Fotograf Thomas Sentpeteri pokazał, co znajduje się pod słynnymi zabytkami

Zwiedzając Wieżę Eiffla czy Big Ben, mało kto zastanawia się, na czym stoją te najczęściej zwiedzane zabytki w świecie. O tym postanowił dowiedzieć się znany londyński fotograf, a co z tego wyszło, zobaczymy dalej.

Londyński fotograf Thomas Sentpeteri postanowił pokazać ludziom, że czasami oni patrzą na świat powierzchownie. Dla przykładu zrobił zdjęcia najpopularniejszych zabytków, i pokazał, co znajduje się pod nimi. Wielu było zaskoczonych wynikiem, bo okazuje się, że pod ziemią istnieje wiele ciekawych rzeczy.

1. Big Ben

Big Ben

Każdy turysta odwiedzający Londyn po prostu musi zobaczyć te wielkie wieże zegarowe uważane za wizytówkę stolicy Wielkiej Brytanii. Fotograf dowiedział się, że pod nimi znajduje się opuszczona stacja metra Oldwich, która została otwarta w 1907 roku. W latach 40-tych służyła jako schron, później tu przechowywano skarby Muzeum Brytyjskiego. Decyzja o zamknięciu stacji była podjęta w 1994 roku, a wszystko z powodu kosztownej konserwacji. W tej chwili stacja jest wykorzystywana do prowadzenia różnych szkoleń, np. strażaków i policjantów.

2. Hotel w Londynie

Hotel w Londynie

Znany ze swojego piękna hotel St. Pancras Renaissance znajdował się nad torami muzeum pocztowego. Hotel pracował z 1927 roku, ale w 2003 roku był zamknięty, ponieważ jego funkcjonowanie kosztowało miastu – £1,2 mln. Obecnie działa tu muzeum, gdzie turyści mogą przejechać się starymi pociągami pocztowymi.

3. Wieża Eiffla

Wieża Eiffla

O każdej porze roku tysiące turystów, żeby zrobić zdjęcia na pamięć, wspinają się w górę, a jeśli zejść, wręcz przeciwnie, w dół, można dostać się w nie mniej słynne paryskie katakumby. Jest to miejsce nie dla osób o słabym sercu, ponieważ katakumby były zbudowany, aby zmniejszyć liczbę pogrzebów na cmentarzach miejskich. Do tej pory znajdują się tu szczątki ponad 6 mln osób.

4. Neapol

Neapol

W tym włoskim mieście nie da się nie zakochać. Pod kolorowymi domkami znajduje się tunel Burbonów, który miał służyć jako trasa awaryjna do ewakuacji z Palazzo Reale. Z nieznanych przyczyn jego budowa nie została zakończona. Jaskinie były wykorzystywane w czasie II wojny światowej jako schronienie przed nalotami. Oprócz tego tutaj znajdował się szpital.

 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty