Ile można przechowywać gotową mieszankę dla niemowlaka - porady dla mam

ile można przechowywać przygotowaną mieszankę

Kiedy w rodzinie pojawia się dziecko, które jest na sztucznym pokarmie, oprócz problemu z wyborem marki mleka, młoda matka musi się dowiedzieć, jak długo można przechowywać gotową mieszankę dla dziecka.

Ile można przechowywać gotową mieszankę dla niemowlaka?

Gotową mieszankę, najlepiej spożyć po nie więcej niż dwóch godzinach, pod warunkiem, że dziecko do tej pory nie jadło z tej butelki. Po upływie tego czasu, gotowa mieszanka nie może być już używana. Pod względem temperatury, najlepiej jest przechowywać ją w lodówce, ponieważ w temperaturze pokojowej mieszanka może skwaśnieć. W przypadku gdy dziecko nie zjadło całej porcji, pozostałą część trzeba wyleć. A następnym razem przygotować nową porcję. Wiele matek myśli, że jeśli dziecko za godzinę znowu zechce jeść, można wtedy dawać mu resztki modyfikowanego mleka, które zostało z wcześniejszego karmienia. Nie jest to jednak dobry pomysł ze względu na to, że przez taki krótki okres przechowywania mieszanki mleko może ulec zepsuciu, wynikiem czego można spowodować zatrucie u dziecka.

Dlaczego nie należy przechowywać mleka modyfikowanego przez dłuższy czas?

Jeśli przez dłuższy czas, przechowujemy mleko w pokojowej temperaturze, mieszanka staje się doskonałą pożywką dla bakterii. Mogą one spowodować wzdęcia, kolki jelitowe oraz zaburzeniaprzechowanie mieszanki modyfikowanej jelitowe(dysbakterioza) u niemowlaka.

Nie należy również ponownie rozgrzewać mleka modyfikowanego w kuchence mikrofalowej. Mleko może ogrzać się nierównomiernie. W przypadku gdy zdarza się taka sytuacja, w której trzeba wziąść mleko ze sobą, najlepszym rozwiązaniem problemu będzie: przygotować oddzielny termos z ciepłą wodą, dodać wymaganą ilość mieszanki do butelki. Gdy dziecko zgłodnieje, wystarczy dodać wodę do butelki z mieszanką.

Rodzice muszą pamiętać o niemożliwości przygotowywania kilku porcji mleka na cały dzień . Mimo tego, że taki sposób ułatwia życie rodzicom, wcześniejsze przygotowane mieszanki grozi zdrowiu dziecka. Dziecko potrzebuje świeżo przygotowanego mleka. Dzięki temu, unika się nadmiernego obciążenia na przewód pokarmowy dziecka i zatrucia organizmu.

 
Powiązane artykuły:
Jak nauczyć dziecko żuć twardy pokarm?
Kiedy można dawać dzidziusiowi twardy pokarm? To pytanie niepokoi wiele mamuś. Przemielony pokarm - to zwyczajnie dobrze i wygodnie, lecz zapada czas, kiedy należy wykonywać swoją pracę ząbkom. Lecz co robić jeśli dziecko nie chce żuć i rezygnuje jeść twardy pokarm?
 Jak nauczyć dziecko pić z filiżanki – proste sposoby dla mamusi
Dzieci lubią wzorować się na dorosłych. Tak niewidocznie daje się poznał świat naokoło, wychowuje się człowiek. Przepiękną "dorosłą" umiejętnością jest samodzielnie pić z filiżanki. Bobasy mogą to opanować już od 7-8 miesięcy.
Ile pieluszek dziennie potrzebuje noworodek?
Odejście za nowonarodzonym – marudna i przyjemna praca dla każdej świeżo upieczonej mamusi, która chce wszystko zrobić wszystko poprawnie dla swojego dziecka. Mamy często stawiają pytanie na ilości wykorzystywanych pieluch na dzień - zorientujemy się w tym pytaniu razem.
Jak uśpić niemowlę bez kołysania?
Człowiek w dowolnym wieku może zasypiać samodzielnie - to fizjologiczna potrzeba, założona przyrodą, i całkiem niekoniecznie kołysać niemowląt. A żeby uśpić bobasa warto nabawiać się sił. Dalej rozbierzemy, jak wykształcić dziecię zasypiać bez dorosłych.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty