Hoʻoponopono i zbędna waga – metoda oczyszczania głowy i ciała

hooponopono i zbędna waga

Hawajska metoda hoʻoponopono zyskała popularność po tym, jak słynny amerykański pisarz Joe Vitale opisał ją w jednej ze swoich książek. W podstawie metodyki – miłość do siebie, przyjęcie odpowiedzialności i cztery proste frazy, które pomagają dziwnym sposobem zmieniać rzeczywistość wokół siebie. Można wykorzystać hoʻoponopono na odchudzanie – jednak pamiętacie, że to tylko jedna część drogi.

Hoʻoponopono i zbędna waga

Z punktu widzenia hoʻoponopono, zbędna waga – to negatywny program, który zmusza wasze ciało nadmiernie wysilać się i nabierać kilogramy. Aby usunąć program, należy pracować w pierwszej kolejności nad swoją samooceną, miłością do siebie. Hoʻoponopono dla kobiet pomaga prościej rozwiązać taki problem.

Najpierw postarajcie się wspomnieć, od kiedy cierpicie na nadmierną wagę. W ten okres na pewno w waszym życiu było mnóstwo stresowych sytuacji, obrazy, czy negatywnego postrzegania. Najpierw zwolnijcie siebie od tego starego ładunku – zetrzyjcie wszystkie negatywne wspomnienia. Oceńcie swoją przeszłość po nowemu, w pozytywny sposób. Zrozumiejcie, że jaką nie byłaby sytuacja – wynieśliście z niej doświadczenie, wzmocniliście swój duch, zmieniliście się, staliście się mądrzy, zrozumieliście coś nowego. Czyli pogardzać swoją przeszłość nie ma żadnego sensu.

Drugi etap na drodze do korekcji wagi – rozmowa ze sobą, swoim ciałem. Powiedzcie sobie: "Kocham ciebie! Podoba mi się twój wygląd zewnętrzny. Dziękuje ci za to, że właśnie jesteś u mnie. Bardzo jest mi żal, że mimo woli przeszkadzam twojej harmonii. Wybacz mi!". W tę prostą mowę wchodzą wszystkie 4 kluczowe frazy metody hoʻoponopono: "Wybacz mi", "Kocham cię", "Przepraszam", "Dziękuję ci". Wymawiając je oddajecie dużą ilość energii i zmieniacie program od negatywnego na pozytywny. Zaprzyjaźnijcie się ze swoim ciałem. Nauczcie się kochać siebie już teraz, a nie kiedy nie stanie zbędnych kilogramów.

System hoʻoponopono i stosunek do jedzenia

Żeby zyskać harmonię, można wykorzystać medytacje ho'oponopono dla kobiet, a żeby pomóc ciału sprawić się ze zbędną wagą, należy zmienić swój stosunek do jedzenia. Jedzenie – to nie niebezpieczeństwo, ale i nie główne źródło zadowolenia. To tylko paliwo dla naszego ciała. Dziękujcie jedzeniu za to, że ono posila was, daje wam siły. Postrzegajcie go właśnie w jakości energii, życiowej siły.

Nauczcie siebie traktować jedzenie wdzięcznie – jedzcie powoli, skupienie, odczuwając smak. Spróbujcie zrobić główne oparcie właśnie na darach natury – warzywa, zioła, owoce, przecież właśnie one są dane nam z góry, i właśnie one niosą naszemu organizmowi maksymalną korzyść. Przy takim podejściu szybko obniżycie wagę i przyjdziecie do harmonii ze sobą.

 
Powiązane artykuły:
Chcę schudnąć, ale nie ma silnej woli – co robić?
W naszym artykule podzielimy się kilkoma radami, gdzie znaleźć silną wolę, żeby schudnąć. Jak bez problemów zmusić siebie chodzić na trenażer, wzorować się reguły diabetologów i przy tym doskonale czuć się.
Jak przejść na dietę, jeśli nie ma silnej woli?
Po to, żeby dotrzymywać się srogiej diety w ciągu trwałego przedziału czasu i odmawiać sobie w przeróżnych smacznych, lecz zabronionych potrawach, jest potrzebna siła woli. Ten artykuł opowie jak przejść na dietę, jeśli nie ma silnej woli.
Jak zmusić siebie przejść na dietę?
W tym artykule porozmawiamy o tym, jak zmusić siebie przejść na dietę, przecież ważne znaleźć u siebie dosyć motywacji i sił, żeby dotrzymywać się systemu żywienia i nie zerwać się.
Jak wziąć siebie do rąk i schudnąć, żeby czuć się lekko i pięknie?
Kobietom właściwie bagatelizować swój wygląd zewnętrzny i szukać w nim wady. Wiele osób przy tym znajdują problem, związany z nadmierną masą ciała. Jak w tym wypadku nastroić się na odchudzanie, od czego warto zacząć?
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty