HCG podczas obumarcia płodu we wczesnym stadium ciąży

HCG podczas obumarcia płodu we wczesnym stadium ciąży

W tym okresie, gdy kobieta oczekuje na dziecko, ona dąży do tego, aby płód rozwijał się jak najlepiej. Niestety czasami dochodzi do obumarcia płodu, kobiety mają do czynienia z poronieniem nawykowym. Kobiety nie mogą samodzielnie zdiagnozować tego problemu, ponieważ objawy mogą pojawić się dopiero po upływie jednego-dwóch tygodni. Kobieta ciężarna powinna zwrócić uwagę na:

  • bóle krzyżowe i bóle brzucha;
  • ogólne osłabienie, cienie pod oczami;
  • znika toksykoza;
  • gorączka;
  • krwawe upławy.

Jeśli kobieta zauważyła, że ma wyżej opisane objawy, to obowiązkowo musi udać się do lekarza, a on na pewno przeprowadzi szereg odpowiednich badań.

W jaki sposób rozpoznać obumarcie płodu na podstawie HCG?

Kobieta ciężarna kilka razy podczas ciąży powinna robić badania krwi. Dwa razy fachowcy wykonują badania na HCG (gonadotropina kosmówkowa człowieka) – hormon, który pojawia się w organizmie kobiety, kiedy dochodzi do zapłodnienia. To daje możliwość obserwować rozwój płodu. Aby lepiej orientować się w tym temacie, należy zapoznać się z takimi pytaniami jak: czy zwiększa się poziom hcg, czy odwrotnie - zmniejsza się w wypadku obumarcia płodu we wczesnym stadium ciąży, dlaczego do tego dochodzi i jak szybko?

W wypadku normalnego rozwoju płodu, poziom hcg w pierwszym trymestrze ciąży ciągle się zwiększa. Jeśli płód obumarł, to poziom hcg się czy rośnie HCG podczas obumarcia płoduzmienia, czyli zmniejsza się albo przestaje się zwiększać. Do tego dochodzi dlatego, że zarodek przestaje się rozwijać w organizmie kobiety, więc gonadotropina kosmówkowa człowieka już więcej nie jest produkowana. Jak szybko się będzie zmieniać poziom HCG zależy od każdego wypadku indywidualnie.

Otóż, jeśli kobieta samodzielnie albo razem z lekarzem zwróciła uwagę na podejrzane objawy, należy kilka razy zrobić badania krwi, aby śledzić dynamikę zmian poziomu hormonu HCG. Jeśli poziom HCG się zmniejsza, lekarz skieruje pacjentkę na dodatkowe badania i kurację. Odpowiednia pomoc we właściwym czasie da możliwość nie tylko zachować zdrowie kobiety, ale czasami nawet ciążę.

 
Powiązane artykuły:
Objawy obumarcia płodu w 16 tygodniu ciąży
Ciężarne stale przeżywają o pomyślnym nurcie ciąży. Jednak do nieszczęścia czasami zdarza się tak, że płód zamiera, jego rozwój zatrzymuje się i on umiera. Ważne znać oznaki tego stanu, żeby uprzedzić powstanie komplikacji.
Dlaczego dochodzi do obumarcia płodu?
Na żal częściej dziś kobiety zderzają się z problemem niedonoszenia bobasa. Tak często przejawia się pod postacią ciąży co obumarła, kiedy płód ginie. Dalej dokładniej porozmawiamy o tym, dlaczego tak się dzieje.
Ile czasu po obumarciu płodu można zajść w ciążę?
Przeżywszy stratę jeszcze nieurodzonego dziecka, wiele kobiet jednak nie rozpacza i szybciej chcą przedłużyć próby zyskania radości z macierzyństwa. Jak szybko można myśleć o nowym poczęciu? Dalej o tym w naszym artykule.
Dlaczego dochodzi do obumarcia płodu we wczesnym stadium ciąży?
Ciąża, która obumarła jest częstą patologią, co doprowadza do zagłady płodu we wczesnym stadium ciąży. Najczęściej odbywa się to w pierwszym trymestrze. Dalej porozmawiamy o możliwych przyczynach, co spowodują obumieranie ciąży.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty