Gospodyni na notatkę
Lubisz jajka? Wtedy koniecznie musisz obejrzeć niniejszą galerię zdjęć, pokazującą nie tylko zwykłe jajka, ale również te, bardziej egzotyczne. Niektóre fotki są naprawdę zaskakujące.
Zimą trudno o świeże warzywa i owoce. Na szczęście w sklepach i na straganach można kupić bardzo zdrowe i smaczne okazy, które dostarczają niezbędnych dla organizmu witamin i makroelementów.
Głodny nie jesteś sobą – hasło reklamowe, które powtarza cała Polska. Trudno nie przyznać temu racji. Głodny człowiek zachowuje się dziwnie i zazwyczaj agresywnie.
Jak wynika ze statystyk, mieszkańcy naszej planety najchętniej spożywają spaghetti i pizzę. W Polsce zazwyczaj jemy makaron z parówkami, schabowym, ketchupem. Już ci ślinka cieknie? Jeszcze nie widziałeś naszej galerii.
Wegetarianizm stał się ostatnio bardzo popularny. Coraz więcej osób odmawia jedzenia mięsa i stara się postępować zgodnie z zasadami życia i poglądami tego kierunku. Jakie produkty spożywcze zastępują zwykłe jedzenie i jak je najlepiej spożywać?
Kawa uznawana jest za najbardziej popularny środek ładowania energią, ale przy tym nie jest jedynym produktem, mającym orzeźwiający efekt. Eksperci zalecają zastępować ją innymi produktami, aby zachować i wzmocnić zdrowie.
Wegetarianie decydują się na dietę bezmięsną w trosce o nieszkodzenie istotom żyjącym, sprzeciwiają się oni zabijaniu zwierząt na farmach i nadmiernej produkcji mięsa. Jednak wyeliminowanie mięsa z naszego jadłospisu może również pozytywnie wpłynąć na nasze zdrowie.
Nawet jeśli nie jesteś głodny, patrząc na apetyczne zdjęcia, na których widnieje pyszne jedzonko, od razu nachodzi cię nagła ochota na "coś dobrego".
Kiedy wracamy z zakupów, pierwsze co robimy wkładamy produkty do lodówki. Uważamy, że właśnie w niej się nie psują, zachowują świeżość i korzystne właściwości. Oczywiście mamy rację, ale jednak są produkty, które powinny znaleźć miejsce gdzieś indziej.
Jeśli zapytać mieszkańców naszej planety, jakie danie gotowi są jeść w każdych okolicznościach i nigdy się im nie znudzi, to większość z nich odpowie na pewno, że jest to pizza!
Każdy z nas przynajmniej raz w życiu otwierał paczkę makaronu błyskawicznego. Cenimy go za dostępność, jednak nie wiemy o wszystkich niebezpiecznych właściwościach tego produktu.
Wyrzucasz skórki z owoców i warzyw? A szkoda. Zawierają wiele witamin. Oprócz tego można ich używać w celach kosmetycznych i znaleźć im zastosowanie w gospodarstwie domowym. To proste!
Jesienią jedzenie musi być pożywne, zdrowe i zrównoważone. Kasze są idealne na śniadanie, obiad, a nawet kolację, a jeśli dodać do nich jagody, owoce, warzywa i przyprawy, można stworzyć kulinarne arcydzieło.
Doświadczeni kucharze mają w zanadrzu mnóstwo lifehacków, które nagromadzili przez lata swej pracy w kuchni. Wybraliśmy kilka ciekawych pomysłów, które pomogą ułatwić proces gotowania i przechowywania niektórych potraw.
O jedzeniu można rozmawiać w nieskończoność. Bez względu na to, ile informacji o nim wiedzą ludzie, wciąż istnieją fakty, które naprawdę zaskakują, na przykład produkty GMO, owady w żywności i wiele innych.
Ostatnimi czasy w mediach coraz częściej pojawia się przerażająca informacja o zatruciu grzybami. Niektóre przypadki są nawet śmiertelne! Co jest powodem tak strasznych statystyk i jak uchronić siebie, swoich bliskich, udając się do lasu na grzyby?
Wielu ludzi robi różne zapasy, wypełniając zamrażarkę warzywami, owocami i jagodami. Przy tym mało kto wie, że prawie każdy owoc wymaga różnych metod zamrażania, które należy wziąć pod uwagę dla zachowania smaku produktu.
20 lat temu kuchenki mikrofalowe zaczęły masowo pojawiać się w naszych kuchniach, i dziś już nie wyobrażamy sobie życia bez tych pomocnych urządzeń.
Makaron jest jednym z najbardziej znanych produktów na świecie. W każdym zakątku Ziemi można znaleźć swoje przepisy na pasty – ale kto ją wymyślił i dlaczego sam papież powinien nadzorować jej jakość?
Powiedzmy sobie szczerze: nie każdy może zostać szefem kuchni. Jeśli chcesz przyrządzić jakąś potrawę, musisz posiadać określone zdolności i umiejętności. Ale wszyscy musimy jeść! Dlatego zgłębiając tajemnice sztuki gotowania, dość często nie tylko odnosimy sukcesy, ale również zaliczamy wpadki.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty