Historie torebek: 12 kultowych modeli, nazwane imionami gwiazd

Bohaterki niniejszego artykułu – kobiety, które śmiało można nazwać prawdziwymi legendami. Są to znane aktorki, modelki, wokalistki, wpływowe kobiety światowej polityki i nauki. Ich imiona zapisały się również na kartkach historii torebek, które zostały nazwane ich imionami.

W niniejszym zestawieniu 12 pięknych kobiet, na cześć których nazwano kultowe modeli torebek.

1. Amal Clooney i torba Amal zaprojektowana przez włoską markę Ballin

ballin

Nie jest tajemnicą, że ostatnio w mediach znów zrobiło się głośno o Amal Clooney, ale to nie za sprawą ślubu z jednym z najatrakcyjniejszych kawalerów Hollywood, lecz za sprawą faktu posiadania przez utalentowaną prawniczkę niesamowitego wyczucia stylu. Nic więc dziwnego, że włoski brand Ballin imieniem Amal nazwał elegancką, skórzaną torbę, która jest jednym z najlepiej sprzedawanych modeli.

2. Lana Del Rey i torebka Del Ray, zaprojektowana przez luksusową markę Mulberry

mulberry

Amerykańska piosenkarka, która w 2012 roku w ciągu kilku miesięcy zdobyła światowy rozgłos. Jej największy przebój nosił tytuł "Summertime Sadness" i śpiewała go cała Europa, w tym też dyrektor kreatywny marki Mulberry, Emma Hill, która powiedziała, że inspiracją dla projektantów torebki był styl Lany Del Rey, którą nazwała swoją muzą. Projektanci torebki podczas jej tworzenia słuchali muzyki Lany Del Ray.

3. Diane Kruger i torba Diane, zaprojektowana przez Jason Wu

jason wu

Jason Wu, znany projektant mody, urodzony na Tajwanie, od lat przyjaźni się z aktorką Diane Kruger, na cześć której nazwał dwa modele swoich torebek.

4. Sophia Loren i torebka Sophia, zaprojektowana przez projektantów domu mody Salvatore Ferragamo

salvatore ferragamo

Znanymi klientkami "szewca gwiazd", Salvatore Ferragamo były między innymi: Audrey Hepburn, Marilyn Monroe, Ava Gardner i Eva Perón. Nie ma więc nic dziwnego w tym, że projektanci domu mody Ferragamo postanowili kontynuować tradycję honorowania swoich wieloletnich klientek różnymi projektami. Tym razem Sophia Loren zainspirowała ich do stworzenia wyrafinowanej, szykownej i ponadczasowej torebki, którą nazwali Sophia.

5. Brigitte Bardot i torebka BB, zaprojektowana przez Lancel

lancel

Jeszcze jeden symbol seksapilu w latach 50. i 60. XX wieku, na cześć której nazwano jeden z kultowych modeli torebki. Briggite Bardot, francuska modelka, aktorka, także działaczka na rzecz ochrony praw zwierząt zainspirowała projektantów domu mody Lancel. Dla aktorki stworzono torebkę B. B., która odzwierciedla jej przekonania – torebka wykonana z naturalnych materiałów (bawełny, tweedu), nie ze zwierzęcej skóry.

6. Alexa Chung i torebka Alexa, zaprojektowana przez luksusową markę Mulberry

mulberry 2

Dziś Alexę Chung, brytyjską prezenterkę telewizyjną i modelkę, redaktor naczelny brytyjskiego Vogue nazywają ikoną współczesnego stylu. Nic więc dziwnego, że jej elegancja i niesamowite wyczucie stylu zainspirowały jedną z luksusowych marek. Brytyjski dom mody Mulberry imieniem Alexa nazwał elegancką, skórzaną, brązową torebkę, którą chce posiadać niemalże każda kobieta.

7. Gisele Bündchen i torebka Gisele, zaprojektowana przez projektantkę mody Luella Bartley

luella

Luella Bartley zaprojektowała torebkę akurat przed ogłoszeniem wstrzymania działalności firmy. Dzięki takiemu posunięciu projektantce udało się uzyskać kilka miesięcy zwłoki, jednak ostatecznie nie uratowało to jej dom mody przed bankructwem. Co prawda torebka Gisele nadal pozostaje hitowym produktem.

8. Jacqueline Kennedy Onassis i torebka Jackie O, zaprojektowana przez Gucci

gucci

Torebka Jackie O, manię posiadania której ogarnął cały świat, została nazwana na cześć ikony stylu Jacqueline Kennedy Onassis dopiero wtedy, kiedy ona upodobała sobie ten model torebki firmy Gucci, z którym pokazywała się tak często, że zaczęto ją nazywać torebką Jackie. To właśnie dzięki niej ten model stał się prawdziwym hitem.

9. Jessica Stam i torebka Stam, zaprojektowana przez Marc Jacobs

marc jacobs

Projektant mody Marc Jacobs zaprojektował ten model pojemnej i dużej torby specjalnie dla swojej ulubionej modelki Jessicy Stam, w której ona mogłaby nosić swoje portfolio. Niestety torebka Stam to model już nie produkowany, więc trzeba nieźle się postarać, aby ją kupić.

10. Grace Kelly i torebka Kelly od Hermes

hermes

Model torebki The Kelly Bag został zaprojektowany długo przed urodzeniem znanej aktorki i księżnej Monako, ale podobnie jak w przypadku z Jacqueline Kennedy, został nazwany na jej cześć, ponieważ aktorka stała się prawdziwą fanką tego modelu. Grace Kelly ulubioną torebką zasłaniała swój ciążowy brzuszek przed obiektywami paparazzi.

11. Monica Bellucci i torebka Monica od Dolce & Gabbana

dolce gabbana

Monica Bellucci od wielu lat współpracuje z Domenico Dolce i Stefano Gabbana, którzy zachwycają się jej urodą i seksownością. Aktorka jest ikoną i symbolem Dolce&Gabbana. Nie ma więc nic dziwnego w tym, że projektanci uhonorowali swoją wieloletnią muzę projektem wyrafinowanym i szykownym – torebka Monica.

12. Jane Birkin i torebka Birkin od Hermes

hermes 2

Torebka Birkin to legendarny, kultowy i bez wątpienia ponadczasowy projekt luksusowego domu mody Hermes. Chyba każdy z nas zna historię, kiedy to aktorka i piosenkarka Jane Birkin podczas lotu do Londynu zajmuje miejsce obok Jean-Louisa Dumasa, prezesa Hermèsa , a zawartość jej torebki wysypuje się na ziemię. A trzy lata po pamiętnym locie aktorka dostała w prezencie pierwszą Birkin bag. Od tej pory Birkin stała się symbolem luksusu i bogactwa.

 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty