Gorące okłady – stosowanie terapii ciepłem w walce z cellulitem
Gorące okłady są zabiegami kosmetycznymi, polegającymi na równomiernym nałożeniu na problematyczne obszary ciała mieszanek o specjalnym składzie, które mają temperaturę 38-39°C, a następnie owijaniu folią i ciepłą kołdrą. Podczas zabiegu, którego długość wynosi od 30 do 60 minut, można świetnie się zrelaksować, odpocząć, a nawet pozbyć się depresji.
Jak działają gorące okłady?Ale oczywiście najważniejszym w tym zabiegu jest korzystny wpływ na skórę. Gorący okład pomaga stworzyć "efekt sauny", który pozwala aktywnym substancjom używanej mieszanki szybciej i głębiej wniknąć w warstwy skóry. Wyniki będą widoczne już po pierwszym zabiegu, a pełny kurs okładów, który zwykle zawiera 10-12 zabiegów, pozwoli osiągnąć oszałamiający efekt.
Gorące okłady wykazują na organizm następujące pożyteczne działanie:
- rozszerzenie naczyń krwionośnych;
- usprawnienie krążenia krwi;
- wspieranie pracy mięśni, prowadzące do lepszego odpływu limfy;
- sprzyjanie otwieraniu porów;
- wydalanie nadmiaru płynów z komórek;
- wydalanie toksyn ze skóry;
- przenikanie substancji aktywnych, minerałów i witamin w głębokie warstwy skóry.
W wyniku zabiegu skóra staje się bardziej gładka, jędrna i aksamitna. Znacząco zmniejsza się widoczność skórki pomarańczowej, a także uzyskuje się efekt odchudzania – obwód talii i bioder może być zmniejszony o 2,5 cm.
Warto zauważyć, że zabieg gorącego okładu powinien być poprzedzony etapem przygotowawczym, który obejmuje oczyszczanie i złuszczanie skóry. Dla większej skuteczności i zachowania wyników gorących okładów należy łączyć je z innymi kosmetycznymi zabiegami antycellulitowymi, a także ćwiczeniami fizycznymi i dietą.
Rodzaje gorących okładów antycellulitowychDo gorących okładów stosowane są różne składniki kosmetyków. Podajemy najbardziej popularne:
- Owijanie wodorostami – przeprowadza się na bazie wodorostów morskich (kelp). Bogaty skład chemiczny algi ma cudowny wpływ na skórę, a ponadto działa na cały organizm, zwiększa siły odpornościowe.
- Okład borowinowy – do zabiegu używana jest borowina torfowa, błoto morskie z algami lub glina wulkaniczna. Okłady borowinowe, oprócz efektu antycellulitowego wywierają duży wpływ na nerwy obwodowe, łagodzą napięcie mięśniowe, zmniejszają objawy zapalenia i ból stawów, poprawiają napięcie ścian naczyń krwionośnych.
- Okład czekoladowy – przeprowadza się na bazie owoców kakaowca, bogatych w składniki mineralne i witaminy. Ten zabieg ma silne działanie regenerujące i tonizujące, a także poprawia humor i łagodzi stres.
- Okład olejowy – w tym przypadku jako baza używane są tłuste oleje – oliwa z oliwek, migdałów, olej z kiełków pszenicy, jojoby i inne. Do bazy są dodawane różne olejki eteryczne: bergamotowy, grejpfrutowy, lawendowy, itp. Olejki przyczyniają się do odnowy tkanek, łagodzą reakcje zapalne, mają efekt liftingu.
- Okłady z miodu – bazą mieszanki jest naturalny miód pszczeli, który przyczynia się do nawilżania skóry, nasycenia wszystkimi niezbędnymi składnikami odżywczymi, pobudza spalanie tłuszczów w komórkach. Poza tym taki zabieg działa na organizm wzmacniająco i pobudzająco.
Zabieg jest bardzo łatwy do przeprowadzenia w domu. Do tego potrzebna jest zwykła folia spożywcza, ciepły koc, peeling do ciała i mieszanka do gorącego okładu, którą można kupić w sklepie lub przygotować samodzielnie. Na przykład, aby zrobić sobie czekoladowy okład, wystarczy rozpuścić 400 – 500 g kakao w proszku w ciepłej wodzie do uzyskania konsystencji pasty. Po zabiegu należy wziąć prysznic i nałożyć krem – przeciwcellulitowy lub nawilżający.
Komu są przeciwwskazane gorące okłady?Gorącego okładu nie wolno wykonywać w czasie ciąży, jeśli cierpisz na żylaki, choroby serca i układu moczowo-płciowego, a także przy problemach dermatologicznych.