Harmonogram dnia roboczego - pracuj wydajnie

harmonogram dnia roboczego

Czy zdarzało ci się przy obecności masy zaległych spraw wieczorem konstatować całkowicie nieproduktywny dzień? Jedyny wynik - to uzupełnienie bagażu zadań, które czekają swojego wykonania. Być może chodzi o to, że nieprawidłowo składasz harmonogram dnia roboczego. Jeśli zwyczajnie w ogóle zastanawiasz się nad planowaniem. Między tym poprawny harmonogram dnia roboczego zdolny istotnie zwiększyć jego (dnia) wydajność, a także pomóc ci złożyć harmonogram pracy bardziej długotrwałej.

Układamy harmonogram dnia roboczego

W niektórych firmach istnieje specjalne rozporządzenie, określające harmonogram dnia pracy.Jednak jeśli mówić o harmonogramie dnia udanego (a nie spędzającego czasu od rozmowy telefonicznej do rozmowy telefonicznej) to warto zatrzymać się na zarządzaniu czasem. Twoje zadanie - maksymalnie poprawnie rozdzielić siły i czas, żeby zdążyć wykonać większą ilość zadań za mniejszą ilość czasu. To całkiem realne.

Ważny moment - nie warto "walić" w jednym dniu wszystkich ciężkich i rutynowych spraw. Kobieta jest zrobiona w taki sposób, że jest często dla niej ciężko skupić się na jednym rodzaju działalności. Dlatego jeśli do twoich obowiązków wchodzą kreatywne zadania jak i monotonna biurowa praca, należy rozdzielić ich odpowiednio do wewnętrznego harmonogramu aktywności. Z reguły on zależy od tego do jakiego chronotypu się odnosisz. Skowronki na przykład są bardziej produktywni w godzinach porannych, a sowy lepiej pracują w godzinach wieczornych. Wyznacz dla siebie:

  • jakie zadania są priorytetowe;
  • jakie zadania dają ci się najlżej (daleko nie wszystkie lubią twórcze zadania);
Na co należy zwrócić uwagę?

Teraz weź pamiętnik. Tak-tak, plany w głowie to niewystarczająco, wszystko musi być zapisano na papierze. Wydziel zadania, które będą obramowywały twój dzień roboczy. Jeśli rano przychodzisz słaba i nie możesz włączyć się do roboczego rytmu, nie wybieraj zbyt monotonnej pracy. Ona dogania senność i odbija każde pragnienie działać aktywnie. Wybieraj zadania nie bardziej skomplikowane, lecz jedne z najpierwszych na liście znaczenia, na przykład: opracowanie przychodzących maili i dokumentów.

Jeśli jesteś kierownikiem to twój plan dnia musi włączać momenty kontroli - rano i wieczorem. Z rana to mogą być przeróżne spotkania i narady, które nastawiają zespół na produkcyjny dzień. Wieczorem - przeprowadzenie podsumowania.

Zwykle wystarczy nam 2-3 godziny dla maksymalnego podniesienia uwagi i twórczych wysiłków. Dlatego włączaj te zadania na ten czas. Po tym - przerwa na lunch, która sprzyja relaksowi.

Na obiadowej przerwie kobiety często omawiają obce problemy, dzielą się wrażeniami i ostatnimi wydarzeniami. Niektórym to pomaga "przewietrzyć się ", a drugich całkiem odbija od roboczych zadań. Postaraj się nie omawiać problemów, które zdolne są prześladować ciebie przez długi czas.

Po powrocie z obiadu nie spiesz się brać się za ważne rzeczy - to przeszkadza dobremu trawieniu i odezwie się złymi skutkami. Zajmij się tymi sprawami, które nie wymagają od ciebie dużego umysłowego napięcia.

Potem zaplanuj kolejny wybuch aktywności, postaraj się wycisnąć z drugiej połowy dnia maksimum.Wyniki zainspirują ciebie na jutrzejszy wydajny roboczy dzień.

Wynikipracujący plan dnia
  1. Rozdziel dla siebie sprawy - pilne i drugorzędne, a także na ciekawe i rutynowe.
  2. Załóż "szkielet" dnia roboczego z najważniejszych spraw, wspierając się na swój chronotyp i miarę pilności.
  3. Skomplikowane zadania podziel na mniejsze zadania, które można wybudować w miarę pilności.
  4. Kończ swój dzień ciekawym zadaniem, żeby nie odczuwać siebie przygnębioną.

A przed wyjściem nie zapomnij ułożyć harmonogramu następnego udanego dnia!

 
Powiązane artykuły:
Obraz kobiety biznesu - jak siebie pokazać z najlepszej strony?
Kobieta biznesu – to nie tylko ze smakiem dobrana pomada i dobrze siedzący kostium. Przede wszystkim – to lider zdolny prowadzić za sobą masę ludzi. Toż kiedy mówimy o biznes-lady, ważnie zrozumieć, w czym psychologiczna treść tej roli.
Kobieta biznesu – jak ona wygląda?
We współczesnym społeczeństwie coraz więcej kobiet pragną być nie tylko matką, żoną i gospodynią, ale i chcą odnieść sukces na fachowej niwie. Ten artykuł opowie o jakościach kobiety biznesu i manierze zachowania.
Kobieta-kierownik – co musisz wiedzieć, żeby nią zostać?
Być kobietą-kierownikiem nie jest prosto, a jeśli podległymi są mężczyźni to jeszcze więcej komplikuje sytuację. Opowiemy o jakościach i obrazie kobiety co obejmuje kierowniczą posadę. Czytajcie i bierzcie na notatkę.
Psychologia kierownika – cechy zachowania lidera
W tym artykule opowiemy o psychologii kierownika i jakościach, które są potrzebne każdemu, kto obejmuje kierownicze posady i chce odnieść sukces.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty