Fryzury szkolne na każdy dzień

fryzury szkolne

Każdej dziewczynce absolutnie w każdym wieku chce się wyglądać pięknie i atrakcyjnie. Bez względu na to, czy jest młoda osoba posiadaczką długich i gęstych pasemek, czy u niej od przyrody są dość cienkie i krótkie włosy, jej należy codziennie stwarzać z nich różne fryzury.

Zwłaszcza to dotyczy okresu nauczania się w szkole, przecież w tej oświatowej instytucji wszystkie dziewczyny spędzają praktycznie cały swój czas. Poza tym w większości szkół zabroniono pojawiać się na lekcjach z rozpuszczonymi włosami. Ponieważ dziś praktycznie wszyscy uczniowie ubierają się do surowego stylu, fryzura u nich na głowie powinna być dopasowana.

W tym artykule proponujemy wam kilka idei pięknych i ciekawych fryzur szkolnych dla dziewczynek z różnymi typami włosów, którymi możecie skorzystać się, zabierając waszą córkę na lekcje.

Lekkie fryzury szkolne na każdy dzień dla długich i średnich włosów

Niewątpliwie bardzo prostą fryzurą dla długich i średnich włosów jest "koński ogon". Niektóre dziewczynki i ich mamy oddają przewagę trochę skomplikowanej fryzurze – rosyjskiemu lub francuskiemu warkoczowi.

Istnieje dość dużo sposobów urozmaicać te powszechne fryzury. Tak więc każdy ogon można zakręcić manszetą i na życzenie ułożyć wokół głowy, odnotowawszy włosy za pomocą specjalnych szpilek i lakieru mocnej fiksacji. Również loki można rozdzielić na dwie, czy większą ilość pasm, każdą z których zebrać do ogona, czy tkać warkocze i ubrać jaskrawymi taśmami, czy kokardami.

Uczniom starszej klasy może spodobać się ogon z lekkim uczesaniem, który wygląda dość stylowo. Dla wykonania tej fryzury należy oddzielić pewną część włosów nad czołem i zrobić uczesanie. Ukształtowawszy loki pożądaną formą trzeba je zebrać do ogona i zamocować niewielką, ale sztywną gumką. Po tym akuratnie wyciągnąć malutkie pasmo włosów i odwrócić nią podstawę ogona, a jej koniec zachować pod gumką.

W różnych wariacjach tu można regulować wysokość ogona i jego grubość. Poza tym możecie zostawić kilka niewielkich pasm, pofalować ich lokówką i ułożyć wokół czoła.

Jeszcze jednym niezwykle prostym wariantem, który nadaje fryzurze surowość i akuratność, jest zwyczajny pęczek. On może być niski czy wysoki, gładki czy z falami. Do takiej fryzury można zawsze wnieść dowolny dodatkowy element, który kardynalnie zmieni obraz. Na przykład jedwabna, czy atlasowa taśma dwóch różnych kolorów może stworzyć absolutnie przeciwległy humor, jeśli ją wplatać do fryzury młodej dziewczynki.

Takie fryzury szkolne idealnie podchodzą dla uczni starszej klasy, ponieważ dziewczynki nastolatki mogą z lekkością wykonać je samodzielnie, nie zwracając się z pomocą do mamy, czy babci.

Jakie fryzury można zrobić dla wyjątkowego wypadku?

Dla uczennicy szkoły podstawowej z włosami średniej długości można zrobić następną prostą fryzurę, która świetnie podejdzie dla szkolnego święta:

  1. Wszystkie włosy rozdzielicie pośrodku, z dwóch stron zbierzcie do 2 ogonów jednakowej grubości i zamocujcie niewielkimi gumkami.
  2. Każdy ogon zaplećcie w ciasny warkocz.
  3. Jeden warkocz przeciągnijcie do drugiego tak, żeby na tylnej części głowy u dziewczynki wyszła ósemka. Przy czym obok nich będą widoczne zabawne krótkie ogony.
  4. Ubierzcie fryzurę jaskrawymi kokardami niewielkiego rozmiaru.

Dla szczęśliwej posiadaczki długich i gęstych loków można zapleść gruby i sztywny rosyjski warkocz i odwrócić go wokół głowy na całą długość na kształt korony. Taka fryzura lepiej niż inne podchodzi dla końcowego balu i najbardziej wygranie wygląda na ciemnych włosach.

piękne fryzury szkolne 1 piękne fryzury szkolne 2 piękne fryzury szkolne 3
piękne fryzury szkolne 4 piękne fryzury szkolne 5 piękne fryzury szkolne 6
piękne fryzury szkolne 7 piękne fryzury szkolne 8 piękne fryzury szkolne 9
piękne fryzury szkolne 10 piękne fryzury szkolne 11 piękne fryzury szkolne 12
 
Powiązane artykuły:
Fryzury szkolne dla dziewczynek na długie włosy
Dziś w szkołach wszystko częściej unieważniają wolny styl we fryzurach dla dziewczynek, zabraniając rozpuszczone włosy. Jak zawierać, czy zaplatać dziecku długie włosy, żeby i łatwo, i pięknie, i odpowiadać regułom zakładu?
Kosmetyki dla nastolatków
Żeby nie zaszkodzić młodej skórze i sprawić się z problematycznym działkami, mamie nastolatka należy pomóc dobrać dobrą, opiekującą się kosmetykę, co odpowiada wiekowi. Również ważne nabyć odpowiednią kosmetykę.
Trądzik u nastolatków
Jednym z symptomów doroślenia zgłasza się pojawienie pryszczy, które mogą stwarzać się praktycznie na wszystkich częściach ciała, dostawiając masę dyskomfortu, w tym i w psychologicznym planie.
Trądzik u dziewczynek nastolatków – leczenie
W walce z odwiecznymi nastolatkowymi pryszczami jest ważne kompleksowe podejście, przecież tylko nabywszy specjalny krem zagadnienie nie rozwiązane będzie. Dalej omówimy jak pomóc nastolatkowi sprawić się z trądzikiem.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty