Fryzura „małe schodki” na długie włosy

fryzurasc schodki

Fryzura „małe schodki” na długie włosy już od lat zostaje najbardziej popularną u kobiet różnego wieku, które chcą iść za modą, lecz nie chcą rozstać się z długimi włosami. To skomplikowana fryzura, przy jej wykonaniu fryzjer musi zrobić płynne przejście od krótkich pasm do długich. Najkrótsze pasma – na wierzchu. Fryzura idealnie będzie pasowała do dowolnego typu twarzy, dowolnego kształtu – kwadratowego, trójkątnego, okrągłego. Ona pomoże ukryć wady i podkreślić atuty. Jedyny szczegół, który należy uwzględnić to struktura włosów. Ta fryzura zupełnie nie pasuje kobietom z szorstkimi, kędzierzawymi, falistymi włosami. Oczywiście jeśli bardzo chce się to można ją zrobić, w razie kiedy jesteście gotowi codziennie stresować włosy użyciem pianek, żeli, lakierów, prostownic i suszarek, układając niesforne pasma. Lecz bądźcie gotowi do tego, że potem będziecie musieli leczyć włosy po takich zabiegach z nimi.

Młodym dziewczynom najbardziej przypadły do gustu długie fryzury na proste włosy. Jeśli nie macie gęstych włosów to takie strzyżenie doda objętości. Jeśli jesteście szczęśliwą właścicielką szczelnych, gęstych włosów to strzyżenie będzie wyglądało olśniewająco nawet bez układania.

Fryzura „małe schodki”

Damska fryzura „małe schodki” jest idealna dla współczesnego rytmu życia, ponieważ układać taką fryzurę dość łatwo. Umyć, wysuszyć suszarką – i jesteście gotowi na podbój świata. Poza tym można nakręcić na papiloty, w takim razie będziecie mieli figlarne loki, ułożycie je za pomocą okrągłej szczotki na wierzchu – i już jesteście podobni do wietrznika.

Piękne długie strzyżenia pozwala zmieniać swój wygląd i styl zależnie od sytuacji i pory dnia. W tym wam pomoże układanie. Jeśli znajdujecie się w biurze to skomplikowane układanie wam do niczego. Czyste włosy ułożycie suszarką i jesteście cudowni. Wariant domowy to zwykły koński ogon z dłuższej części włosów, a krótszą część można ułożyć po typu boba. Natomiast jeśli zamierzacie wyjść w świat to tu możecie dać się ponieść pierwszej lepszej fantazji. Dziewczyny mogą nosić strzyżenie "długa mała drabinka" jak z grzywką, tak i bez niej. Grzywkę można zrobić długą i rozdzieliwszy ją na dwa pasma zaczesać z boków albo nosić na jedną stronę, zasłoniwszy pół twarzy, jak noszą niektórzy przedstawiciele subkultury młodzieżowej emo. Jest bardzo popularna krótka grzywka. Ona pięknie wygląda i bardzo odmładza kobietę, która będzie preferowała małą drabinkę z krótką grzywką.

Fryzura cieniowana

Fryzura cieniowana jest jedną z rodzajów fryzury „małymi schodkami”. To uczesanie ma już dużo lat i dotychczas jest bardzo popularne i spodziewamy się, że nigdy nie wyjdzie z mody. W odróżnieniu od prostej fryzury „małymi schodkami”, cieniowanie można nosić i z falistymi włosami. I jednocześnie taka fryzura będzie wyglądała bardzo stylowo bez dodatkowego układania. Strzyżenie wykonuje się albo płynnym przejściem długości od wierzchu do koniuszków, albo jest możliwe ostre przejście. Doskonale wygląda taka fryzura jeśli włosy zacząć strzyc od linii podbródka zwiększając długość. Idealna długość włosów – do ramion lub trochę niżej. Jest możliwa wariacja i dla długich włosów, lecz wtedy układanie ich będzie bardziej skomplikowane. Jeśli macie cienkie, proste włosy, ale bardzo chcecie cieniowaną fryzurę, spróbujcie zrobić taką fryzurę na zawczasu zrobioną trwałą ondulację.

Uważa się, że trwała wyszła z mody, w trendzie – naturalne włosy. Ale jeśli macie dobrego fryzjera, on potrafi zrobić tak, że nikt nie zrozumie, że to nienaturalne loki. Co ważniejsze, wyglądać taka fryzura będzie świetnie. Zauważymy jeszcze to, że fryzura cieniowana, jak i „małe schodki” pasuje prawie do dowolnego typu twarzy, ale w odróżnieniu od „małych schodków” i do każdego typu włosów.

Opowiedzieliśmy o dwóch fryzurach na długie włosy, którą wybierzecie – to musicie decydować sami. Najważniejsze dla kobiety to znaleźć dobrego fryzjera, który potrafi odgadnąć wasze pragnienia i zrobić akurat to, co chcecie wy.

fryzura małe schodki na długie włosy 1 fryzura małe schodki na długie włosy 2 fryzura małe schodki na długie włosy 3
fryzura małe schodki na długie włosy 4 fryzura małe schodki na długie włosy 5 fryzura małe schodki na długie włosy 6
fryzura małe schodki na długie włosy 7 fryzura małe schodki na długie włosy 8 fryzura małe schodki na długie włosy 9
 
Powiązane artykuły:
Piórkowane fryzury – uczesanie na czasie
Już od kilku lat nie wychodzi z mody i rzuca wyzwanie klasyce - piórkowane fryzury. Z nią każda kobieta może stworzyć swój oryginalny obraz, co podkreśla jej indywidualność i piękno. Dokładniej o rodzajach takiej fryzury opowiemy w nowym artykule.
Kuracja do włosów z ceramidami – zabiegi fryzjerskie regenerujące włosy
Kuracja do włosów z ceramidami – popularna salonowa procedura, wynik której poraża: włosy stają się objętościowymi i elastycznymi, nabierają zdrowego i świetnego wyglądu. Dokładniej o tym możecie przeczytać w naszym nowym materiale.
Przeszczep włosów – czyli jak przeprowadza się zabieg transplantacji włosów?
Przeszczep włosów przeprowadza się najczęściej u mężczyzn, ponieważ problem wyłysienia ich niepokoi częściej aniżeli kobiety. Który sposób przesiadki włosów jest lepszy i jakie są przewagi każdego z nich? Czytajcie w naszym nowym materiale.
Brazylijskie prostowanie włosów – czyli na czym polega zabieg keratynowy?
Brazylijskie prostowanie włosów – doskonała salonowa procedura, która zdolna zrobić włos żywym, świetnym, obronić od szkodliwych czynników zewnętrznego środowiska. Dokładniej o brazylijskim prostowaniu włosów czytajcie w nowym materiale.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty