Grusza "Konferencja" – opis odmiany uprawnej

grusza Konferencja opis

Na podstawie posiadanej informacji, odmiana uprawna gruszy "Konferencja" została wyhodowana w roku 1894. Jej ojczyzną jest Anglia, jednak dzięki wspaniałym jakościom smakowym i łatwiej uprawie zdobyła popularność praktycznie na całym świecie. W niniejszym artykule porozmawiamy bardziej dokładnie o podstawowych cechach gruszy.

Grusza "Konferencja" – opis odmiany uprawnej

‘’Konferencja” należy do grusz jesiennych średniego okresu dojrzewania – owa odmiana dojrzewa we wrześniu-październiku. Jednak nie warto jej spożywać natychmiast po zerwaniu z gałęzi. Smak i aromat maksymalnie się rozkrywa po tym, gdy ona nieco poleży (tydzień-półtora) w zimnym i dobrze oświetlonym miejscu. Owoce gruszy "Konferencja" mają kształt stożkowaty, a ich waga wynosi około 135-145 g. Skórka ma jasno-zielony kolor, z dużą ilością plamek. Czasami występują rumieńce. Miąższ owoców jest słodki i soczysty, ma maślaną strukturę i przyjemny słodki smak, nieco kwaśny. Pod warunkiem organizacji odpowiedniego przechowywania owoce mogą zachowywać smak i odpowiedni wygląd zewnętrzny do połowy zimy. W okres owocowania wchodzi bardzo wcześnie, już w 3–5 roku po posadzeniu, plonuje bardzo obficie i corocznie. Drzewa owej odmiany uprawnej występują w postaci wspaniałej ozdoby każdej działki – wysokie, smukłe, ze stożkowatą koroną i jaskrawo-zielonymi liśćmi.

Z czasem korona staje się nieco szersza, jednak zachowuje stożkowaty kształt. W ciągu ostatnich dwóch dziesięcioleci jest praktykowane uprawianie odmiany na podkładach pigwowych. Konferencja jest odmianą średnio odporną na mróz. Odmiana wykazuje wspaniałą samopłodność, w postaci zapylaczy można wykorzystywać odmiany uprawne "Beurre Giffrad", "Williams", "Beurre Gardy".

Grusza "Konferencja" – sadzenie i uprawagrusza Konferencja opis odmiany uprawnej

Dobierając odpowiednie miejsce do sadzenia gruszy "Konferencja" musisz uwzględniać ten fakt, że drzewo potrzebuje mnóstwo słońca i swobodnej przestrzeni. Jeśli chodzi o skład gleby, to nie jest zbyt istotne, natomiast dosyć istotna jest odległość do zalegania wód gruntowych (nie powinna przekraczać 2 metrów) i ochrona przed wiatrem.

Sadzić gruszę "Konferencja" najlepiej wiosną, ponieważ młode grusze są wrażliwe na mróz. Podczas sadzania należy zastosować preparat dodatkowo wzmacniający korzenie. Dzięki temu drzewka szybciej się ukorzenią i wytworzą silny system korzeniowy. Po jesiennym podlewaniu wyściółkuj teren dookoła drzewa grubą warstwą torfu i opiłek.

 
Powiązane artykuły:
Grusza
Jeszcze niedawno klimatyczne warunki były nieprzezwyciężoną przeszkodą dla hodowli wielu kultur - czereśni, moreli, brzoskwiń, grusz. Dziś prawie każda kultura ma odporne na mróz gatunki. W artykule porozmawiamy o gruszy gatunku "Swarog".
Porzeczka pienna – smaczne i zdrowe owoce
Niedoświadczeni letnicy często uważają, że porzeczka – naprawdę dekoracyjne przyjęcie. W praktyce hodowla porzeczki pozwala otrzymywać jakościowe i hojne urodzaje nawet na ograniczonych placach.
Grusza
Wszyscy amatorzy późnojesiennych gatunków grusz na pewno ocenią we właściwy sposób gatunek gruszy "Miodowa". On ma szereg godności, doskonały smak w nim jednoczy się z wysoką wydajnością i kompaktowością drzewa.
Wierzba iwa kozia – drzewo czy krzew?
Spotkawszy nazwę "Kozia wierzba" doświadczeni badylarze od razu przedstawią tę roślinę, a nowicjusze zmieszają się zastanawiając się - drzewo to czy jednak krzak? Jeśli wam jest to ciekawe, zorientować się w tym pytaniu pomoże artykuł.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty