Gdzie nie przechowywać pieniędzy? 6 miejsc, które przyciągają ubóstwo

Każdy z nas marzy o tym, by stać się bogatym. Ezoterycy przekonują, że pieniądze to delikatna materia. Mogą uciekać ci z portfela, jeśli będą się czuć w nim niekomfortowo. Właśnie dlatego musisz traktować je z szacunkiem, a oszczędności przechowywać w odpowiednim miejscu.

Według różnych teorii i praktyk, pieniądze warto chować w południowo-wschodniej części domu lub mieszkania – w strefie bogactwa. Są jednak miejsca, w których lepiej nie przechowywać pieniędzy, bo zbierają dużo złej energii i sprawiają, że pieniądze przestają się gromadzić.

1. Łazienka oraz toaleta

wanna

W wielu filmach można zobaczyć pieniądze schowane w muszli klozetowej albo pod wanną. Ezoterycy przekonują jednak, że łazienka i toaleta to niewłaściwe miejsca do przechowywania oszczędności. W tej wodnej strefie pieniądze będą po prostu "płynąć" od ich właścicieli.

2. Sypialnia

sypialnia

Sypialnia – kolejne nieodpowiednie miejsce do trzymania swoich oszczędności. Według chińskiej starożytnej praktyki feng shui pieniądze w sypialni wpadną w stan hibernacji i nie będą się gromadzić. Istnieje przesąd mówiący, że pierwszą pensję podczas Nowiu trzeba włożyć pod poduszkę, aby zwiększyć swoje dochody. Później pieniądze należy schować w innym miejscu.

3. Przedpokój

szafa

Nie wolno przechowywać pieniędzy w przedpokoju. Ciągłe otwieranie drzwi sprawia, że pieniądze uciekają nam w domu. Na dodatek przedpokój zbiera dużo cudzej energii, zwłaszcza jeśli jesteś osobą nadzwyczaj gościnną. Może to być zła energia, która będzie negatywnie wpływać na nasz dobrobyt.

4. Książki i zdjęcia

księgi

Często przedmioty te stają się źródłami ujemnej energii, więc nie umieszczaj pieniędzy między kartkami książek albo w ramkach ze zdjęciami. Ezoterycy przekonują, że jeśli będziesz przechowywać pieniądze w tych miejscach, to one nie będą się gromadzić i zaczną uciekać z domu.

5. Stare ubrania

odzież

Niektórzy z nas, mając w szafie mnóstwo starych ubrań, przechowują swoje pieniądze w kieszeni starego płaszczu czy marynarki. Niezła skrytka na ukrycie pieniędzy przed złodziejami, ale ezoterycy przekonują, że nie jest to najlepsze miejsce na przechowywanie oszczędności, gdyż stara odzież, zwłaszcza futro i tkanina, gromadzi negatywną energię, która może być przyczyną nieprzemyślanych wydatków.

6. Lustro

lustro

Ezoterycy przypisują lustrom umiejętność łączenia z zaświatami. Jeśli więc będziesz trzymać pieniądze za lustrem, to będą przeciekać ci przez palce. Być może brzmi bardzo mistycznie, ale nie warto tego bagatelizować. Niektóre nieprzemyślane decyzje gospodarza domu mogą być przyczyną tego, że ciągle będzie mu brakować pieniędzy.

Gdzie najlepiej trzymać pieniądze?

kuchnia

Najlepszym miejscem w mieszkaniu, w którym można schować pieniądze, to kuchnia. Ma szczególnie pozytywną aurę, która sprzyja gromadzeniu pieniędzy. Najlepiej włożyć oszczędności do jakiegoś ładnego naczynia i schować jak najdalej.

 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty