Idealny mąż – czy on naprawdę istnieje?

idealny mąż

Nie jest tajemnicą, że prawie każda przedstawicielka płci żeńskiej jeszcze z dzieciństwa marzy o "królewiczu na białym koniu". I oczywiście każda przy tym przedstawia jakiegoś swojego mężczyznę, którego poślubi i potem z dumą potrafi wręczyć mu "dyplom idealnego męża". Ale jakie cechy ma ta postać? Spróbujmy zrozumieć.

"Żeby nie pił i nie palił i kwiaty zawsze dawał"

Kwiaty i nie tylko w święta, a także brak szkodliwych przyzwyczajeń – bez wątpienia duży plus, ależ to daleko nie cała lista cech, żeby namalować obraz idealnego męża. Nawet mimo faktu, że dziewczyny często kierują się zasadą "miłość jest zła" i wybierają złych chłopaków, jednak bardzo ważnymi zostają przede wszystkim proste ludzkie cechy. I żeby nauczyć swoich mężczyzn jak zostać idealnym mężem, wystarczy dać do zrozumienia im niektóre zasady:

 1. Po pierwsze oczywiście być akuratny, czysty, atrakcyjny, koniecznie sportowy. A także mądry, niezawodny, troskliwy, delikatny, spokojny i pewny siebie.
 2. Kochać dzieci, zawsze być zdolny utrzymywać materialnie swoją rodzinę i być gotowy dać swoje silne męskie ramię.
 3. Po drugie cenić ciebie jak osobowość, interesować się twoim światem wewnętrznym, cieszyć się twoim sukcesem, potrafić wspierać w razie porażki.
 4. Po trzecie bardzo ważne, żeby twój mężczyzna przedłużał opiekować się tobą i w małżeństwie, a nie tylko na początku waszego związku.
 5. Nie zapominał okazywać ci uwagę, przecież czasami dość prosto porozmawiać we dwójkę, potrafić wysłuchać siebie nawzajem.
 6. Obowiązkowo pamiętał o przejawie czułości: idąc do pracy co najmniej pocałował w policzek, a przychodząc z pracy – uśmiechnął się, żebyś od razu odczuła, że on tęsknił i cieszy się ciebie zobaczyć.
 7. Robić różne przyjemnostki dla ciebie, jego ukochanej, przyjemne niespodzianki: na przykład niespodziewanie zaprosił cię na randkę do malutkiej przytulnej kawiarni.
 8. I oczywiście bardzo ważne zachowywać pasję po ślubie, przecież dla nas dla kobiet jest tak ważne odczuwać, że jesteśmy atrakcyjne i pożądane, nawet mimo lat spędzonych w małżeństwie.

Idealny mąż – to żona

Omawiać można nieskończenie, lecz nie zapominaj o tym, że w pierwszej kolejności ideał męża nie istnieje bez żony, mądrej żony. Można mieć ile dusza pragnie wyższych wykształceń, lecz kiedy u dziewczyny nie ma mądrości, wątpliwe czy czeka na nią szczęście w ślubie. Psycholodzy długo badali udane związki i wyciągnęli wniosek, że kobiety, co znajdują się w szczęśliwym ślubie dużo w czym zachowują się podobnie.

 1. Po pierwsze one radzą się ze swoimi mężami. Jest tak już zrobiony mężczyzna: radzą się – oznacza poważają, to znaczy, że jest potrzebny.
 2. Po drugie nie używają w rozmowie zaprzeczeń, a rozmawiają ze swoim mężczyzną na "pozytywnym" języku. Na przykład "nie zapomnij zadzwonić do mnie" wystarczy zmienić na "zadzwoń do mnie, na pewno".
 3. Po trzecie przejawiają do niego delikatność, pieszczotę, przecież właśnie tymi cechami tak hojnie nagrodziła kobietę natura, dlaczego nie skorzystać się z nich.
Złoty środekidealny mąż jak im stać

Jednak nic absolutnie doskonałego w życiu nie istnieje i zawsze lepiej dotrzymywać się równowagi, złotego środka. Przecież, gdyby wszystko było wyjątkowo idealnie, byłoby po prostu nudno żyć. Oczywiście każda dziewczyna ma swój niepowtarzalny ideał, lecz jej powinno być dobrze nie z oddzielnymi pozytywnymi cechami idealnego męża, ona musi widzieć w swoim wybrańcu przede wszystkim istniejącą tożsamość i być szczęśliwą obok niego. Wspomnij powiedzenie "kochają nie za coś, ale pomimo wszystko". I jeśli znalazłaś człowieka, niech z wadami, lecz z tymi, z którymi możesz godzić się, i oni nawet ci się podobają – to i jest twój człowiek. W poszukiwaniu idealnego główne – nie zgubić się.

 
Powiązane artykuły:
Czy ja wyjdę za mąż?
Teraz współczesne panienki wszystko częściej stanęły stawiać pytanie - czy świeci im zamążpójście jako takie? Jedne wątpią, czy gotowe wymienić wolność na wieczne stanie koło płyty, drugie wątpią, że komuś wpadną w oko.
Sakrament małżeństwa – połączenie dusz zapisane w niebiosach
Rozwody – norma współczesnego społeczeństwa. Dziś nikt nie zdziwi się, jeśli już po dwóch miesiącach para rozstrzygnie rozejść się. Znacznie więcej podziwu wywołują harmonijne stosunki. Jak zachować sakrament małżeństwa? O tym nasz artykuł.
Motywy zamążpójścia – dlaczego kobiety chcą wyjść za mąż?
Co kieruje kobietami, które chcą za mąż? To religijne zasady, bojaźń samotności, pragnienie przenieść swój ładunek na silne męskie bary, czy prosto dlatego, że przyszedł czas nareszcie dostać sztampę w dowodzie osobistym.
Motywy zawarcia małżeństwa – czyli jak nie oszukać samą siebie w związku?
I u każdego obowiązkowo są swoje osobiste motywy dla spełnienia podobnych działań. Na przykład nieobowiązkowo po miłości. Co jeszcze kieruje tymi, kto dobrowolnie rozstrzygnął postawić sztampę w dowodzie osobistym?
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty