GPS tracker dla psów, czyli nawigator dla pupila

gps tracker dla psów

Wszyscy właściciele czterołapych szczekających pupili wiedzą co oznacza spacer z psem, który przez cały czas leci za ptaszkiem ub motylem, ucieka od gospodarza. Niestety sytuacje zniknięcia psów na ulicy to sprawa zwykła i jest powodem łez wśród dzieci i dorosłych.

Jednak dzięki wysiłkowi zawodowców zostało stworzone unikatowe urządzenie, które będzie pomagać kochającym gospodarzom – swoisty lokalizator, GPS tracker dla psów. Owe współczesne urządzenie działa na zasadzie zwykłego nawigatora, dzięki czemu chroni zwierzaka przed niebezpieczeństwem i zawsze informuje gospodarza o miejscu lokalizacji psa. I chociaż owe zadowolenie jest dosyć drogie, jednak usprawiedliwia wydane środki. Ponieważ zdrowie zwierzęcia jest o wiele ważniejsze.

Wielu właścicieli dużych i małych wiercipięt już zdążyło docenić zalety owego nowego gadżetu. O tym jak działa obroża GPS tracker dla psów, a również o zaletach i wadach urządzenia dokładnie dowiesz się na podstawie niniejszego artykułu.

Co to jest GPS tracker dla psów?

Każdy kto chociaż raz zgubił ukochanego psa z pewnością powie, że owe urządzenie to jedno z najbardziej potrzebnych nabyć. Jasna rzecz, że psy są bardzo mądrymi istotami i mogą poradzić sobie bez takiej kontroli i nadmiernej opieki. Jednak pupile, które dorastały w warunkach domowych, gdy się okazują sami w dżunglach dużego miasta lub poza granicami miasta mogą być niegotowi na to jakie niebezpieczeństwa czyhają na nie.

GPS tracker dla psów – to typowy nawigator, który działa za rachunek usługi operatora komórkowego. Nie można powiedzieć, że owe urządzenie jest absolutnie czymś nowym, ponieważ obroża z sygnałem radiowym została stworzona już o wiele wcześniej. W urządzeniu znajduje się czujnik, który może przekazywać sygnał i miejsce znajdowania się pupila na dowolny smartfon lub gadżet gospodarza, z dokładnością do 5 m. Jednak działa owy schemat tylko pod warunkiem posiadania funkcji GSM lub GPRS , bez niej związek z pupilem jest niemożliwy.

Dzięki maleńkim rozmiarom i wadze obroża z GPS trackerem dla psów wcale nie krępuje ruchów pupila. Nawigator łatwo się mocuje, można go stosować jak dla dużych, tak i dla małych psów. Dzięki owym cechom, GPS tracker dla psów myśliwych jest niezastąpionym przedmiotem. Wiadomo wiele przykładów, gdy psy myśliwe, ścigając zdobycz mogły w ciągu kilku dni znajdować się w lesie, zmuszając swoich gospodarzy bardzo się martwić.

Jak wykorzystywać GPS tracker dla psów?

Wybierając owe urządzenie należy zwrócić uwagę na jego kolor. Niektóre zwierzęta negatywnie reagują na niektóre kolory i odmawiają zakładania nawigatora. Więc być może na początku trzeba będzie udać się do eksperymentów.

Najważniejszą częścią w tym urządzeniu jest karta sim, która wchodzi w skład zestawu. Zostaje wkładana do specjalnego slotu, następnie tracker podłączony jest do kabla USB i jest ładowany w ciągu 1,5 godziny. Gdy urządzenie jest w całości naładowane, gospodarz może w ciągu doby śledzić miejsce znajdowania się psa.

Następnie nawigator mocujemy gps tracker dla psado obroży za pomocą kilku bolców. Dla większej pewności obudowę trackera pokrywamy kilkoma warstwami ochronnymi, mocując je klipsami. Najlepiej mocować go w taki sposób, aby część robocza znajdowała się na powierzchni, aby lepiej było słychać sygnał.

Cieszy ten fakt, że przeważająca część współczesnych modeli GPS trackerów dla psów daje możliwość określić nie tylko miejsce, w którym znajduje się pupil, ale również śledzić szlak jego poruszania się, analizować miejscowość, śledzić stan zwierzęcia, fizyczne obciążenie, stan fizyczny. Również po dokonaniu niektórych ustawień można kierować sygnał o miejscu, w którym znajduje się pies od razu na kilka telefonów komórkowych gospodarza.

 
Powiązane artykuły:
Rasy łajek – opis najbardziej znanych ras
Istnieje kilka ras psów, które noszą piękną i dumną nazwę łajka. Wszystko o rasie psów łajka, jej właściwościach i odmianach opowiemy w naszych nowym artykule.
Jak nauczyć psa komendy
Nienauczony rozkazom pies może wyrządzić szkody nie tylko tym kogo otacza, ale i samemu sobie.Toż jeszcze we wczesnym wieku trzeba zacząć edukację pupila. Nasz nowy artykuł pomoże wykształcić psa komendy "fe".
Jak nauczyć psa komendy
Komenda "głos" – jeden z pierwszych kroków w tresurze psów i czasami ona daje się nielekko. W artykule czytamy praktyczne rady jak pomyślnie wykształcić wychowanka tej komendy i cieszyć się swoim kochanym pupilem.
Jak oduczyć psa skakania na gospodarza?
Często psy wyrażają swoją radość i dobry humor skacząc na swojego ulubionego gospodarza. Jednak daleko nie każdy będzie w zachwycie od takich przejawów emocji. Jak oduczyć psa skakać na gospodarza? Opowiemy w artykule.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty