Ile kalorii spala skakanka?

ile kalorii spala skakanka

Dziś zdrowy tryb życia staje się bardzo modny. Wiele ludzi zachwyca się systemem zdrowego odżywiania i odwiedza siłowni i fitness kluby, wydając na to dużo pieniędzy. Natomiast najlepszy trenażer można znaleźć u siebie w domu i całkiem bezpłatnie. Chodzi o zwykłą skakankę. To naprawdę magiczne urządzenie do walki ze zbędną wagą i hipodynamią. Najczęściej ludzie, które marzą o tym, aby schudnąć i skorygować figurę, nawet nie domyślają się, ile kalorii spala skakanka.

Skakanka – korzyści ćwiczeń

Korzyści ćwiczeń z tym sportowym urządzeniem nie ograniczają się jedynie do odchudzania. Smukłe biodra i nogi, cienka talia, elastyczna skóra i prężne mięśnie, lekki chód, wysoki tonus i wspaniałe samopoczucie – takiego typu cuda może zapewnić zwykłe skakanie na skakance. Podobnie jak i inne cardio ćwiczenia, skakanie na skakance polepsza rytm serca, polepsza funkcjonowanie układu oddechowego, posiada efekt odmładzający. Spalanie kalorii ze skakanką w rękach – to również wspaniały sposób na pozbycie się depresji sezonowej. Ponieważ jak wiadomo umiarkowane obciążenie fizyczne nastawia ludzi na pozytywne emocje.

Ile kalorii pomaga spalić skakanka?

Aby poprawić swoje zdrowie nie musisz skakać, zanim nie upadniesz. Ze skakanką wystarczy trenować około 10-15 minut, wykonując około 100 skoków w ciągu jednej minuty. Ile przy tym kalorii spala skakanka? Około 200 kcal, czasami nieco więcej, czasami nieco mniej. Przykładowo tyle samo kalorii spala się podczas biegania lub niedługiej jazdy rowerem. Jednak biegać na ulicy, tym więcej w deszczową lub zimną pogodę, ma możliwość nie każdy. A skakać na skakance nie wychodząc z domu, może praktycznie każdy. Otóż to jeszcze jeden z najbardziej wygodnych sposobów odchudzania.

 
Powiązane artykuły:
Bieganie w miejscu, korzyści takiego typu ćwiczenia
Bieg w miejscu jest mniej popularny niż tradycyjny bieg, lecz to nie oznacza, że taki rodzaj biegu jest mało pożyteczny. Ten artykuł opowie, w czym korzyść biegu w miejscu i jak on może pomóc przy odchudzaniu.
Obciążenie cardio na spalanie tłuszczu w warunkach domowych
Obciążenia cardio są bardzo efektywne na spalenie tłuszczu, rozwoju wytrzymałości i poprawy ogólnego samopoczucia. W tym artykule potraficie znaleźć informację o obciążeniu cardio na spalanie tłuszczu w warunkach domowych.
Bieganie uzdrawiające – technika biegania uzdrawiającego
Po to, żeby zajmowanie biegiem miało uzdrawiający efekt, należy znać reguły biegu i wykonywać rekomendacje, o których dokładniej opowie nasz artykuł.
Najbardziej skuteczne treningi na trenażerze rowerowym
Trenażer rowerowy pozwala kręcić pedałami w dowolny czas, osiągając tym samym dobre rezultaty. W tym artykule potraficie znaleźć warianty treningów na trenażerze rowerowym, które pomogą pozbyć się zbędnej wagi.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty