Historia mody
Kimono - to tradycyjny strój japońskich kobiet, który w nasze dni zakłada się tylko w szczególnych wypadkach. Również istnieją współczesne interpretacje tej sukni takie jak chałaty, żakiety, bluzy i tak dalej.
Więc tak historia czasami dowcipkuje nad modą. Najpierw kapelusz biedaków Ekwadoru zdobył popularność w absolutnie innym kraju. Dziś panama to prawdziwie internacjonalne nakrycie głowy, które można spotkać w dowolnym punkcie świata.
Moda lat 50 ubiegłego stulecia różni się jaskrawością, zamarkowaną kobiecością, dużą ilością akcesoriów. Na dziś ten styl znów powraca na modne podia, ponieważ współczesne modnisie we właściwy sposób oceniły wszystkie jego przewagi.
Trudno znaleźć strój, który będzie wyglądał bardziej uroczyście niż suknia w średniowiecznym stylu. Jeśli chcecie stworzyć postać królowej, to w tym artykule znajdziecie doskonałe rady jak to najlepiej zrobić.
Spódnica pozwala wyglądać i romantycznie i uwodzicielsko. Wszystko zależy od fasonu, długości i zabarwienia spódnicy. Jednak historia spódnicy jest bogatsza! Z nią zaznajomimy się w artykule.
Można ze stuprocentowym rezonem oświadczyć, że gdyby nie Coco Chanel, to współczesnej mody w tym jej wyglądzie, do którego nawykliśmy, też by nie było. Ona dosyć długi czas była jedną z ustawodawców europejskiej mody.
Jaskrawe przedstawicielki płci pięknej ubiegłego stulecia nie na próżno mianują się ikonami stylu. Każda z nich na zawsze zmieniła nie tylko modę swojego czasu, ale i była źródłem natchnienia dla wielu współczesnych designerów.
Popularność stylu Chicago w odzieży, przeszłego stulecia, nie gaśnie i po dzień obecny. Wielu kobietom przypadł do duszy obraz jaskrawej, glamurowej, świetnej w dowolnym społeczeństwie swoim wytwornym smakiem i uczuciem stylu.
Główna właściwość damskiej odzieży Epoki Odrodzenia – podkreślanie kobiecości form. To w pierwszej kolejności sumiaste spódnice, gorsety i wydzielanie talii. Taka odzież najlepiej podchodzi dla różnych uroczystych przedsięwzięć.
Moda wieku 17 – to czas jaskrawych i niespodziewanych decyzji, szalonych farb i akcesoriów, okres rywalizacji angielskiej, purytańskiej prostoty z luksusem francuskiego podwórza. A jeszcze – to rozkwit stylu barok.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty