Idealne zwierzęta domowe dla ludzi zapracowanych

Co robić, jeśli pracujesz od świtu do zmierzchu, ale chcesz mieć w domu uroczego pupilka? Zwierzęta domowe można podzielić na te, które lubią samotność i te, które jej nie znoszą. Na podstawie tego można wybrać zwierzę, które nie wymaga dużego zaangażowania i jest w stanie samo poradzić sobie w domu przez większość czasu.

Mieszkańcy wielkich miast często mają następujący dylemat: chcą mieć w domu pupilka, ale nie mogą poświęcać mu dużo czasu. Można kupić na przykład psa robota, który jest wynalazkiem naukowców japońskich. Nie musisz chodzić z nim na spacer, karmić i głaskać.

Albo możesz zapoznać się z niniejszą listą zwierząt domowych, które idealne są dla ludzi zapracowanych i wybrać kogoś, kto najbardziej odpowiada twoim wymaganiom. Na niniejszej liście znalazły się również zwierzęta, które nie znoszą samotności, więc jeśli jesteś w pracy przez cały dzień, to lepiej nie brać do domu takiego zwierzaczka.

Idealne zwierzęta domowe dla ludzi zapracowanych

Kot

kot

Większość z nas zgadza się ze znanym powiedzeniem, że koty chodzą własnymi drogami. Uważamy, że kot to samotnik, mieszkającym z nami jedynie dla własnej wygody. Czy jest to zgodne z prawdą? Nie do końca. Owszem, koty to bardzo niezależnie zwierzęta, które szybko adaptują się do nowych warunków. Lubią towarzystwo, ale także dobrze znoszą samotność. Jeśli chcesz, aby twój pupilek się nie nudził, kiedy cię nie ma w domu, weź do domu jeszcze jednego mruczka – razem raźniej.

Łasica

Łasica

Łasica działa na pełnych obrotach tylko przez 4 godziny dziennie, resztę dnia śpi. Łasica może się z łatwością zaprzyjaźnić z przebywającymi w tym samym domu innymi pupilami. Nie będzie za tobą tęsknić, kiedy będziesz w pracy, ponieważ w tym czasie będzie spać. Nie wymaga poświęcenia jej dużej ilości czasu – wystarczy nawet 30 minut dziennie na spacer i zabawy.

Chomik

Chomik

Chomik to największy introwertyk wśród pupili. Chociaż, jeśli w klatce umieścimy jeszcze jednego chomika, to wcześniej czy później dojdzie między nimi do bójki. Jedno, o czym musisz pamiętać, kiedy masz w domu chomika: to regularne sprzątanie klatki, karmienie i oczywiście picie. Nie wymaga dużo uwagi, może się sam bawić w odpowiednio wyposażonej klatce: sprężyny do wspinania się na górę i rury do zjeżdżania w dół, kołowrotki do biegania, więc na pewno się nie będzie nudzić, kiedy będziesz w pracy.

Nie odpowiednie zwierzęta dla ludzi zapracowanych

Pies

pies

Psy to zwierzęta, które nie znoszą samotności. Uwielbiają przebywać w towarzystwie swego opiekuna i spędzać z nim czas. Są bardzo oddane i szybko się przywiązują do właściciela. Jeśli więc jesteś osobą zapracowaną, nie warto brać do domu psa.

Owszem, są rasy, które mogą zaakceptować samotność, ale to wcale nie oznacza, że są szczęśliwe. Dla nich taka samotność jest wymuszona i niechciana, więc na znak protestu głośno szczekają, wyją i demolują mieszkanie. W taki sposób radzą sobie z lękiem i frustracją. Za każdym razem, kiedy właściciel wychodzi z domu, pies boi się, że on już nigdy nie wróci.

Istnieje kilka sposobów na to, jak pokonać lęk psa przed samotnością. Jeśli od czasu do czasu będziesz wychodzić na krótko z domu, pozostawiając samego psa w mieszkaniu, a później szybko wracać, to pies zrozumie, że właściciel zawsze wraca. Stopniowo wydłużaj czas swojej nieobecności. Dzięki temu pomożesz pokonać psu lęk. Pies więcej nie będzie szczekać i demolować mieszkanie, ale nadal będzie nieszczęśliwy. Każdy dzień spędzony w samotności to dla niego ogromny stres. Policz, ile dni w tygodniu pracujesz?

Niektórzy właściciele, nawet przebywając w domu, nie poświęcają psu uwagi, nie bawią się z nim, zapominając o tym, że pupil najbardziej potrzebuje ich uwagi, miłości i troski.

Psy to zwierzęta, które potrzebują dużo ruchu, regularnych spacerów i zabaw, więc nie są odpowiednie dla osób, które nie są w stanie wygospodarować większej ilości czasu dla nich. Niektórzy opiekunowie, na początku chętnie chodzą na spacer ze swoim pupilem, bawią się z nim, ale z czasem zaczyna ich to nudzić, więc przestają opiekować się psem, spędzając całe dni w pracy, a pies pozostaje sam na sam w domu.

Papuga

papuga

Papugi są bardzo towarzyskie. Nie lubią samotności, która destrukcyjnie wpływa na ich psychikę. Papuga zostawiona sama ze sobą może być apatyczna, utracić apetyt, a czasami nawet może być agresywna. Owszem, można zawiesić samotnej papużce lusterko w klatce, ale pamiętaj, że żadne lusterko nie zastąpi papudze kontaktu z człowiekiem.

Jeśli jesteś osobą zapracowaną, to pomyśl o zakupie towarzysza, lub towarzyski dla swojej papużki – drugiej papugi. Chociaż psycholodzy zwierzęcy przekonują, że papugi nie zawsze się dogadują między sobą. Jeśli chcesz, aby twój pupilek był zawsze szczęśliwy i wesoły, musisz się nim się bawić, poświęcać mu czas i okazywać swoją miłość. Jeśli nie jesteś w stanie wygospodarować większej ilości czasu, nie warto kupować papugi.

Szczur

Szczur

Szczury też nie znoszą samotności. Ale w odróżnieniu, od papugi, może się sam bawić w odpowiednio wyposażonej klatce: sprężyny do wspinania się na górę i rury do zjeżdżania w dół, kołowrotki do biegania. Możesz też pomyśleć o zakupie towarzysza lub towarzyski dla swego szczurka – najlepiej osobnika tej samej płci. Są bardzo towarzyskie, wesołe, ciekawskie, lubią różne zabawy.

Szop

Szop

Szopy są bardzo towarzyskie i nie lubią samotności. Pozbawione ludzkiej uwagi są dzikie, wystraszone, uciekają przed ręką lub ją gryzą, demolują mieszkanie, skaczą. Nie można je na długo zamykać w klatce. Osoba zapracowana nie będzie mogła poświęcać mu wystarczająco czasu i ciepła.

 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty