Herbata z mlekiem - smaczny, rozgrzewający i aromatyczny napój

herbata z mlekiem

Praktycznie nie ma ludzi, którzy nie lubiliby picia herbaty. Ten smaczny, rozgrzewający i aromatyczny napój wywalczył miłość i ogromną popularność na całym świecie. W każdym kraju istnieją własne, szczególne tradycje przygotowania tego napoju. Herbata z mlekiem, koniecznie podbija swoim nadzwyczajnym aromatem i delikatnym smakiem. Nie traćmy czasu i omówmy przepisy przygotowania herbaty z mlekiem.

Przepis zielonej herbaty z mlekiem

Zielona herbata z mlekiem - to doskonały wybór dla tych, którzy chudną. Napój ten jest dobry i smaczny tak na gorąco, jak i na zimno. To pozwala pić go w ciągu całego roku, doskonale ogrzewając się w zimie i chłodząc latem, równolegle troszcząc się o twoją figurę. Poznajmy jak zrobić herbatę z mlekiem.

Składniki:

 • woda - 1,5 szk.;
 • korzeń imbiru - 10 g;
 • mleko - 1 szk.;
 • zielona liściasta herbata - 2 łyżki;
 • kardamon - 1 łyżka;
 • miód - 3 st. łyżki.

Przygotowanie

Do przygotowania herbaty z imbirem i mlekiem - do niewielkiego rondelka nalewamy trochę gorącej wody. Zanim zaparzymy zieloną herbatę, dodajemy do rondla oczyszczony i starty na drobnej tarce imbir, potem wkładamy herbaciane liście. Dalej stawiamy pojemnik na płytę na mały ogień, doprowadzamy do wrzenia i gotujemy w ciągu dwóch minut przy zamkniętej przykrywce. Potem cienkim strumieniem wlewamy mleko i znów doprowadzamy do wrzenia. Na samym końcu dodajemy mielony kardamon, ostrożnie zdejmujemy rondelek z płyty i wszystko porządnie mieszamy. Potem znów stawiamy na ogień i znów doprowadzamy do wrzenia. Teraz trochę ostudzamy, dodajemy miód i przecedzamy herbatę z mlekiem i imbirem przez sitko.

Zielona herbata z mlekiem

Składniki:

 • mleko - 1 l;
 • zielona herbata - 1 st. łyżka.

Przygotowanie

Jak przygotować herbatę z mlekiem? W niewielki rondel wylewamy mleko i doprowadzamy je prawie do wrzenia. Potem zdejmujemy z ognia, wsypujemy zieloną herbatę, mieszamy. Rondel nakrywamy przykrywką i zostawiamy na 20 minut do zaciągnięcia.

Kiedy napój się zaparzy, mleko nabędzie jasno-brunatnego koloru. Herbatę z mlekiem trzeba przecedzić przez sito czy merlę i rozlać do szklanek.

Angielska herbata z mlekiem

Składniki:

  jak zaparzyć herbatę z mlekiem
 • czarna herbata - 1 łyżka;
 • mleko - według smaku;
 • woda - 200 ml;
 • cukier - według smaku.

Przygotowanie

Jak poprawnie zaparzyć herbatę? Czajnik do zaparzania oblewamy wrzątkiem, a potem od razu wsypujemy do niego czarną herbatę. W rondelku nagrzewamy do 90 stopni wodę i zalewamy herbatę wrzątkiem, zamykamy czajnik przykrywką. Zostawiamy do naciągnięcia i parzenia na 5 minut. Do filiżanki nalewamy trochę mleka, potem zalewamy je naciągniętą herbatą i wsypujemy według smaku cukier. Mieszamy czarną herbatę z mlekiem i podajemy na stół.

 
Powiązane artykuły:
Jak prawidłowo zaparzyć herbatę?
Jak mówiła jedna szanowana kobieta: pić herbatę w pakietach - nie poważać siebie. I rzeczywiście prawdziwy napój powinien być przygotowany wyjątkowo z jakościowego surowca i jeszcze zaparzony według wszystkich reguł. Których? O tym teraz opowiemy!
Jak prawidłowo zaparzyć zieloną herbatę?
Zielona herbata - napój skrajnie pożyteczny, lecz żeby on nie utracił swoich dziwnych właściwości, konieczne jest prawidłowo go zaparzyć. Trzeba powiedzieć, że jeśli postanowiliście zaparzyć zieloną herbatę według reguł jej ojczyzny, Wschodu, trzeba nabrać cierpliwości - przecież to cała ceremonia.
Jak przygotować herbatę z imbirem?
Nasycona, aromatyczna i bardzo smaczna herbata z imbirem na pewno ogrzeje was zimnym wieczorem. Odczuć korzyść i przewagę tego świetnego napoju można przygotowując go ciekawymi sposobami, korzystajcie z następujących rekomendacji.
Herbata z imbirem – ciekawe przepisy
Zima – czas mrozu, śniegu i zaziębienia. I jeśli pierwsze dwa komponenty tej pory roku podobają się praktycznie wszystkim, to trzeci nie lubi nikt. Lecz uniknąć zaziębienia łatwo – po prostu podtrzymujcie swój immunitet. Co może być lepsze dla organizmu, aniżeli przyjemna herbata z imbirem?!
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty