Gdzie szukać męża? 14 krajów, w których brakuje kobiet

Jak donosi ONZ, najnowsze badania pokazują, że liczba kobiet i mężczyzn jest niemalże równa. Na 100 kobiet przypada 101,8 mężczyzn. Sytuacja robi się jednak bardziej skomplikowana, kiedy weźmiemy pod uwagę poszczególne kraje. W niektórych krajach można spotkać naprawdę znaczne dysproporcje.

1. Islandia

islandia

W tym małym kraju na 100 mężczyzn przypada 99.3 kobiet. W 2016 roku w internecie pojawiła się informacja, że islandzkie władze rzekomo, aby w jakiś sposób naprawić sytuację, płacą 5000 dolarów miesięcznie obcokrajowcom, którzy zechcą wziąć ślub z Islandką. Jednak jak się później okazało, doniesienia nie miały żadnego oparcia w rzeczywistości.

2. Włochy

włochy

Na podstawie przeprowadzonych sondaży, można śmiało stwierdzić, że Włosi nie przepadają za podróżami i są prawdziwymi patriotami. Natomiast tego nie można powiedzieć o kobietach włoskich, które coraz częściej się decydują na podjęcie się pracy i studiów za granicą i bez wahań decydują się na przeprowadzkę za granicę, jeśli pracodawca złoży im atrakcyjną ofertę pracy.

3. Szwecja

szwecja

Szwecja jest jednym z krajów najlepszych dla życia. Jednak to wcale nie oznacza, że nie brakuje w niej kobiet. Większość Szwedek marzy o własnym mieszkaniu, co niestety jest dość trudnym do zrealizowania marzeniem, ponieważ mieszkania w Szwecji są bardzo drogie, więc wiele z nich podejmuje się studiów w krajach, w których mieszkania są tańsze niż w kraju ojczystym. Po skończeniu studiów najczęściej nie wracają już do Szwecji, realizując w taki sposób marzenie o własnym mieszkaniu.

4. Norwegia

norwegia

Norwegowie również zmagają się z niedostatkiem partnerek. Na 100 Norwegów przypada zaledwie 98,6 pań. Na razie nie wiadomo, dlaczego tak się dzieje. Władze norweskie aktywnie pracują nad tym, aby w jakiś sposób zmienić zaistniałą sytuację.

5. Finlandia

finlandia

Jeszcze jeden chłodny kraj, w którym mieszkają gorący mężczyźni, którym niestety brakuje kobiet. Finlandię zamieszkuje ogromna ilość kawalerów. Jak wynika ze statystyk, (2017 rok) 256 000 Finów w wieku od 25 do 54 lat są samotni.

6. Zjednoczone Emiraty Arabskie

Zjednoczone Emiraty Arabskie

ZEA – kraj, w którym sytuacja jest wręcz tragiczna. Na 100 panów przypada zaledwie 36,7 kobiet.

7. Chiny

chiny

Chiny należą do kraju azjatyckiego, w którym od lat stosowana była praktyka selekcji mających urodzić się dzieci. W Chinach preferowanym dzieckiem był chłopak, natomiast córka od zawsze traktowana była jako obciążenie rodziny.

Od tej pory minęło sporo czasu, ale Chińczycy dotychczas zbierają plony takiej polityki. W Chinach z każdym rokiem rodzi się coraz mniej dziewczynek. Na obszarach wiejskich kobiety nierzadko porzucają urodzone dziewczynki. Kiedyś istniały specjalne schroniska, stworzone przez władze, w których matki zostawiały swoje małe córeczki. Władze w taki sposób chciały ratować dziewczynki, jednak ponieśli porażkę, ponieważ do schronisk trafiały przede wszystkim chore dzieci. Dziś w Chinach jest o 40 milionów więcej mężczyzn niż kobiet.

8. Iran

iran

W Iranie również brakuje kobiet. Dziś irańskie kobiety coraz częściej decydują się na robienie kariery za granicą, dlatego masowo opuszczają kraj ojczysty. Kobiety uważają, że Iran jest ich Ojczyzną, ale pracować lepiej za granicą, gdzie wychodzą za mąż i rodzą dzieci. Obecnie około 3 mln kobiet opuściło kraj, by podjąć się pracy za granicą.

9. USA

usa

W Stanach Zjednoczonych istnieje mnóstwo metropolii, w których zanotowano nierównowagę płci. Na przykład w San Francisco – w mieście, które jest ważnym ośrodkiem finansowym i miastem wielkich możliwości, mieszka więcej mężczyzn niż kobiet. Podobnie sytuacja wygląda w Las Vegas i Dallas.

10. Katar

katar

Jeszcze jakichś 40 lat Katar był małym państewkiem, który w ciągu ostatnich dwudziestu lat zaczął bardzo szybko się rozwijać. Liczba mieszkańców gwałtownie się powiększyła, głównie dzięki napływowi emigrantów, którzy przybywają tu w poszukiwaniu lepszego życia i pracy. Na zarobki przyjeżdżają głównie faceci, ponieważ władze katarskie najchętniej wydają wizy właśnie mężczyznom. Jeśli natomiast chodzi o kobiety, to raczej mają trudności z dostaniem wizy katarskiej. Jedynie obywatelki Wielkiej Brytanii i Kanady są chętnie widziane w Katarze. Dziś 94% mieszkańców Kataru – to emigranci zarobkowi płci męskiej.

11. Kanada

kanada

Sytuacja w Kanadzie też jest wręcz tragiczna. W tym chłodnym kraju jest o 250 tys. więcej mężczyzn niż kobiet. Kobiety coraz częściej decydują się na podjęcie dobrze płatnej pracy w USA, po czym przeprowadzają się na stałe do Stanów i już więcej nie wracają do Kanady.

12. Szwajcaria

szwajcaria

Szwajcarię zamieszkuje więcej mężczyzn niż kobiet, ponieważ władze szwajcarskie chętniej wydają wizy mężczyznom niż kobietom. Większość emigrantów zarobkowych to przedstawiciele płci męskiej, więc na ulicach miast szwajcarskich częściej można zobaczyć facetów niż kobiety.

13. Wielka Brytania

wielka brytania

W Wielkiej Brytanii również brakuje kobiet, a to wszystko dlatego, że kobiety brytyjskie wybierają karierę, a nie rodzinę. Zazwyczaj decydują się na podjęcie pracy za granicą.

14. Indie

indie

W tym kraju, podobnie, jak w Chinach, preferowanym dzieckiem jest chłopak. W dodatku, kobiety w Indiach często są molestowane i gwałcone, wskutek czego zapadają na choroby psychiczne i popełniają samobójstwa. Dziś w Indiach jest o 37 milionów więcej mężczyzn niż kobiet.

 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty