Fito-beczka cedrowa – niezawodny sposób na poprawę zdrowia

fito beczka cedrowa

Ludzi, którzy nie lubią lub nie tolerują sauny, dzisiaj spotkać prawie niemożliwie. Większość, wręcz przeciwnie, chciałaby urozmaicić swój odpoczynek za pomocą obowiązkowej wizyty do łaźni lub sauny. Fito-beczka cedrowa jest prawdziwą gratką dla tych, którzy chcieliby zrobić chodzenie do sauny tradycją. Co to jest fito-beczka cedrowa? O tym, a także o prawidłowym stosowaniu danego cuda techniki będzie mowa dalej.

Co to za fito-beczka cedrowa i do czego ona się nadaje?

Żadnego haczyka w tym urządzeniu nie ma i to faktycznie jest beczka. Przeczytawszy alternatywną nazwę tego wynalazku od razu zrozumiesz co to jest. Tak więc fito-beczka cedrowa lub fito-sauna to mała osobista łaźnia parowa. Ta konstrukcja jest niewielką kabiną parową z otwartym dachem. Do beczki, gdzie całkowicie zanurza się ciało, podawany jest par, a głowa przy tym zawsze pozostaje na powierzchni.

Beczki cedrowe wykonane są z naturalnego drewna. Sam w sobie cedr posiada wiele przydatnych właściwości, a w połączeniu z wyparowywanymi olejkami eterycznymi fito-beczki stają się panaceum.

Po takim relaksującym zabiegu samopoczucie znacznie się poprawia. Mini-sauna w beczce cedrowej ma następujące zalety:

 1. Leczy wiele chorób układu mięśniowo-szkieletowego.
 2. Ta procedura jest zalecana osobom cierpiącym na zaburzenia nerwowe. Po kilku sesjach stan układu nerwowego znacznie się poprawi.
 3. Po zabiegu poprawia się stan skóry. Ona się odmładza, staje się bardziej delikatna i miękka.
 4. W takiej saunie można naprawdę odpocząć, zdejmując stres, zmęczenie.
 5. Sauna w beczce cedrowej, jak i zwykła łaźnia parowa, pomaga pozbyć się nadwagi, normalizuje przemianę materii i poprawić krążenie krwi.

Pocić się w tak niezwykłej saunie można nawet małym dzieciom i osobom starszym. Dzięki temu, że głowa nie pogrąża się w parze, zabieg nadaje się dla osób z wysokim ciśnieniem. Mówić o wszystkich zaletach fito-sauny można długo, ale znacznie lepiej po prostu sprawdzić jej działanie na sobie.

Wskazania do zabiegów w fito-beczce cedrowej

Chociaż beczka cedrowa może wydawać się zupełnie nieszkodliwa, dokonać skierowanie do zabiegu w niej musi specjalista. Podstawowe wskazania do przeznaczenia sauny cedrowej wyglądają w następujący sposób:

 1. Łaźnia w beczce cedrowej to idealny środek na zapalenia oskrzeli i przewlekłe zapalenia migdałków. Kilka zabiegów w okresie rekonwalescencji skutecznie wspiera organizm.
 2. Beczka cedrowa jest wskazana przy różnych schorzeniach dermatologicznych.
 3. Wielu sportowców po treningu i poważnych obciążeniach fizycznych przywracają kondycję w fito-beczce. Sauna przyspiesza rehabilitację organizmu szybko i skutecznie.
 4. Beczki cedrowe są przydatne w przypadkach, gdy pacjent potrzebuje programu relaksacyjnego. Po zabiegu w fito-beczce normalizuje się sen, beczka cedrowa znika stan emocyjnego napięcia i stresu (jeśli on był).
 5. Bardzo pomocne jest stosowanie takiej sauny dla osób z obniżoną odpornością.
 6. W beczce cedrowej można nawet hartować się, łącząc przyjemne z pożytecznym.

Przeciwwskazania do stosowania zabiegów w beczce cedrowej

Pomimo wielu zalet, fito-sauna cedrowa w pierwszej kolejności jest metodą leczenia, dlatego ma i przeciwwskazania:

 1. Zaszkodzić i może ludziom z nowotworem.
 2. Fito-beczka jest przeciwwskazana przy zbyt wysokiej temperaturze.
 3. Zabiegi w beczce cedrowej kategorycznie zabronione są kobietom w ciąży.
 4. Ludzie, którzy przeżyli zawał serca lub udar mózgu mogą zacząć kurs tylko po upływie sześciu miesięcy od choroby.
 
Powiązane artykuły:
Prysznic cyrkulacyjny – lecznicze właściwości
Chcecie umocnić immunitet, sprawić się z bezsennością i polepszyć figurę? Opiszemy procedurę, która pomoże wam dosięgnąć przelanych celów. Otrzymajcie maksimum informacji o szwajcarskim prysznicu, jego właściwościach i korzyściach dla organizmu.
Kąpiele naftalanowe – wskazania i przeciwwskazania
Nafta - przyrodniczy produkt, który jest przydatny i w medycynie. Naftalana - odmiana nafty, którą leczą od wielu chorób na kurortach Azerbejdżanu i Chorwacji. W artykule czytajcie komu są pokazane takie kąpieli i kiedy ich przyjęcie jest niedopuszczalne.
Kąpiel z porożem jelenia – unikatowy zabieg leczniczy
Kąpiel z porożem jelenia – dosyć egzotyczna procedura szeroko używana we wschodniej medycynie dla odmładzania organizmu, walki ze znużeniem i leczenia spektrum chorób. O wskazaniach do kąpieli z porożem jelenia czytajcie w materiale.
Kąpiele błotne – zabiegi borowinowe poprzez relaks do zdrowia
Leczenie borowinowe – kierunek alternatywnej medycyny, sprawdzony latami i zaakceptowany współczesną nauką. Z artykułu dowiadujecie się o odmianach błota, a także o chorobach, na pozbawienie od których są skierowane kąpielie błotne.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty