Gliceryna do nóg - kąpiele i maseczki

gliceryna do nóg

Gliceryna - dosyć często jest stosowana jako środek do różnorodnych domowych zabiegów do stóp, na których skóra jest bardzo twarda.

Kąpiele do stóp z gliceryną

Kąpiele do stóp zalecane są nie ze względu leczniczego, ale raczej jako środek profilaktyczny, który pomaga zrobić skórę bardziej miękką przed mechanicznym usunięciem.

 1. Do cieplej wody dodajemy glicerynę (2 – 3 łyżki stołowe) i wkładamy nogi do wody na 15 minut. Po takim zabiegu można łatwo usunąć twardy naskórek na podeszwach stóp za pomocą pumeksu.
 2. Do wywaru rumiankowego dodajemy glicerynę ( 1 – 2 łyżeczki stołowe) i 5 kropelek olejku eterycznego cedrowego. Długość takiego zabiegu jak w poprzednim wypadku. Taka kąpiel służy do usunięcia naskórka na podeszwach stóp.
Maseczka do stóp z gliceryną i octem

Składniki:

 • gliceryna – 3 łyżki stołowe;
 • ocet 9% lub jabłkowy – 1 łyżka stołowa;

Przygotowanie i stosowanie

Ocet i glicerynę należy wymieszać, a następnie nanieść na stopy lub pięty. Nogi trzeba owinąć w folię i ubrać skarpetki. Owa maseczka bardzo skutecznie usuwa martwy naskórek i twardą skórę, ale żeby osiągnąć widoczne skutki maseczkę trzeba pozostawić minimum na 3 – 4 godziny, można na całą noc. Maseczkę nanosimy na poprzednio oczyszczone stopy.

Maseczka do nóg z gliceryną i spirytusem amoniakowym

Składniki:

 • gliceryna – 3 łyżki stołowe;
 • wódka lub 70% spirytus – 1 łyżka stołowa;
 • spirytus amoniakowy – 1 łyżeczka.

Przygotowanie i stosowanie

Składniki wymieszać i nanieść na zrogowaciały lub uszkodzony naskórek stóp na noc. Maseczka goi maleńkie pęknięcia na piętach i sprawia, że skóra staje się miękka. Jeśli pęknięcia są głębokie, nie radzimy stosować takiej maseczki, ponieważ ze względu na zawartość spirytusu, podczas wnikania do pęknięć będzie bardzo piec.

gliceryna do nóg kąpiele i maseczki

Maseczka do nóg z gliceryną i ziołami

Składniki:

 • gliceryna – 2 łyżki stołowe;
 • rumianek apteczny – 1 łyżka stołowa;
 • kora dębowa – 1 łyżka stołowa;
 • woda – 1 szklanka.

Przygotowanie i stosowanie

Zioła należy wymieszać i zalać wrzątkiem na 15-20 minut. Przygotowany wywar przecedzić, dodać glicerynę i wcierać w stopy, następnie zakładamy skarpetki i pozostawiamy na noc. Rano stopy polecamy umyć ciepłą wodą.

 
Powiązane artykuły:
Pojawiają się żyły na nogach – przyczyny
Na pewno każda przedstawicielka płci pięknej wie, co to są występujące żyły na nogach. Ten problem nie tylko wygląda nieprzyjemnie, ale i w pewnych wypadkach przysparza niemało dyskomfortu. Dlaczego spod skóry wychodzi żylna siateczka i jak z nią walczyć, opowiemy w artykule.
Pumeks do stóp - jak go wybrać i poprawnie używać?
Czy jest środek, który pięknie czyści skórę co zgrubiała na stopach i jednoczy w sobie dostępność i prostotę użycia? Tak! To wszystkim znany pumeks do nóg. O wyborze jakościowego pumeksu i o prawidłowych metodach jego stosowania czytajcie w naszym artykule.
Pękające pięty – przyczyny
Pęknięcia na piętach kobiety są bardzo nieprzyjemne, ale niestety dosyć rozpowszechnione zjawisko. Wiele osób uważa, że powstają one tylko na starość. Lecz ta myśl jest błędna. O tym, co wywołuje pojawienie nienawistnych bruzdek na stopach, opowiemy w artykule.
Peeling do stóp - piękne nóżki przez cały rok
Wśród różnorodności metod do oczyszczenia skóry nóg, ciężko znaleźć akurat ten, który najlepiej podejdzie właśnie waszym piętom. Z naszego artykułu dowiadujecie się o bardzo ciekawych, popularnych i najbardziej efektywnych sposobach pielęgnacji.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty