Główne zwiastuny porodu - jak się rozpoczynają skurcze u wieloródek?

jak się rozpoczynają skurcze u  wieloródek

Wiadomo, że poród u wieloródek przebiega o wiele szybciej niż u pierwiastek. Jasna rzecz, że istnieją różnorodne komplikacje. Natomiast jeśli przerwa między porodami trwa więcej niż 10 lat, kobieta uważana jest za pierwiastkę.

Jakie są zwiastuny zbliżającego się porodu u wieloródek?

Jeszcze długo przed rozpoczęciem skurczy u wieloródek kobiety dowiadują się o przyszłym porodzie. Gdy estrogen zaczyna działać, a ilość progesteronu zmniejsza się, organizm kobiety zaczyna się przygotowywać do porodu. Podczas drugiego i kolejnych porodów, możliwość tego, że poród będzie przebiegać bardzo szybko jest bardzo duża. Właśnie z tego więc powodu, po odejściu czopu śluzowego może nastąpić pęknięcie wód płodowych i rozpoczynają się pierwsze skurcze. W takiej sytuacji najważniejsze zadanie kobiety w ciąży - to jak najszybciej dostać się do szpitala położniczego.

Na czym polega różnica między skurczami u pierwiastek i wieloródek?

Każda kobieta, na którą czeka poród po raz drugi, powinna wiedzieć jak się zaczynają skurcze. Zazwyczaj tzw. skurcze treningowe zaczynają się później niż podczas pierwszej ciąży, zaczynając od 32 tygodnia. Czasami może ich wcale nie być.

Dosyć często kobiety, które rodzą dziecko po raz drugi, nie wiedzą kiedy i jak często powinny trwać skurcze i czy mogą się wcale nie zaczynać. Zazwyczaj to 5-10 minut. Przy tym odczucia takie same jak podczas pierwszego porodu. Kobieta, która odczuła to jeden raz, nigdy nie zapomni. jak się rozpoczynają skurcze Częstotliwość skurczy zależy od tego, ile czasu minęło od poprzedniego porodu. W wypadku, gdy kobieta zaszła w ciążę praktycznie od razu po tym jak urodziła pierwsze dziecko, to przerwa między skurczami trwa 5 – 15 minut.

Skurcze powinny zaczynać się podobnie jak podczas pierwszego porodu, przerwa między skurczami trwa 10-15 minut. Gdy przerwa trwa mniej niż 5 minut, to świadczy o tym, że poród już się zaczyna. W tym wypadku należy jechać do szpitala, jeśli skurcze się zaczęły w domu. Należy jak najszybciej to zrobić, ponieważ w odróżnieniu od pierwszego porodu, drugi poród przebiega szybciej. Są wypadki, gdy kobiety rodzą w karetce pogotowia, nie zdążając dojechać do szpitala.

 
Powiązane artykuły:
Skurcze przed porodami - kiedy jechać do szpitala położniczego?
Skurcze - ich początek, nurt, trwałość - częste pytania, które niepokoją ciężarną. Przecież one są składową procesu dużej części porodów i właśnie dlatego kobiety nadmiernie się nimi martwią. W szczególności, ciężarnej należy zrozumieć, kiedy nadszedł czas jechać do szpitala położniczego.
Skurcze co 10 minut – jak się ma zachowywać kobieta?
Zaczęły się skurcze, to znaczy jeszcze trochę i z mężem zostaniecie najszczęśliwszymi osobami na świecie! Gdzie lepiej przenosić skurcze - pobyć w domu czy jechać do szpitala położniczego? Co robić kiedy skurcze stały się częstsze i powstają już co 10 minut?
Jak odebrać poród, czyli co należy wiedzieć o porodzie?
Czasami początek porodu zastaje kobietę znienacka i nie jest ona przygotowana. Co zrobić, kiedy poród zaczął się w nieprzewidzianym czasie i miejscu? Jak odebrać poród? O tym mowa w naszym artykule.
Częstotliwość skurczy przy porodzie
Początek przedporodowych skurczy oznacza początek porodowej działalności i należy być gotową do głównego wydarzenia. Jak się zaczynają i ile trwają,a także z jaką częstotliwością ?O tym opowiemy w naszym artykule.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty