Formuła dobrego snu i rześkiego przebudzenia się

U wszystkich ludzi poranne przebudzenie się – to codzienny rytuał. Jedni się przebudzają i mówią sobie jeszcze 5 minutek pośpię i wstaję, inni tradycyjnie przestawiają budzik, a trzeci wstają szybko i od razu.
Formuła dobrego snu

Fitness trener Graig Ballantine prowadzi bloga o zdrowym odżywianiu się i pełnocennym śnie. Opracował formułę "10-3-2-0", dzięki której wspaniale się wysypiasz i rano czujesz się rześki i świeży.

Nasza redakcja z zadowoleniem przekazuje formułę mocnego snu i spodziewa się dzięki niej dobrze się wyspać.

Fitness trener Graig Ballantine uważa, że idealny sen zaczyna się już w dzień i przygotowywać się do niego trzeba już zawczasu. Oto jego formuła idealnego snu i rześkiego humoru rano.

10 godzin przed snem

Właśnie taką ilość godzin nasz organizm potrzebuje, aby oczyścić krew od kofeiny. Dlatego żadnej kofeiny (kawa, zielona i czarna herbata, coca cola, czekolada, napoje energetyzujące, etc.) W ogóle!

3 godziny przed snem

Trzy godziny przed snem nie jedz i nie spożywaj alkoholu. Organizm wydaje dużą ilość energii, aby pozbyć się toksyn po spożyciu alkoholu i przetrawić późną kolację. Wieczorem, gdy jesteś w domu i niby "odpoczywasz" twój organizm funkcjonuje na całego. W wyniku tego – rano się budzisz w takim stanie niby pracowałeś w kopalni.

2 godziny przed snem

Nie pracuj i nie myśl o pracy. Pomyślisz o niej jutro. Nigdzie ona nie ucieknie.

Godzinę przed snem

Żadnych ekranów! Jeśli nawet bardzo chcesz sprawdzić e-maila, posiedzieć w sieciach społecznych, nie rób tego. Twoja głowa musi odpocząć.

0 raz

Dzwoni budzik! Wyłącz go i natychmiast wstawaj. Nie przestawiaj go o kolejne pare minut. Wstawanie po dzwonku budzika kształtuje przyzwyczajenie wstawać, a nie wydłużać sen jeszcze o 10 minut, po którym czujesz się nieswojo.

Cóż, może spróbujemy? Na pewno to działa.

źródło:Earlytorise
 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty