Fitness - domowy zestaw ćwiczeń

kompleks ćwiczeń w domowych warunkach

Uprawianie sportu na siłowni ma mnóstwo zalet. Po pierwsze nie możemy nie wykonywać ćwiczeń, ponieważ kontroluje cię trener. Po drugie zapłaciliśmy pieniądze za zajęcia - więc po prostu leżeć na dywaniku, to marnowanie forsy. Po trzecie zajęcia w grupach są łatwiejsze do wykonania. Gdy spoglądasz na spocone twarze swoich sąsiadów, tobie robi się lżej.

Jednak z drugiej strony nie każdy ma możliwość chodzić do fitness clubów. Przykładowo młoda karmiąca mama, nie może pozostawić dziecka na długo w domu. Jeśli masz siłę woli i chęć wykonywać ćwiczenia w domu, to można łatwo dobrać odpowiedni zestaw ćwiczeń. Domowy fitness może być nie mniej skuteczny, jeśli zrobisz to w odpowiedni sposób. W sklepach sportowych do dyspozycji są różne urządzenia, które będą ci pomocne podczas zajęć. Ale podczas domowych ćwiczeń, najważniejsze - wewnętrzna dyscyplina. Należy postawić przed sobą cel – każde dwa dni przez pół godziny wykonywać ćwiczenia. W odróżnieniu od klubu sportowego, podczas zajęć można włączyć ulubioną muzykę albo oglądać serial. Czyż to nie jest prawdziwym zadowoleniem!

Gdy rozpoczynasz ćwiczenia w domu, należy przede wszystkim wybrać odpowiednie urządzenia. Aby zajęcia były jakościowe musisz mieć w domu różnorodne wyposażenie.

Ćwiczenia z hantlami

Hantle – to niezbędny atrybut ćwiczeń fizycznych w domu. Mogą uczestniczyć nie tylko w ćwiczeniach na klatkę piersiową i ręce. Podczas pierwszych zajęć najlepiej wykorzystywać hantle 5 kg. Hantle mogą być gumowe lub winylowe, jedne i drugie są wygodne i nie wyślizgują z rąk. Podczas ćwiczeń z hantlami, nie wolno robić gwałtownych ruchów, powinny one być elastyczne i płynne.

Ćwiczenia z hantlami wzmacniają gorset mięśniowy, ręce stają się ładniejsze. Do jednych z najbardziej popularnych należą przysiady z hantlami. Podczas takich ćwiczeń, plecy powinny być wyprostowane aby zmniejszyć obciążenie na kręgosłup.

Ćwiczenia na ręce - to najprostsze co można zrobić w zestawie z hantlami. Podnosić hantle można wyciągniętymi rękami i zgiętymi. Jednak staraj się nie przesadzić i nie rób zbyt dużo ćwiczeń, powyżej własnych możliwości.

fitness trening w domu 1

Podnosząc miednicę z hantlami, zwiększasz tym samym skuteczność wykonywanych ćwiczeń na pośladki. Ponieważ waga się zwiększa, więc zwiększa się obciążenie. Po prostu połóż ręce z hantlami na biodrach i płynnie podnoś miednicę do góry.

fitness trening w domu 2
Ćwiczenia z fit ball

Treningi fitness można również wykonywać w domu za pomocą piłki gimnastycznej. Ten atrybut zdrowego trybu życia, zdobył popularność jeszcze w zeszłym wieku. Nazywany jest - fit ball i wykorzystywany również podczas gimnastyki leczniczej. Na takiej piłce można wykonywać dowolne ćwiczenia: dla bioder, pośladków, klatki piersiowej, pleców. Oto kilka wariantów, które pomogą ułożyć zestaw ćwiczeń do wykonywania w domu.

Ćwiczenia na mięśnie brzucha. Wzmocnić mięśnie brzucha można za pomocą podnoszeń, leżąc na piłce. Piłka podrzuca ciało do góry, pomagając w ten sposób podnosić się.

fitness trening w domu 3

Aby polepszyć wygląd bioder, należy po prostu przewrócić się na brzuch. Opierając się o podłogę podnoś nogi do góry, dzięki temu wzmocnisz mięśnie pośladków i tego miejsca, gdzie pojawia się znienawidzony cellulit.

domowy fitness 4

Ręce i klatkę piersiową można wzmocnić za pomocą następującego ćwiczenia. Należy usiąść w pozycji lotosu albo wstać, wyciągnąć piłkę przed siebie i mocno ściskać. Przy tym odczuwasz jak napięte są mięśnie klatki piersiowej? Więc ćwiczenia wykonujesz poprawnie.

domowy fitness 5

Mając fit ball w domu, będziesz miała możliwość wykonywać ćwiczenia bez specjalnego wysiłku i z zadowoleniem. Kupując owego pomocnika, należy zwrócić uwagę na wysokość. Jeśli usiądziesz na piłkę, to twoje nogi powinny znajdować się pod kątem prostym z podłogą. To gwarancja tego, że poprawnie wybrałaś piłkę.

Fitness domowy

Domowy fitness na odchudzanie, polega nie tylko na specjalnych ćwiczeniach. Ponieważ uprawiać fitness można nawet sprzątając mieszkanie. Nie radzimy wykorzystywać szczotki do mycia podłogi lub ścierki. Najlepsze ćwiczenia fitness – przysiadasz i przemieszczasz się na czubkach palców, wówczas masowana jest tylna strona bioder, a to jest profilaktyką cellulitu.

Fitness domowy ma jeszcze jedną zaletę. Możemy wybierać tylko te ćwiczenia, które nam najbardziej odpowiadają i ułożyć własny zestaw ćwiczeń, czego nie możemy zrobić podczas ćwiczeń zespołowych w klubie fitness. Pozostaje tylko jedno – chęć i samodyscyplina!!

 
Powiązane artykuły:
Kilka podstawowych sposobów jak się pozbyć zbędnej wagi?
Przyczyn powstania zbędnej wagi jest dużo, ale żeby pomyślnie pozbywać się tłuszczu należy wiedzieć, dlaczego tak stało się. Znając przyczynę tego pytania, możemy o wiele szybciej i prościej je rozstrzygnąć.
Idealna figura dla dziewczyny – cechy pięknej sylwetki
Jaka idealna figura dla dziewczyny? To wciąż sławne 90-60-90, czy smaki mężczyzn kardynalnie zmieniły się? O tym jakie dziewczyny dziś podobają się mężczyznom opowie ten artykuł.
Najbardziej  skuteczny sposób na usunięcie brzuszka i spalenie boczków
Dosięgnąć żądanych proporcji da siłę każdej z nas. Dopiero za kilka tygodni za pomocą starannych fizycznych ćwiczeń, odpowiedniego żywienia i wielu innych czynników, można dosięgnąć pożądanego wyniku. O tym i nie tylko, opowie ten artykuł.
Nadwaga - przyczyny i niebezpieczeństwa
Nadwaga jest przyczyną złego zdrowia, wyglądu zewnętrznego i niskiej samooceny. Czasami trudno sobie samej przyznać co jest prawdziwą przyczyną jej obecności, lecz to jest ważne, żeby pozbyć się nienawistnych kilogramów.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty