Grzmot w październiku – znaki

grzmot w październiku znaki

W dawnych czasach ludzie poświęcali szczególną uwagę różnym znakom, co dawało im możliwość poznać przyszłość. Dzięki temu mogli przygotować się do określonych zjawisk przyrody. Jasna rzecz, że mówić o tym, że znaki są niezaprzeczalną prawdą nie można, jednak w nich została zgromadzona mądrość naszych przodków i to jest niezaprzeczalnym faktem.

Znaki związane z grzmotem

Zjawisko przyrody, którym jest grzmot, daje możliwość dowiedzieć się o nadchodzących zmianach w przyrodzie. Zapoznajmy się z najbardziej popularnymi z nich:

  1. Przytłumiony grzmot jest znakiem niepogody.
  2. Jeśli pierwszy grzmot usłyszano na północy, to oznacza, że lato będzie zimnym. Jeśli natomiast usłyszałaś grzmot, który dobiega z południa – lato będzie gorącym. Istnieje znak, że jeśli w czasie pierwszego grzmotu uderzysz się 3 razy po głowie i wypowiesz ”Żelazna głowa”, to w ciągu całego roku nie będzie cię boleć głowa.
  3. Znaki związane z grzmotem w październiku nawiązują do zimy. Otóż jeśli w październiku usłyszałaś grzmot, to oznacza, że zima będzie krótkotrwałą i delikatną. Również zimą będzie dużo śnieżnych dni. Usłyszeć grzmot na początku października,oznacza to, że zima nastąpi późno i przed tym będzie stosunkowo ciepło.
  4. Jeśli usłyszysz odgłos grzmotu w pierwszym jesiennym miesiącu, we wrześniu, to świadczy o tym, że zima nastąpi późno, dlatego w ciągu długiego czasu będzie panować ciepła pogoda.
  5. Jeśli usłyszałaś grzmot zimą – będzie silny wiatr. Usłyszeć odgłosy grzmotu zanim stopniał śnieg, lato będzie zimnym. Usłyszałaś grzmot, gdy zbiorniki wodne jeszcze pokrywa lód – lato będzie zimnym, ale urodzajnym. Nasi przodkowie uważali, że podczas pierwszego grzmotu zimowego obowiązkowo należy umyć twarz wodą ze srebrnego pojemnika. Wierzyli w to, że w taki sposób człowiek uzyskuje urodę i zdrowie.
  6. Jeśli pierwszy wiosenny grzmot był usłyszany wtedy, gdy zbiornik wodny pokrywał lód, to oznacza, że połów ryb będzie obfity. Jeśli temu zjawisku towarzyszy wiatr północny – wiosna będzie zimną i odwrotnie.

Każdy człowiek samodzielnie decyduje o tym, wierzyć w znaki o grzmocie w październiku czy nie, jednak warto się do nich przysłuchiwać.

 
Powiązane artykuły:
Znaki zimy – jak należy je interpretować?
Ten artykuł opowie o znakach zimowych, którymi korzystali nasi przodkowie bardzo pomyślnie. Dowiadujecie się, jak wyznaczyć pogodę na przyszłość za pomocą różnych zjawisk przyrody.
Znaki związane z dniem 10 lipca – dzień Świętego Samsona
W tym artykule opowiemy o ludowych znakach na 10 lipca, które doszły do nas dzięki spostrzegawczości naszych przodków i nie utraciły aktualności w nasz czas, ponieważ i dziś wiele osób korzysta ludowymi kalendarzami znaków.
Znak – deszcz w dniu wesela
W tym artykule opowiada się o tym, co obiecuje na wesele deszcz. Dowiadujecie się, które traktowania tych znaków są prawidłowe, a które nie. Przecież deszcz na wesele może zastać znienacka nawet mocną parę.
Znaki ludowe października – jak je interpretować?
Znaki ludowe implikują mądrość kilku pokoleń, a pojawiły się one dzięki spostrzegawczości przodków. W tym nowym artykule opowiada się o ludowych znakach października.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty