Forma brwi do kształtu twarzy – jak wybrać najbardziej odpowiednią?

forma brwi do kształtu twarzy

Aktorzy i charakteryzatorzy dobrze wiedzą jak bardzo brwi zmieniają twarz. Zrób ich trochę szerzej i niżej – i oto jesteś surową i nie do zaufania, podejmij ich wysokim łukiem – zdziwiona i nawet naiwna, skieruj koniuszki do dołu do skroni – czymś zasmucona. Brwi, silniej innych cech, wpływają na mimikę, ale także są zdolne wizualnie zmieniać geometrię twarzy.

Rozróżniają 5 głównych typów brwi: proste, łukowate (okrągłe), zgięte, płynące w dół ("domkiem") i brwi z załomem. Zależnie od formy twarzy, jeden typ może zrobić z ciebie piękną kobietę, podczas gdy drugi tylko przyciągnie uwagę do wad. Poprawnie skorygowawszy brwi do typu twarzy można znacznie zbliżyć jej do kanonicznego owalu, zrobić bardziej lekkimi brutalne cechy i zharmonizować proporcje.

Ogólne reguły

Toż forma brwi wybiera się głównie,do typu twarzy. Lecz są i ogólne reguły, które pracują zawsze:

  1. Czym szerzej czoło i dalej są rozstawione oczy, tym bliżej do nasady nosa rozmieszczają się brwiowe łuki i przeciwnie.
  2. Szerokie brwi organicznie wyglądają na obliczu z wyraźnymi cechami, a malutkie z głęboko posadzonymi oczami i cienkimi wargami, oblicze ozdabiają cienkimi i eleganckimi brwiami.
  3. Forma twarzy i brwi równoważą siebie na wzajem, czyli należy unikać formy brwi, która podkreśla charakterystyczne rysy twarzy: okrągła twarz – wysoko doprowadzone, załamane brwi, kątowa – łukowate, wyciągnięta – proste.

Cóż, a teraz popatrzymy jak wyznacza się najbardziej udana forma brwi po konkretnych typach twarzy, wychodząc z właściwości ich struktury.

brwi do kwadratowej twarzy

Brwi do kwadratowej twarzy

Przy kwadratowej formie twarzy jej długość i szerokość w przybliżeniu są jednakowe, a czoło i podbródek mają trochę kątowe zarysy. Forma brwi do kwadratowej twarzy musi złagodzić drastyczne linie kości policzkowych i dolnej szczęki i przesuwać akcenty z poziomych linii na korzyść pionowych. Z tym zadaniem dobrze sprawią się długie, z wysokim podniesieniem brwi. To mogą być łukowate, czy załamane brwi, przy czym do kwadratowej twarzy najwyższe punkty muszą rozmieszczać się nad źrenicami, czy trochę zmieścić się do skroni, a ogony – skierowane do środka oczu.

Brwi do kwadratowej twarzy powinny być przyrodniczej szerokości, z wyrażoną główką i lekko zwężającymi się końcówkami, a kolor nie zbyt ciemnym. Bardzo nieudana forma brwi do kwadratowej twarzy – cienka i prosta.

brwi do trójkątnej twarzy

Brwi do trójkątnej (sercowatej) twarzy

Trójkątną twarz wydzielają szerokim czołem i ostro zwężającym od kości policzkowych podbródkiem, a jej podgatunek sercowatą – występującymi, wyraźnie zarysowanymi kościami policzkowymi. Taką twarz nazywają również "brylantową", ponieważ zgodnie z przepisami ona przypomina szlifowany kamień. Żeby wygładzić jawną różnice w poziomych rozmiarach i kąt dolnej części, styliści radzą nadać brwiom do trójkątnej twarzy zgiętą formę z niewysokim, miękkim podniesieniem w środku. Podejdą również i akuratne okrągłe brwi. Głównie – one nie powinny być szerokie, długie czy wysoko podjęte, unikać należy i prostej poziomowej formy brwi.

Forma brwi do prostokątnej twarzy

Prostokątna twarz ma wyciągnięte po linii pionowej proporcje kosztem wysokiego czoła i przedłużonego podbródka. Przy czym poprzeczne rozmiary górnej, średniej i dolnej części twarzy w przybliżeniu są jednakowe, brwi do rombowej twarzya dolna szczęka, jak i u kwadratowego typu twarzy jest zbyt ciężką. Do prostokątnej twarzy można rekomendować brwi średniej szerokości, z niewielkim przyrodniczym wygięciem. Taka forma brwi optycznie zaokrągla twarz, przybliża ją do owalu. Koniuszki brwi nie powinny być długie i opuszczone na dół, przeciwnie - one mogą z lekka "rozlatywać" się od siebie.

Brwi do rombowej twarzy

Rombowa twarz z jaskrawo wyrażonymi kośćmi policzkowymi i wąskim podbródkiem przypomina sercowatą, lecz różni się zwężoną skroniową strefą. Poprawnie skorygowana forma brwi do rombowej twarzy ułagodzi kąty i nada jej kobiecej urody. Jeśli brwi od przyrody są proste to one tylko podkreślają niedoskonałość geometrii twarzy, a przy skręcie do profilu jeszcze więcej rozszerzają jej średnią część. Podbierając idealną formę brwi do typu twarzy tu można poradzić brwi z załomem, okrągłe czy zgięte. Ważne nadać linii płynności i nie podejmować ją zbyt wysoko.

 
Powiązane artykuły:
Wzmocnienie rzęs – 6 skutecznych sposobów
O długich rzęsach marzą wszystkie przedstawicielki płci pięknej. Komuś swoje marzenia udaje się spełniać za pomocą tuszy. Lecz są i takie dziewczyny, dla których żeby umocnić rzęsy, należy przeprowadzić cały kompleks przedsięwzięć.
Ile trzymają się przedłużone rzęsy?
Przedłużone rzęsy dziś tak samo są popularne jak i wtedy, kiedy one tylko pojawiły się w salonach. One są potrzebne po to, żeby kobieta stale mogła czuć się komfortowo. Lecz jak długo może zachowywać się to odczucie?
Biologiczna trwała ondulacja na rzęsy  lub laminowanie – jaki zabieg jest lepszy?
Zamierzacie zacząć kurs procedur po odejściu za rzęsami? Nie możecie wybrać między biologiczną trwałą ondulacją na rzęsy a laminowaniem? W tym pomoże nasz dzisiejszy materiał.
Kilka ciekawych porad – jak mieć gęstsze brwi?
Teraz popularną staje się przyrodnicza piękność i dlatego wiele osób teraz sprzątają brwi-nici i szukają sposoby zrobić je gęstszymi. Dosięgnąć tego można za pomocą zafarbowywania, czy aktywacji wzrostu włosów.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty