Gęste pasemka - plusy i minusy gęstych pasemek

gęste pasemka

Chcesz nieco odświeżyć swoją fryzurę? Chcesz kardynalnie zmienić swój wizerunek, minimalnie oddziaływając na zdrowie i jakość włosów? Więc warto zrobić gęste pasemka. To zabieg farbowania włosów, za pomocą którego kobieta z dowolnym kolorem włosów może całkowicie zmienić swój wygląd zewnętrzny.

Czym są gęste pasemka?

Drobne i gęste pasemka – procedura farbowania, podczas której farbowane są tylko górne pasemka. Odcienie mogą być różne. Używać można nie tylko jednego koloru, ale również od razu kilku. Podczas farbowania rozświetlane jest 40%, ale nie więcej aniżeli 60% wszystkich włosów. Reszta pasemek powinny pozostać bez zmian, aby zachowały swoją naturalność.

Owy sposób farbowania jest zalecany kobietom, które cierpią na alergie i choroby skóry, ponieważ farba będzie nanoszona na włosy, a nie skórę.

Plusy i minusy gęstych pasemek

Do pozytywnych zalet gęstych pasemek, wykonanych na jasnych, ciemnych, rudych włosach, można zaliczyć to, że owy zabieg:

  • świetnie ukrywa siwe włosy;
  • daje możliwość zmienić image, nie farbując włosów w całości;
  • może bez żadnej szkody dla włosów odnowić naturalny kolor.

Ale owa technika ma również minusy. Gęste pasemka na ciemnych i jasnych włosach robione są bardzo długo. Ogólny czas zabiegu może wynosić około 5 – 6 godzin. Oprócz tego dany typ pasemek może być wykonany jedynie przez zawodowego fryzjera. A to oznacza, że potrzebne będą koszty nie tylko na kupienie farby.

Jeszcze jeden minus gęstych pasemek.Nie można je robić na ufarbowane włosach, jeśli zmieniłaś kolor włosów całkiem niedawno. Powinien minąć chociażby miesiąc pomiędzy tymi zabiegami.

W jaki sposób robić gęste pasemka?

Aby zrobić gęste pasemka fryzjer będzie potrzebował folii aluminiowej, mieszanki do farbowania i grzebienia z ostrą rączką. Zaczynają zabieg od tylnej części głowy, ponieważ włosy tam są twardsze i gęstsze i farba powinna oddziaływać na włosy przez dłuższy czas. W ostatniej kolejności farbowane są włosy na skroniach. Tam włosy są najcieńsze, więc istnieje możliwość zepsuć włosy jeśli farba będzie na nie oddziaływała przez długi okres czasu.

Farbowanie odbywa się w następujący sposób:

  1. Maleńkie pasmo (0,5 cm) jest wyodrębnione grzebieniem.
  2. Pod pasmo podkłada się folię aluminiową.
  3. Pędzlem na włosy nanoszona jest farba.
  4. Folię zakręcamy jak kopertę.

Gdy na wszystkie pasemka została naniesiona farba,na głowę zakłada się czepek. Po upływie 25 – 35 minut farbę zmywamy ciepłą wodą.

Jakie kolory dobrać do gęstych pasków?

Bardzo ładnie gęste pasemka wyglądają na czarnych włosach. Zazwyczaj rozjaśniacz nanoszą na całą długość pasemek.Jednak jeśli chcesz, aby twoja fryzura wyglądała szczególnie, możesz ufarbować jedynie końcówki włosów. Na czarnych włosach ładnie wyglądają brązowe i beżowe kolory, a również brązowe, czerwone i granatowe odcienie.

Bardzo stylowo wyglądają gęste pasemka na blond włosach. Jeśli chcesz, aby twój wizerunek był bardziej naturalny, wybieraj odcienie, które są maksymalnie przybliżone do naturalnych kolorów. Ale dla tych, którzy chcą mieć stylowy wygląd zewnętrzny, zalecamy wybierać odcienie karmelowe, kawowe, miodowe lub orzechowe.

Dla posiadaczek rudych włosów gęste pasemka - to sposób odświeżyć fryzurę. Ładnie wyglądają na takich włosach odcienie, które nie bardzo się różnią od naturalnego koloru. Jednak miłośniczki czegoś nowego mogą wybrać bardziej jaskrawe kolory do gęstych pasemek – czerwony, granatowy, czarny lub brązowy.

Jeśli wykorzystujesz ową technikę farbowania, aby przywrócić naturalny kolor włosów należy wybrać tylko jeden odcień, który optymalnie jest podobny do koloru naturalnego.

gęste i częste pasemka 1 gęste i częste pasemka 2 gęste i częste pasemka 3
gęste i częste pasemka 4 gęste i częste pasemka 5 gęste i częste pasemka 6
gęste i częste pasemka 7 gęste i częste pasemka 8 gęste i częste pasemka 9
 
Powiązane artykuły:
Tonowanie włosów – naturalna i nieszkodliwa koloryzacja
Tonowanie włosów jest bardzo popularne, szczególne u młodych kobiet. Takie miękkie farbowanie pozwala eksperymentować z kolorem włosów, przy czym tonowanie nie doprowadza do kardynalnej przemiany obrazu. O właściwościach przeprowadzenia tonowania, opowiemy w artykule.
Jak pozbyć się siwizny?
Siwizna dla kobiety - prawdziwa katastrofa. Lecz to nie zawsze przypomnienie o starości, bardzo często siwizna pojawia się przez to, że kobieta za dużo się denerwujecie. Opowiemy, jak opóźnić jej pojawienie i pozbyć się siwizny, która już się pojawiła.
Siwe włosy w młodym wieku – co robić?
Wielu mężczyzn jest zadowolonych z pierwszego przejawu siwizny, ponieważ od dawna była ona oznaką dojrzałości i mądrości. Kobiety nie podzielają opinii silnej płci i chcą się pozbyć bladych włosków. Dokładniej o tym, jak się pozbyć tego problemu, opowiemy w naszym artykule.
Jak używać zmywaczy farby do włosów?
Pofarbowały włosy do czerni i zrozumiały, że nie pasuje? Jest tylko jedno wyjście – zmywacze do włosów. W naszym nowym materiale opowiemy o rodzajach zmywania i o tym jak poprawnie zmyć czarne włosy.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty