Firma na $1 000 000 000 – 15 faktów o Аpple

Urządzenia produkowane przez firmę Apple są mega popularne, ale co właściwie wiemy o samej korporacji? W większości przypadków ludzie odpowiadają, że założył ją Steve Jobs i to wszystko. Z naszego zestawu dowiesz się wielu ciekawych rzeczy.

Powszechnie znana amerykańska korporacja Apple produkuje najbardziej popularne i wielofunkcyjne urządzenia. Na nowe modele konsumetci urządzają prawdziwe polowanie, oddając za gadżety ogromne pieniądze. Przy tym na temat samej firmy wiadomo nie wiele, więc proponujemy naprawić ten błąd.

1. Znane atrakcje

Znane atrakcje

W Nowym Jorku na Manhattanie na Fifth Avenue znajduje się najdroższy sklep Apple Store, pobudowany w postaci przezroczystego sześcianu. Ta budowla jest uważana za jedno z najczęściej fotografowanych miejsc na świecie.

2. Jabłkowa nazwa

jabłko

Wymyślił nazwę firmy Apple Steve Jobs, który na początku 1970 roku przestrzegał jabłkowej diety i postanowił odwiedzić gospodarstwo, gdzie były uprawiane te owoce. On mówił, że "Apple" to energiczna i zabawna nazwa. W tym czasie na firmę komputerową czekał proces sądowy z wytwórnią muzyczną Apple Corp, która zrobiła The Beatles popularnym. Porozumienie było osiągnięte w 1978 r. Oprócz tego warto wspomnieć, że nadgryzione jabłko nie ma nic wspólnego z wydarzeniami biblijnymi, taki znak po prostu podobał się Jobsowi.

3. Cena pierwszego komputera

komputer

W lipcu 1976 roku do sklepów trafił komputer 4K Apple I, który kosztował $666,66, co w przeliczeniu na dzisiejsze czasy wynosi $2,760. Chrześcijanie byli zszokowani kwotą, powtarzającą liczbę Szatana. Przy tym współwłaściciel firmy Steve Wozniak twierdził, że prawdziwa cena komputera wynosi $667, ale liczba 666,66 "szybciej się zapisywała".

4. Popularne zegarki

zegar

Względną nowością jest Apple Watch, który stał się bardzo popularny. Jest to dowód na to, że w ciągu ostatnich trzech kwartałów tych gadżetów było wyprodukowano więcej, niż we wszystkich szwajcarskich firmach.

5. Pierwsze logo

Pierwsze logo

W 1976 roku logo firmy komputerowej było o wiele większe, niż znane jabłko. To był obraz Izaaka Newtona, siedzącego pod jabłonią.

6. Zysk od wyszukiwarek

google

Firma dostaje ogromne pieniądze od innych marek, na przykład, tylko od Google otrzymuje 3 miliardy dolarów za to, że w IOS domyślnie ustawiona jest wyszukiwarka Google. Wyjątkiem są Chiny i Rosja, przy tym ile płaci Yandex niewiadomo.

7. Poufne rozmowy

siri

Właściciele iPhone przynajmniej raz, ale próbowali porozmawiać za pomocą opcji komend głosowych Siri. Teoretycznie osobisty asystent powinien odpowiadać na wszystkie pytania i wykonywać komendy. Jednak niewiele osób wie, że wszystko, co było powiedziane przez Siri, jest rejestrowane i przechowywane w firmie w ciągu dwóch lat.

8. Wysoka jakość

laptop

Statystyki pokazują, że przeciętny użytkownik komputerów innych marek spędza około 50 godzin rocznie na rozstrzygnięciu problemów technicznych. Użytkownicy Mac wydają na to nie więcej niż 5 godzin w roku.

9. Niezmienność designu

komórki

Firma zarabia ogromne pieniądze bez większego kłopotu. Na przykład przez pięć lat sprzedawała telefony o tym samym designu. Były to modele: iPhone 5, iPhone 5s, iPhone SE. Trwało to od 2012 do 2017 roku.

10. Powód odmowy naprawy gwarancyjnej

pali

To niesamowite, że palenie przy komputerze powoduje utratę gwarancji AppleCare. W centra serwisowe często zwracają się ludzie, których komputery są uszkodzone dymem papierosowym. Skargi dotarły do samego Jobsa, który odpowiedział, że nikotyna jest szkodliwa dla zdrowia, a pracownicy jego firmy nie będą pracować nad tym problemem, więc pamiętaj, że palenie nie tylko szkodzi zdrowiu, ale także pozbawia gwarancji.

11. Popularne aplikacje

aplikacje

Aby ocenić, jaki zysk otrzymuje firma, zauważymy, że w 2017 roku tylko za zakup wewnętrznych aplikacji za pośrednictwem sklepu App Store otrzymała zysk wyższy niż roczne przychody Mcdonald'sa na całym świecie.

12. Wartość rynkowa

cena

Od kwoty, którą teraz wymienimy, można dostać zawrotu głowy. Tylko wyobraź sobie, że kapitalizacja rynkowa korporacji Apple przekroczyła bilion dolarów, i ona jest pierwsza w świecie. Do tego pozycja lidera należała do koncernu naftowego Exxon-Mobile.

13. Ten sam czas reklamowy

czas

Na zdjęciu, które jest używane do reklamy, na telefonach zawsze pokazywany jest czas "9:41". I na to istnieje wyjaśnienie. Jest to upamiętnienie ważnego historycznego momentu, ponieważ Steve Jobs zaprezentował pierwszą generację iPhone dokładnie o 9:41.

14. Patent na funkcję

Patent

Do odblokowania urządzeń mobilnych korporacji wykorzystuje funkcję "przesuń aby odblokować" (slide-to-unblock). Ten ruch palca był opatentowany przez Apple, więc inni producenci nie mogą go użyć, dlatego muszą wybierać inne gesty.

15. Praca za pożyczkę

praca

To niesamowite, kiedy otrzymując tak ogromny zysk, Apple stale pożycza pieniądze, obecnie ma już 100 miliardów dolarów długu. Dzieje się tak, ponieważ większość pieniędzy firmy znajduje się na kontach zagranicznych, więc bardziej opłaca się brać pieniądze na wypłatę dywidendy niż płacić podatki.

 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty