Grusza "Svarog" – opis odmiany uprawnej

grusza svarog opis

Każdy ogrodnik chce posadzić na swojej działce gruszę. Jeśli chodzi o mieszkańców regionów północnych, to owe zadanie jest nieco trudne. Jednak selekcjonerzy stworzyli odmianę uprawną, którą można uprawiać nawet w Syberii. Grusza "Svarog" jest właśnie wynikiem ich wysiłku.

Opis gruszy "Svarog"

Dana odmiana uprawna ma nie tylko wady i zalety, ale również szczególności uprawy. Jeśli masz zamiar uprawiać na swojej działce gruszę "Svarog" musisz pamiętać o następujących szczególnościach:

  1. Smak owoców przede wszystkim zależy od gleby, a jeśli mówić bardziej dokładnie, to od stopnia nawilżenia (jeśli chodzi o słabo nawilżone gleby, to smak owoców znacznie się psuje, dlatego zawsze musisz zwracać uwagę na owe momenty).
  2. Korona drzewa gruszy "Svarog", zgodnie z opisem, należy do gatunków nadmiernie zawiązujących owoce, co przyczynia się do pogorszenia jakości owoców i powstania różnych chorób.
  3. Owocowanie jest regularne, jednak w okres owocowania wchodzi dopiero w 5 roku po posadzeniu.

Jeśli chodzi o zalety owej odmiany uprawnej to należy przede wszystkim podkreślić odporność na mróz. Owoce drzewa dojrzewają przed grusza svarog opis odmiany uprawnej pierwszymi mrozami, gruszki gotowe do zbioru już w końcu września, całkowity okres dojrzewania następuje w pierwszej połowie października. Również warto podkreślić wspaniałe jakości smakowe gruszy "Svarog", przy odpowiedniej temperaturze można je przetrzymać aż do stycznia. Zgodnie z opisem gruszy ”Svarog”, owoce nie są skłonne do psucia się podczas przechowywania, jest odporna na parchy gruszy.

Owa odmiana uprawna również ma niektóre wady, które również są wymienione w opisie gruszy. Przede wszystkim grusza "Svarog" jest zależna od zapylaczy. Musisz dobierać odmiany uprawne, które kwitną w tym samym czasie kiedy grusza "Svarog". Również owa odmiana ma odnośnie nieduże owoce. Pamiętaj, drzewo bardzo lubi światło, nie znosi posuchy, w wyniku której psuje się jakość owoców.

 
Powiązane artykuły:
Porzeczka pienna – smaczne i zdrowe owoce
Niedoświadczeni letnicy często uważają, że porzeczka – naprawdę dekoracyjne przyjęcie. W praktyce hodowla porzeczki pozwala otrzymywać jakościowe i hojne urodzaje nawet na ograniczonych placach.
Grusza
Wszyscy amatorzy późnojesiennych gatunków grusz na pewno ocenią we właściwy sposób gatunek gruszy "Miodowa". On ma szereg godności, doskonały smak w nim jednoczy się z wysoką wydajnością i kompaktowością drzewa.
Wierzba iwa kozia – drzewo czy krzew?
Spotkawszy nazwę "Kozia wierzba" doświadczeni badylarze od razu przedstawią tę roślinę, a nowicjusze zmieszają się zastanawiając się - drzewo to czy jednak krzak? Jeśli wam jest to ciekawe, zorientować się w tym pytaniu pomoże artykuł.
Grusza
Słodka i soczysta grusza podoba się prawie wszystkim. I wśród licznych jej gatunków są kilka, co nie tracą popularności wielu lat. W ich liczbie grusza "Konferencja" - gatunek, na myśl wielu ogrodników. Opis gatunku grusz "Konferencja" znajdziecie w artykule.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty