Gimnastyka zdrowotna - rodzaje gimnastyki

zdrowotna gimnastyka

Lekarze już dawno udowodnili, że dowolna gimnastyka jest zdrowotna pod jakimś względem. Podczas wykonywania ćwiczeń, człowiek nie tylko wzmacnia własne ciało i mięśnie, ale również trenuje odporność, pozwalając organizmowi być mocniejszym. Bardzo ważna jest gimnastyka zdrowotna dla dzieci – ponieważ ona przyzwyczaja dziecko do obciążeń fizycznych, więc ma zdolność chronić go przed problemami z kręgosłupem i zdrowiem, nie tylko w dzieciństwie, a również w ciągu całego życia.

Rodzaje gimnastyki zdrowotnej

Istnieje ogromna ilość odmian gimnastyki zdrowotnej, każda ma swój kierunek – niektóre są pomocne w zwalczaniu chorób, inne skierowane na ogólny rozwój ciała.

Dziś istnieje klasyfikacja, która dzieli na trzy duże grupy około trzydziestu rodzai gimnastyki zdrowotnej, które od dawna uważane są za najbardziej skuteczne albo uzyskały popularność w ciągu ostatnich lat:

  1. Do pierwszej grupy należą te rodzaje gimnastyki, które zawierają różne elementy taneczne. Do niej jest zaliczana: damska gimnastyka, rytmiczna gimnastyka, różne rodzaje aerobiku, step-aerobik i inne odmiany, które przewidują wykorzystanie elementów jakiegoś stylu tanecznego (na przykład, gimnastyka disco, jazz gimnastyka, gimnastyka modern). Te programy gimnastyki zdrowotnej są bardzo popularne wśród kobiet.
  2. Do drugiej grupy należą te odmiany gimnastyki, które przewidują kierunkowe oddziaływanie – na przykład rozwój konkretnych części ciała lub jakichś konkretnych funkcji organizmu. Do nich należą fitness, gimnastyka atletyczna, shaping, kalanetyka, stretching, a również oddechowe rodzaje gimnastyki, które pełnią wiele funkcji. Gimnastyka zdrowotna dla kręgosłupa również wchodzi do tej grupy, jak i inne rodzaje gimnastyki leczniczej.
  3. Do trzeciej grupy należą takie rodzaje gimnastyki, które powstały na podstawie wschodnich systemów, posiadające szczególną filozofię, wzmacniają nie tylko ciało, ale również ducha i osiąga się to dzięki specjalnym ćwiczeniom fizycznym. Do niej należą różne rodzaje jogi, chińska gimnastyka lecznicza, cigun, taj ci cuań etc.

W związku z tym, że istnieje taka ogromna ilość różnorodnych odmian gimnastyki zdrowotnej, bardzo często trudno wybrać najbardziej ci odpowiadającą. Najlepsza porada - odwiedź kilka zajęć o różnych rodzajach i wybierz ten, zdrowotna gimnastyka dla dzieciktóry tobie albo twoim potrzebom najbardziej odpowiada .

Dziecięca gimnastyka zdrowotna

Twoje dziecko, powinno wykonywać zdrowotną gimnastykę poranną, zaczynając od drugiego-trzeciego roku życia. Właśnie wykonywanie różnych ćwiczeń fizycznych sprzyja temu, że maluch szybko się rozwija, jego mięśnie się wzmacniają, układ westybularny pracuje lepiej i ruchy od owych działań stają się bardziej dokładne.

Gimnastyka zdrowotna, dosyć często jest przeprowadzana w przedszkolu, jednak nie warto czekać tak długo. Zanim twoje dziecko pójdzie do przedszkola, można uprawiać jeden z rodzai w domu samodzielnie. Oprócz ogólnego wzmocnienia organizmu dziecka, następuje kształtowanie pozytywnych przyzwyczajeń, które pomogą twemu dziecku w przyszłości mieć zdolności do sportu.

 
Powiązane artykuły:
Ćwiczenia kształtujące nawyki prawidłowej postawy. Jak pracować nad prostą sylwetką?
Piękne i równe plecy człowiek ma od przyrody, lecz wiele osób nie śledzą za postawą, co doprowadza do wykrzywień i innych problemów. W tym artykule potraficie znaleźć informację o efektywnych ćwiczeniach na prawidłową postawę.
Ćwiczenia pobudzające perystaltykę jelit – sposoby na leniwy brzuch
Wiele osób męczą się od problemów w pracy jelita,i sprawić się z nimi można w domowych warunkach wykonując proste ćwiczenia. W tym artykule potraficie znaleźć informację o efektywnych ćwiczeniach i regułach treningów.
Ćwiczenia na poprawienie krążenia krwi. Czyli jak rozpędzić krew?
Na żal, lecz coraz więcej ludzi zderzają się z problemem złego krwiobiegu, co wywołuje wiele problemów ze zdrowiem. W tym artykule potraficie znaleźć przykład ćwiczeń na poprawę krwiobiegu w całym ciele.
Ćwiczenia na wzmocnienie mięśni szyi. Czyli jak rozluźnić napięty kark?
Wiele osób męczą się od bólu w obwodzie szyi, ponieważ prowadzą siedzący sposób życia. W tym artykule potraficie znaleźć informację, która dotyka techniki wykonania prostych, ale i efektywnych ćwiczeń dla umocnienia mięśni szyi.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty