Fitness dla ciężarnych
Sport jest potrzebny każdemu człowiekowi w dowolnym czasie jego życia. Chociaż nie wszyscy znajdują na niego czas, czego żałują potem. A czy pożałuje ciężarna kobieta tego, że nie uprawia sportu podczas ciąży?
Ćwiczenia dla kobiet w ciąży na piłce fitball będą pożyteczne dla zdrowia i nie zaszkodzą bobasowi. Głównie - dotrzymywać się wszystkich reguł. Można przed początkiem ćwiczeń przekonsultować to z lekarzem.
Żeby zabezpieczyć zdrowie przyszłej mamy i bobasa, w okresie ciąży należy prowadzić aktywny sposób życia – bywać na przyrodzie, więcej poruszać się i być może nawet chodzić na specjalne kursy.
Ćwiczenia po porodzie pomogą przywrócić figurę, spalić zbędny tłuszcz i umocnić mięśnie. Toż ćwiczyć należy brzuch, piersi i poprzek. Z artykułu dowiadujecie się, które ćwiczenia można wykonywać bez bojaźni poderwać zdrowie.
Po porodzie największe straty niesie zazwyczaj forma brzucha - mięśnie rozciągają się, a tłuszczowa warstwa zwiększa się. Żeby przywrócić sobie byłą formę zdarzy się starać na dwóch frontach - spalać tłuszcz i robić prasę.
Bieg - sport pożyteczny i jest nawet rekomendowany tym kobietom, które mają problemy z poczęciem. Ale ciężarnym, lepiej z tym poczekać do zakończenia terminu, inaczej jest obawa do porodu ciąży nie donosić.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty