Główne aspekty design krajobrazu domu prywatnego

design krajobrazu domu prywatnego

Urządzić mieszkanie jest o wiele prościej, aniżeli dom prywatny. Jeśli wielopiętrowy dom nie potrzebuje od mieszkańców szczególnego dbania o terytorium dookoła domu, to design krajobrazu dookoła domu prywatnego – to zadanie wyłącznie gospodarzy.

Otóż porozmawiamy o tym, co to jest design krajobrazu domu i jego szczegóły.

Główne aspekty design krajobrazu podwórka domu prywatnego

Po pierwsze musisz zadecydować, czy będziesz samodzielnie projektować krajobraz ,czy raczej zasięgniesz pomocy designera. W ostatnim wypadku nie masz o co się martwić – wszystkim się zajmą fachowcy. Jeśli natomiast chcesz samodzielnie spróbować własnych sił w roli designera, przy tym chcesz zaoszczędzić, musisz zapoznać się z częścią teoretyczną projektowania podwórka. Oto kilka porad, które pomogą ci urządzić design krajobrazu podwórka domu prywatnego.

  1. Projektowanie krajobrazu należy rozpoczynać od terytorium, obok wejścia w dom. Musisz wybrać albo ganek albo równą powierzchnię, cegłę ub kostkę. Przestrzeń przed domem – swoista wizytówka , więc dobierz odpowiedni wariant design krajobrazu.
  2. Szczególną uwagę należy poświęcić ścieżkom ogrodowym. Ścieżka ku domowi w designie krajobrazu odgrywa bardzo ważną rolę, nie tylko praktyczną, ale również estetyczną, a również jest wykorzystywana jako element strefowy przestrzeni podwórka.
  3. Przytulna altanka – niezbędny element dowolnego podwórka. Będziesz mogła wraz ze swoją rodziną i przyjaciółmi zjeść w niej śniadanie na świeżym powietrzu lub wypić wieczorem filiżankę kawy lub herbaty. Ustaw w altance barbecue do smażenia szaszłyków. Pamiętaj, że wygląd zewnętrzny altanki powinien odpowiadać stylowi głównego budynku, a również odpowiadać klimatowi miejscowości.
  4. Rośliny do zazielenienia terytorium dookoła domu dobieraj zgodnie z rozmiarami terytorium. Odpowiednim wariantem do zazielenienia niedużego podwórka będzie pionowe zazielenienie. Do bardziej rozległych powierzchni będą odpowiednie kwietniki, miksbordery, żywopłoty etc.
  5. Nauka designu krajobrazu jest dobra w tym, że minusy przestrzeni dookoła domu można przekształcić na plusy. Na przykład zbyt wilgotna gleba w nizinach daje możliwość stworzyć sztuczny zbiornik wodny, a design krajobrazu na pagórku daje możliwość stworzyć skalniak alpejski, co dzięki odpowiedniemu doborowi roślin jest sprawą dosyć prostą.
  6. Jeśli terytorium dookoła domu jest dosyć nieduże, wypróbuj jeden trik wizualnej korekcji przestrzeni lub optycznych iluzji: stworzenie wizualnych ekranów, odzwierciedleń, stromych ścieżek, umocowanie luster. Również ładne wyniki otrzymasz po dokonaniu strefowania przestrzeni dookoła domu.
  7. Terytorium dowolnego domu prywatnego potrzebuje oświetlenia. Może być wschodzącym, zstępującym, podwodnym, cieniowanym, tylnym. Obowiązkowe oświetlenie ścieżek. Istnieją różnorodne dekoracyjne kinkiety.Zazwyczaj w nich są wykorzystywane żarówki halogenowe.

Nie zapomnij o parkingu dla samochodu, domku do przechowywania inwentarzu ogrodowego etc.

Planuj design krajobrazu z rozumem, a najgłówniejsze – w jednym stylu. Dzięki temu twoje terytorium dookoła domu będzie komfortowe i przytulne.

design krajobrazu domu 1 design krajobrazu domu 2 design krajobrazu domu 3
design krajobrazu domu 4 design krajobrazu domu 5 design krajobrazu domu 6
design krajobrazu domu 7 design krajobrazu domu 8 design krajobrazu domu 9
 
Powiązane artykuły:
Zazielenienie terytorium – rośliny do design krajobrazu
Na działce obowiązkowo powinien być obszar dla odpoczynku. Najczęściej takie miejsce zagospodarowują wśród roślin. Poprawnie dobrane rośliny dla landszaftowego designe pomogą stworzyć przytulny zakątek nawet na niewielkim placu.
Zazielenienie  podwórka domu prywatnego
Dla piękności podwórka domu ważne jest nie tylko poprawnie wybrać styl i decorum budowy, ale i przemyśleć wygląd zewnętrzny działki. Ważną rolę tu grają drzewa i krzaki, a także różne kwiaty. Dokładniej o zazielenieniu podwórka domu – w artykule.
Niewybredne rośliny wieloletnie, które kwitną  przez całe lato
Wiele z nas marzą o klombie nieprzerwanego kwitnięcia. Lecz często jej stworzenie zdaje się nowicjuszom bardzo skomplikowanym zajmowaniem. A tymczasem to jest dosyć proste – trzeba tylko posadzić rośliny, o których mówi się w artykule.
Ogrodowa hortensja – przygotowania do zimy
Należna obrona od chłodu – obowiązkowy warunek dla regularnego i sumiastego kwitnięcia ogrodowej hortensji. Jeśli w waszej miejscowości zimowe mrozy - nie rzadkość, a zwyczajne zjawisko, lepiej nie lekceważyć przygotowania hortensji przed zimą.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty