Grzejnik jak obraz – nietypowe ogrzewanie

grzejnik jak obraz

Do ogrzewania pomieszczeń mieszkalnych współczesny rynek oferuje ogromny wybór różnego rodzaju grzejników na każdy gust i portfel. To są gazowe, ceramiczne grzejniki i zasłony ciepłowe powietrzne, termowentylatory i konwektory.

Osobno stoi technika, która nie ogrzewa pomieszczenie, a służy jako dodatek do podstawowego ogrzewania. Do niej należy ścienny promiennik podczerwieni w postaci obrazu. Nie wszyscy znają to urządzenie, bo pojawiło się ono nie tak dawno temu. Dowiedzmy się, dlaczego ono jest dobre i czy warto wykorzystywać je jako dodatkowe źródło ciepła.

Co to jest dekoracyjny grzejnik naścienny?

Przy słowie grzejnik przed oczami pojawiają się niewygodne konstrukcje metalowe lub brzęczący termowentylator, ale nie wiszące na ścianie piękne panele przedstawiające naturę i zwierząt.

Taka innowacja łączy w sobie lekkość (produkt waży zaledwie 600 gramów), łatwość obsługi, bezpieczeństwo i ekonomiczność. Grzejnik dekoracyjny naścienny składa się z dwóch warstw folii odpornej na wysoką temperaturę, spawanych ze sobą.

Wewnątrz znajduje się nić karbonowa, która szybko ogrzewa powierzchnię folii do 70°C. Ta temperatura nie pozwoli poparzyć się człowiekowi przy dotknięciu i skutecznie ogrzeje pomieszczenie. Obraz jest produkowany o 1,2 m długości i 60 cm szerokości. Na górze i na dole do folii przymocowana jest listwa drewniana, która nie daje jej ściśle przylegać do ściany, ogrzewając ją.

Do ogrzewania pokoju 15 m2 wystarczy kupić jeden panel. Jeśli pomieszczenie jest większe, to można powiesić dowolną liczbę takich obrazów, lub umieścić ich bezpośrednio w pobliżu człowieka – nad sofą, łóżkiem, przy stole.

Zalety grzejnika obraza

Taki obraz nie boi się wilgoci, dlatego może być stosowany nie tylko w pokojach, ale również w łazience, kuchni lub nawet w garażu. Ale głównym jego plusem jest higieniczność, nieszkodliwość dla organizmu człowieka, w tym i dla małych dzieci.

Wręcz przeciwnie, promieniowanie podczerwone wypełnia pomieszczenie "korzystnym" ciepłem. Ono uzdrawia organizm, nie wypala, nie wysusza powietrza, jak wiele elektrycznych urządzeń grzewczych, a to znaczy, że taki obraz jest świetnym rozwiązaniem zarówno z estetycznego punktu widzenia, jak i medycznego.

W okresie letnim, kiedy odpada konieczność ogrzewania, obraz można w ogóle zdjąć – zwinąć go w kompaktowy rulon, który zmieści się na każdej półce szafy, zupełnie nie zajmując powierzchni użytkowej.

Wygoda obsługi

Główną zaletą grzejnika w postaci obrazu lub panelu dekoracyjnego jest jego łatwość w użyciu. Przecież do tego, aby skorzystać z tego rodzaju ogrzewania należy po prostu powiesić je na gwoździu na ścianie i włączyć w sieć. Żadne dodatkowe ustawienia nie będą potrzebne. Grzewczy obraz nadaje się zarówno dla lokalu mieszkalnego, jak i dla biura, ponieważ dzięki różnorodności kolorów i wzorów, łatwo je dostosować do każdego wnętrza, bez utraty jego walorów estetycznych.

Ekonomiczność

Wśród różnego rodzaju zalet tego produktu jedną z podstawowych jest ta, że taki grzejnik w postaci obrazu cechuje się ekonomicznością. Oznacza to, że w porównaniu z innymi źródłami ogrzewania zużywa pięć razy mniej energii elektrycznej, niż inne urządzenia grzewcze.

Taki panel zużywa zaledwie 400Wt, podczas gdy grzejniki olejowe ciągną niemniej niż 2000 Watt. Grzejnikowi w postaci obrazu nie są potrzebne żadne przejściówki ani adaptery, ponieważ jak i każde elektryczne urządzenie w domu on jest zasilany z sieci 220V.

Grzejnik w postaci obrazu będzie świetnym prezentem dla przyjaciół i krewnych na każdą okazję, bo on nie tylko zdobi, ale ogrzewa, oszczędza i uzdrawia tych, którzy z niego korzystają.

 
Powiązane artykuły:
Jaki grzejnik przenośny jest najlepszy do mieszkania? Urządzenia do ogrzewania pokoju
Każda z nas chce, żeby w domu było ciepłe i przytulne. Jednak czasami w zimie wiele z nas okazują się w sytuacji, kiedy w domu nie jest ciepło. Skorygować położenie pomagają grzejniki. Lecz który właśnie będzie lepszy do mieszkania?
Jak wybrać grzejnik?
Żeby zabezpieczyć komfortową temperaturę w mieszkaniu, centralnego systemu ogrzewania czasem nie wystarcza. Rozwiązać problem pomogą grzejniki. Jednak asortyment istniejących modeli jest bardzo szeroki, czyli zrobić wybór bez przygotowania jest nieprosto.
Jaki oczyszczacz nawilżacz powietrza do domu jest lepszy?
Wszyscy znają, na ile ważne dla dobrego samopoczucia oddychać czystym i świeżym powietrzem. Lecz na żal, dość często atmosfera w mieszkaniach i biurach zostaje życzyć lepszego. Chociażby częściowo skorygować sytuację pomogą oczyszczacze nawilżacze powietrza.
Oczyszczacz powietrza do mieszkania – po co jest potrzebne takie urządzenie?
Ostatnimi latamii wśród zwolenników zdrowego sposobu życia popularność otrzymał oczyszczacz powietrza do mieszkania. Te przyrządy pozwalają wyraźnie polepszyć atmosferę w mieszkaniu, oczyściwszy ją od dymu, kurzu i nawet infekcji.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty