Fizjologiczny sposób antykoncepcji – czy można zajść w ciążę podczas przerywanego stosunku płciowego?

czy można zajść w ciążę podczas przerywanego stosunku płciowego

Dziewczyny przyzwyczajone do korzystania z fizjologicznego sposobu antykoncepcji jako podstawowego, często zastanawiają się nad tym, czy można zajść w ciążę podczas przerywanego stosunku płciowego. Pod tą metodą antykoncepcyjną powszechnie rozumiany jest wytrysk, który odbywa się na zewnątrz pochwy, czyli partner seksualny zabiera penisa z narządów rozrodczych kobiety do zachodzenia wytrysku.

Jakie jest prawdopodobieństwo zajścia w ciążę przy przerywanym stosunku płciowym?

Pomimo pozornego bezpieczeństwa, według badań zachodnich naukowców ta metoda zapobiegania ma niezawodność 96%. Jednak przy tym w około jednej trzeciej wszystkich przypadków, a według niektórych źródeł naukowych – w 50-70% podczas korzystania z tej metody jako podstawowej (tj. w przypadku niewykorzystania środków antykoncepcyjnych), zapłodnienie odbywało się w ciągu roku.

Dlaczego następuje ciąża podczas przerywanego stosunku płciowego?

Chodzi o to, że aktywnie korzystać z tej metody w praktyce może tylko ten mężczyzna, który ma duże doświadczenie w intymnych relacjach i jest w stanie całkowicie kontrolować swoje reakcje podczas stosunku. Często jest to bardzo trudne, szczególnie w stanie zbliżającego się orgazmu. Należy również powiedzieć, że młodzi mężczyźni często cierpią z powodu przedwczesnego wytrysku, czyli proces ejakulacji u nich absolutnie nie podlega kontroli. Przy tym największe prawdopodobieństwo zajścia w ciążę podczas korzystania z przerywanego stosunku płciowego występuje bezpośrednio w dniu owulacji i po upływie 48 godzin po niej.

Jakich zasad powinien przestrzegać mężczyzna korzystający z tej metody?

W pierwszej kolejności należy powiedzieć, że wytrysk podczas przerywanego stosunku płciowego musi odbywać się w dużej odległości od żeńskich narządów płciowych. Po wytrysku partner seksualny musi umyć ręce i więcej nie dotykać narządów płciowych kobiety.

Jeśli po krótkim czasie ponowne uprawia się seks, to przed nim obowiązkowo należy zadbać o higienę narządów płciowych, ponieważ w fałdach skóry, szczególnie na skórze napletka, może zostać płyn nasienny.

 
Powiązane artykuły:
Prawdopodobieństwo poczęcia dziecka w środku cyklu – czy można zajść w ciążę w 10 dniu cyklu?
Kobiety znając, że zajść w ciążę teoretycznie można tylko w czasie owulacji, interesują się, czy można w praktyce zajść w ciążę w drugim okresie, w 10 dniu cyklu. Omówimy to pytanie.
Czy można zajść w ciążę przez ubranie? Zapobieganie zapłodnieniu
Młode dziewczyny, które boją się ciąży i nie mając dostatecznego doświadczenia seksualnego, mocno przeżywają nawet z powodu bezpiecznego seksu. Dalej zorientujemy się, czy istnieje chociaż najmniejsza szansa zajść w ciążę przez odzież.
Kalendarz dni płodnych – czy można zajść w ciążę nie w okresie owulacji?
Pary często burzą się, czy może kobieta zajść w ciążę nie w okresie owulacji. Omówimy ten problem dokładniej i wyznaczymy, na który okres przypada największa wiarygodność poczęcia.
Warunki przedostania się plemników przez ubranie – czy można zajść w ciążę przez majtki?
Wykorzystując w pieszczotach seks bez przenikania, młodych i seksualnie niedoświadczonych ludzi interesuje pytanie wiarygodności ciąży. Omówimy ten dylemat dokładnie i wyznaczymy, czy jest możliwa taka sytuacja.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty