Gwiazdy, które wychowują wyjątkowe dzieci

Pojawienie się wyjątkowego dziecka w rodzinie – to prawdziwe wypróbowanie na cierpliwość i wytrwałość, a wychowanie dziecka – ogromny wysiłek, potrzebujący niesamowitych sił duchowych.

Dzieci tych gwiazd mają niektóre problemy rozwojowe, jednak rodzice nie ukrywają tego, a szczerze opowiadają o swoim doświadczeniu, demonstrując przykład innym ludziom.

Colin Farrell i James

kolin farrell i syn dzheyms

Starszy syn Colina Farrella James ma zespół Angelmana, inaczej nazywany "zespołem szczęśliwej kukiełki". Objawy: niepełnosprawność intelektualna, ataksja, padaczka, napady śmiechu bez powodu. Jeśli chodzi o Jamesa, to ma napady śmiechu, gdy widzi wodę. Colin Farrell opowiada:

"Uwielbia wszystko, co jest związane z wodą. Jeśli jest zasmucony, po prostu nabieram wodę do miednicy".

Nie zważając na to, że Farrell już dawno się rozstał z matką Jamesa, jednak dużo czasu poświęca synowi:

"Ubóstwiam Jamesa. Pomaga nam wszystkim być odrobinę lepszymi, uczciwymi, dobrymi".

Toni Braxton i Diezel

toni brekston i dizel

Gdy Diezel, młodszy syn Tony Braxton skończył 3 lata, lekarze zdiagnozowali autyzm. Piosenkarka uważała, że ona jest winna w tym, że dziecko jest chore: uważała, że to jest kara za aborcję, którą Toni Braxton zrobiła w roku 2001. Na początku Toni wpadła w depresję. Jednak dla Diezela opanowała się i udała się do najlepszych fachowców, którzy bardzo pomogli chłopczykowi. W 2016 roku Toni oświadczyła, że jej syn jest całkowicie zdrowy.

Sylvester Stallone i Seargeoh

silvestr stallone s semey

Seargeoh, młodszy syn Sylvestra Stallone urodził się w 1979 roku. Gdy skończył 3 lata rodzice postanowili zasięgnąć konsultacji lekarza, ponieważ martwiło ich zachowanie dziecka. Dziecko było zamknięte i nie potrafiło porozumieć się z ludźmi. Okazało się, że chłopak ma autyzm. Dla Stallone i jego żony to było prawdziwym szokiem. Lekarze zaproponowali rodzicom umieścić dziecko w specjalnym zakładzie, jednak oni nawet nie chcieli słyszeć o tym. Synem głównie się opiekowała matka. Stallone nie zjawiał się w domu, dużo pracował, aby zarobić pieniądze na leczenie syna.

Seargeoh skończył 38 lat. Żyje we własnym świecie, z którego nigdy nie wychodzi. Ojciec często odwiedza syna, ale jak mówi Stallone niczym nie może mu pomóc.

Jenny McCarthy i Evan

dzhenni makkarti i evan

Jenny McCarthy zademonstrowała całemu światowi, że z autyzmem można i trzeba walczyć. Udowodniła to na przykładzie swego syna Evana, u którego we wczesnym dzieciństwie zdiagnozowano autyzm.

Od samego dzieciństwa Evana leczyli najlepsi fachowcy i matka wielu czasu poświęcała mu. W wyniku tego on się nauczył obcować ze swoimi rówieśnikami, uczęszcza do normalnej szkoły. To duży postęp, zważając na to, że we wczesnym dzieciństwie nie mógł nawiązać nawet kontaktu wzrokowego.

Jenny uważa, że przyczyną choroby są szczepionki (chociaż współczesna medycyna nie potwierdza tego faktu, że szczepionka może powodować autyzm). O swoim doświadczeniu Jenny opowiedziała w książce "Głośniejsze niż słowa". Oprócz tego założyła fundację, która zajmuje się problemem autyzmu.

John Travolta i Jett

dzhon travolta i dzhett

W 2009 roku w rodzinie Johna Travolty doszło do okropnej tragedii: 16-letni syn Jett zmarł w wyniku napadu . Tylko po śmierci nastolatka, publiczność dowiedziała się, że chłopak miał autyzm, a również astmę i padaczkę. Po śmierci syna aktor miał okropną depresję:

"Jego śmierć była największym wypróbowaniem w moim życiu. Nie wiedziałem, czy potrafię to przeżyć".

Katie Price i Harvey

keti prays

Brytyjska modelka Katie Price – wielodzietna matka, ma pięcioro dzieci. 15-letni Harvey, jej starszy syn, jest ślepy od urodzenia: zdiagnozowano u niego autyzm i zespół Pradera-Williego – bardzo rzadko spotykana choroba genetyczna, jednym z objawów której jest otyłość spowodowana ciągłym niepohamowanym uczuciem głodu. Chłopak miał do czynienia z wieloma trudnościami w swoim życiu: od dziecka odmówił się ojciec znany piłkarz Dwight Yorke, a całkiem niedawno był narażony na znęcanie się i napastowanie w internecie.

Dan Marino i Michael

den marino

U Michaela, syna amerykańskiego piłkarza Dana Marino w wieku dwóch lat zdiagnozowano autyzm. Dzięki wczesnej diagnozie i leczeniu, Michael, który dziś ma 29 lat żyje praktycznie normalnym życiem, a jego rodzice założyli fundację pomocy dzieciom z autyzmem.

John McGinley i Max

dzhon makginli

Zespół Downa zdiagnozowano u 20-letniego starszego syna McGinley Maxa. Chociaż gwiazda serialu "Hoży doktorzy" już dawno się rozwiódł z matką chłopaka, on nadal bierze aktywny udział w życiu chłopaka. W jednym z wywiadów aktor zwrócił się do wszystkich rodziców, którzy mają dzieci z zespołem Downa:

"Nie popełniliście nic złego. To nie kara za błędy waszej młodości. Dziecko ma 21 chromosomów. Nie jesteście jedynymi, komu Pan Bóg podarował takie cudo. Kochajcie. Miłość czyni cuda".

Michael Douglas i Dylan

rodzina maykla duglasa

Dylan starszy syn Michaela Douglasa i Catherine Zeta-Jones, ma niektóre problemy rozwojowe, jednak rodzice nie rozgłaszają diagnozy. Michael przypadkowo wspomniał o problemach syna w 2010 roku, mówiąc, że ma szczególne potrzeby.

Neil Young i jego dzieci

syn nila yanga

Oboje synów kanadyjskiego muzyka mają CPD. Ta choroba nie jest dziedziczną , dlatego pojawienie się w jednej rodzinie dwóch dzieci z taką diagnozą jest rzadkością.

Wiedząc o problemach inwalidów na podstawie własnego doświadczenia, Neil i jego żona Pegi założyli szkołę dla dzieci ze szczególnymi potrzebami.

Robert de Niro i Elliot

robert de niro

Znany aktor ma sześcioro dzieci. W roku 2012 w czasie premiery filmu "Poradnik pozytywnego myślenia", de Niro powiedział, że jego syn, który urodził się w 1997 roku ma autyzm.

 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty