Gdzie mieszka Święty Mikołaj?

gdzie mieszka Święty Mikołaj

Czy wiesz gdzie mieszka Święty Mikołaj? Jasna rzecz dużo z nas słyszało o tym, że wioska Świętego Mikołaja znajduje się w Laponii. Jednak powstaje pytanie - gdzie znajduje się owa Laponia, czy ona w ogóle istnieje?

Gdzie znajduje się wioska Świętego Mikołaja?

Tak naprawdę Laponia istnieje, jednak to nie jest odrębne państwo, a jedynie terytorium, które znajduje się za Kołem Podbiegunowym, łącząc w sobie część Rosji, Finlandii, Norwegii i Szwecji. Dany kraj jest słynny z tego, że pomimo zwykłych pór roku jest tam okres nazywany okresem "dni polarnych". Słońce nie podnosi się powyżej horyzontu, stwarzając niezwykły świat spokoju i niezwykłych farb.

Laponia – ojczyzna Świętego Mikołaja. Właśnie tam, w fińskiej części znajduje się góra Korvatunturi, która jest ukryta od ludzkich oczu i uszu śnieżnymi obszarami. Korvanturi dosłownie po fińsku oznacza "Góra-ucho", więc istnieje legenda, że właśnie z tego powodu Święty Mikołaj może usłyszeć życzenia wszystkich dzieci na świecie.

Biorąc pod uwagę ten fakt, że do wioski Świętego Mikołaja znają drogę tylko jego pomocnicy krasnoludki i renifery, ludziom jest trudno go odnaleźć. Z tego więc powodu niedaleko od trudno dostępnej góry znajduje się wioska Świętego Mikołaja, w której można go spotkać praktycznie w każdym miejscu. Wioska Świętego Mikołaja w Kuhmo – swoista siedziba głównego bohatera sylwestrowego. Oprócz możliwości zobaczyć Świętego Mikołaja i wyszeptać mu do ucha swoje życzenie, można odwiedzić park rozrywkowy, Główną Pocztę, do której przychodzą listy z życzeniami ze wszystkich zakątków świata, zobaczyć w jaki sposób pracują krasnoludki i odwiedzić wiele atrakcyjnych miejsc. Na przykład z Poczty Głównej można wysłać listy i prezenty własnym bliskim i znajomym, a najgłówniejsze, że na każdej odprawie będzie stać szczególny stempel oddziału poczty Koła Podbiegunowego.

W odległości dwóch kilometrów od wioski znajduje się duży park rozrywkowy Świętego Mikołaja, który jest w postaci jaskini w górze, która demonstruje swoim gościom, w jaki sposób wygląda dom Świętego Mikołaja od środka. Oprócz tego na terytorium wioski można zapoznać się z krasnoludkami, zobaczyć w jaki sposób pracują.

Wioska Świętego Mikołaja – wspaniałe miejsce do nabycia bożonarodzeniowych i sylwestrowych upominków, tutaj istnieje wiele kramów, w których można nabyć ogromną ilość robótek ręcznych, które odpowiadają tematowi wioski.

Wakacje sylwestrowe

Gdy już wiesz gdzie w Finlandii znajduje się wioska Świętego Mikołaja, prawdopodobnie będziesz chciał na wakacje sylwestrowe odwiedzić właśnie to państwo. Latająca w powietrzu atmosfera magii, wspaniałe śnieżne krajobrazy, wiele rozrywek i imprez zrobią obchodzenie Sylwestra jaskrawym i takim, który zapamiętasz na całe życie. Dzieci nie tylko się dowiedzą w jaki sposób mieszka Święty Mikołaj, ale również będą mogli poznać jego pomocników: elfów, krasnoludków i reniferów, które tworzą tradycyjny zaprzęg, który ciągnie sanie Świętego Mikołaja.

Agencje turystyczne, które proponują świąteczne wakacje w Finlandii, zapewniają nie tylko komfortowe warunki odpoczynku w innym państwie, ale również zapoznają z programem rozrywek, który jest w tym czasie bardzo bogaty. Z wioską Świętego Mikołaja współpracują różne firmy transportowe, które zapewniają wolne poruszanie się, media, duża ilość hoteli z różnymi cenami i usługami i nawet lotnisko, które nosi nazwę Świętego Mikołaja, ponieważ w nim ląduje duża ilość samolotów z turystami, które spodziewają się na to, aby na pokładzie spotkać Świętego Mikołaja.

 
Powiązane artykuły:
Prezenty na Sylwestra
Sylwester – najgłówniejsze święto w roku, na które czeka każde dziecko. Każde dziecko czeka prezentu od ulubionego Mikołaja. Czym ucieszyć dziecka, żeby noworoczny prezent nie rozczarował bobasa?
Zdobimy okna z okazji Sylwestra
Ozdoba okien z okazji Sylwestra – bardzo ważny element święta. Przecież noworoczny nastrój – to śnieżynki i girlandy na oknach mieszkania. Opowiemy jak ozdobić okna z okazji Sylwestra.
Nowy Rok w Rosji – tradycje
To jedno z najbardziej światłych i radosnych świąt, które wesoło obchodzą we wszystkich państwach świata. W artykule opowiemy o tradycjach festynu Nowego Roku w Rosji.
Sylwester w Indiach – tradycje
Tradycje Nowego Roku w Indiach w korzeniu różnią się od zwykłych nam, i one są przepiękne. Jak obchodzą Nowy Rok mieszkańcy w Indiach? O tym czytamy dalej.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty