas pierwszego weekendu zarobił 529 mln dolarów. Część 7 z serii "Gwiezdne Wojny " jest najbardziej dochodowym filmem roku 2010. Film zarobił ponad 2 miliardy dolarów. W 2017 roku ukazała się kolejna, ósma część Gwiezdnych Wojen, która zarobiła 1,3 miliarda dolarów.

6. Harry Potter i Insygnia Śmierci: Część II

Harry Potter

Nie tylko książki, ale również i filmy o Harrym Potterze cieszą się ogromną popularnością. Dzięki grafice komputerowej różne magiczne sztuczki wyglądają bardzo realistycznie. Film zarobił 1,3 miliarda dolarów.

7. Avengers

Avengers

Adaptacja komiksów była bardzo dobrym pomysłem, ponieważ ich twórcom udało się zarobić kupę forsy. W 2012 roku pierwsza część franczyzy pobiła wszelkie rekordy popularności, zarabiając 1,5 miliarda dolarów. Trzy lata później film "The Avengers: Czas Ultrona", należący do tej franczyzy, zarobił około 1,4 miliarda dolarów. Specjalnie na potrzeby filmu zbudowano Wieżę Avengers, która była największą konstrukcją zbudowaną na potrzeby filmów Marvel. W następnym roku ukazał się film "Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów", który zarobił 1,153 miliarda dolarów. Największy sukces finansowy odniósł dziewiętnasty film z tej franczyzy "Avengers: Wojna bez granic", który podczas pierwszych jedenastu dni wyświetleń zarobił miliard dolarów. Ogólnie film zarobił ponad 2 miliardy dolarów.

8. Władca Pierścieni: Powrót króla

Władca Pierścieni

Ostatni film z trylogii odniósł nie tylko największy sukces finansowy, zarobił ponad 1,1 miliarda dolarów, ale również zdobył rekordową liczbę nagród – 11 Oscarów.

9. Szybcy i wściekli 7

Szybcy i wściekli 7

Siódmy film z serii "Szybcy i Wściekli" wpisał się na kartki historii jako produkcja, podczas której zginął Paul Walker. Brakujące sceny dograno dzięki pomocy braciom aktora. Film "Szybcy i Wściekli 7" zarobił 1,5 miliarda dolarów. Podczas pierwszego weekendu film zarobił 525 mln dolarów.

10. Transformers 3 (Transformers: Dark of the Moon)

Transformers 3

Nie zważając na to, że trzecia część z serii filmowej "Transformers" zarobiła 1,124 miliarda dolarów, jednak film został negatywnie odebrany przez krytyków i zdobył 8 nominacji do antynagrody – Złotej Maliny.

11. Kraina Lodu

Kraina Lodu

Na początku film animowany cieszył się ogromną popularnością podczas wyświetleń w kinach, dlatego w ciągu roku sprzedano 18 mln cyfrowych kopii filmów i kopie zapisane na fizyczny krążek. "Kraina Lodu" w 2014 roku zarobiła 1,3 miliarda dolarów.

12. Piękna i Bestia

Piękna i Bestia

Film jest adaptacją znanej bajki, który ukazał się w 2017 roku i zarobił około 1,3 miliarda dolarów. Jest jednym z najpopularniejszych musicali w historii kina.

13. Jurassic World

Jurassic World

Steven Spielberg po raz kolejny stworzył przebój filmowy, nad którym pracował 11 lat. Film został pozytywnie odebrany przez widzów i zarobił aż 1,6 miliarda dolarów.

14. Minionki

Minionki

Na promocję filmu animowanego "Minionki "wydano 600 mln dolarów. Chociaż produkcja została negatywnie odebrana przez widzów, jednak udało jej się zarobić 1,159 miliardów dolarów.

15. Avatar

Avatar

Film w reżyserii Jamesa Camerona stał się mega popularny, dlatego jest jednym z najbardziej kasowych filmów. Produkcja zarobiła 2,8 miliarda dolarów, nawet nie zważając na to, że nie wystąpiły w nim znane gwiazdy Hollywood. Ciekawe, czy następnej części Avatar uda się odnieść taki sam sukces komercyjny?

 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty