Freelance dla początkujących – copywriting czy rewriting?

freelance dla początkujących

Już masz dość codziennego wstawania rano, korków, nudnej pracy i kolegów? Istnieje wspaniałe rozwiązanie – zostań freelancerem i pracuj w dowolnym miejscu, w którym jest internet i o dowolnej porze dnia.

Zarobek freelance dla początkujących

W zasadzie zarobić można w dowolny sposób – zaczynając od stworzenia portali, a kończąc poradnią prawniczą online. Jednak to można zrobić tylko w tym wypadku, jeśli posiadasz określoną wiedzę i masz zawód, w innym wypadku na początki musisz poświęcić czas na studia, a następnie już pozycjonować się jako fachowiec. Z tego więc powodu dosyć często początkujący freelancerzy zatrzymują swoją uwagę na rewritingu lub napisaniu artykułów. Owy rodzaj działalności jest o wiele prostszy od innych, a szczegóły można poznać w trakcie pracy. Wszystko czego potrzebujesz – komputer, internet, umiejętność pisania bez błędów.

Również warto opanować metodę ”bezwzrokowego” pisania, aby pisanie zajmowało jak najmniej czasu. Jeśli niezbyt pewnie czuje się w tej dziedzinie, rozpocznij od rewritingu – czyli semantyczne równoważne przekształcenie tekstu. Praca mniej opłacalna aniżeli copywriting, jednak idealnie pasuje początkującym, ponieważ daje możliwość zrozumieć zasady pracy zdalnej bez wydawania na to zbyt dużo czasu. Na tym etapie będziesz musiała po prostu przepisać tekst swoimi słowami w taki sposób, aby program sprawdzania unikalności tekstu pokazał właśnie ten odsetek unikalności, którego potrzebuje zleceniodawca. Jasna rzecz, że należy zachować podstawowy wątek tekstu.

Jeśli z rewritingiem nie masz żadnych problemów to możesz spróbować zacząć pisać artykuły. Takiego typu usługi warte są o wiele więcej, jednak i wymagania są poważniejsze. W tym wypadku otrzymasz od zleceniodawcy temat artykułu i być może keywords, których należy użyć w tekście. Dokładnie zapoznaj się z zasadami używania keywords, czy można je odmieniać, wprowadzać dodatkowe słowa, czy należy używać je w takiej postaci w jakiej są podane przez zleceniodawcę.

Jeszcze kilka porad

Znaleźć zlecenie można na jednym z portali freelancerów, istnieją płatne portale, które wymagają obowiązkowej rejestracji, również są strony internetowe, na których musisz uiszczać jedynie odsetku zarobek freelance dla początkujących za otrzymane zlecenie. Najlepiej zarejestrować się od razu na kilku portalach, aby zwiększyć możliwość otrzymania zleceń. Zalety freelance – możliwość samodzielnie dobierać ciekawe zlecenie, a wśród wad warto wymienić to, że nie ma żadnej gwarancji tego, że znajdziesz takiego typu pracę. Zwłaszcza to jest aktualne wtedy, gdy jesteś początkującym freelancerem i nie masz odpowiedniej kwalifikacji i opinii. Również należy pamiętać o tym, że freelancer ciągle musi poszukiwać nowych kontaktów, inaczej pomysł na takiego typu zarobek, czyli biznes domowy, będzie nieudanym. Jeśli odpowiada ci takie tempo życia, to zapraszamy cię do świata ludzi, którzy nie są uzależnieni od biur i przepustek.

 
Powiązane artykuły:
Biznes elektroniczny – rodzaje e-biznesu
W tym artykule opowiemy jeszcze o jednym rozpowszechnionym dziś rodzaju zarobku – elektronicznym biznesie. Dowiadujecie się o modelach takiego biznesu i jego organizacji.
6 skutecznych zasad – jak nauczyć się pisać artykuły?
Dziś jedną z pożądanych wakatów freelance jest praca autora artykułów na różne tematy. W tym artykule opowiemy o tym, jak nauczyć się pisać artykuły i od czego najlepiej zacząć. Bierzemy na notatkę.
Copywriting i rewriting – jaki wybrać typ zarobku?
W tym artykule opowiemy o tym, jak można pracować w internecie za pomocą copywritingu i rewritingu, a także opowiemy o istotnej różnicy między tymi dwoma pojęciami. Czytamy i bierzemy na notatkę.
Jak zarobić pieniądze nie wychodząc z domu?
Żeby zarabiać niemałe kwoty, nie obowiązkowo męczyć się wczesnymi podniesieniami, przejazdami w dusznym transporcie i 8-godzinnej pracy w nieprzytulnym biurze. Freelance dawno zapomniał o podobnych niewygodach.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty