Ile pieluszek dziennie potrzebuje noworodek?

ile pieluszek dziennie potrzebuje noworodek

Przyszli rodzice starają się przygotować do urodzenia dziecka z dużą odpowiedzialnością. Rozumieją, że niemowlę potrzebuje szczególnej pielęgnacji, dlatego chcą zabezpieczyć dziecko wszystkim niezbędnym. Dziś trudno sobie wyobrazić, jak można poradzić sobie bez pieluszek, ponieważ na co dzień bardzo pomagają młodej mamie. Jednak młodych rodziców interesuje pytanie, ile pampersów dziennie potrzebuje dzieciak. Takiego typu informacja pomoże zrobić potrzebne zapasy i zaplanować budżet.

Ile razy dziennie należy zmieniać pampersa noworodkowi?

Aby dokonać obliczeń, należy wiedzieć, ile razy dziennie dziecko wypróżnia się. U większości zdrowych niemowlaków defekacje odbywają się od razu po karmieniu, czyli około 6-7 razy w ciągu 24h. U innych maluchów dochodzi o wiele rzadziej. To jest indywidualne i nawet doświadczony pediatra nie może nazwać konkretnej liczby. To zależy od szczególności organizmu malucha i od typu karmienia.

Natomiast do oddawania moczu dochodzi o wiele częściej. Uważa się, że dzieciak przed ukończeniem 6 miesięcy powinien sikać około 20 razy na dobę. To jest również przybliżona liczba, jednak młode mamusie muszą się na nią orientować. Jeśli zauważyłaś, że dzidziuś oddaje mocz o wiele rzadziej, musisz zasięgnąć porady lekarza.

Wiedząc w przybliżeniu, ile dziecko się wypróżnia, można policzyć, ile razy dziennie zmieniać dziecku pieluchy. Obowiązkowo należy zmieniać pieluchę, od razu po wypróżnieniu, czyli około 7 razy dziennie. Jeśli maluch zrobił siusiu, to można zmienić pampers, ale to nie jest obowiązkowe. Zawsze należy pamiętać o higienie, więc mama powinna orientować się zgodnie z sytuacją. Jeśli dzidziuś w ciągu kilku godzin nie wypróżniał się, wszystko jedno należy zmienić pieluchę – nie należy czekać, zanim będzie pełny. Co 3 godziny obowiązkowo należy zmieniać. Również trzeba zmienić pampersa maluchowi przed snem i rano, po przebudzeniu się.

Jasna rzecz, że policzyć zawczasu, ile pieluszek będzie potrzebował noworodek, jest rzeczą niemożliwą. Można policzyć tylko przybliżoną ilość. Mama musi przygotowywać około 10 pampersów na dobę, być może nieco więcej.

Jak zmniejszyć wykorzystanie pieluszek?

Rodzice mogą zmniejszyć ilość wykorzystywanych pampersów bez naruszenia zasad higieny. Wtedy pytanie, dotyczące tego, ile pieluszek dziennie potrzebuje niemowlę, wyłącznie będzie zależeć od mamy i taty. W tym będą pomocne następujące wskazówki:

  1. Można używać pieluszek wielorazowych, co da możliwość zaoszczędzić.
  2. Można skorzystać z nieprzemakalnych pieluszek i pozostawiać dzidziusia nagim, oprócz tego kąpiele powietrzne będą bardzo korzystne.
  3. Jeśli powstała ostra potrzeba, mama może zrobić samodzielnie pieluszki z merli.
  4. W domu można używać majtek bawełnianych jako alternatywę pieluszkom.
 
Powiązane artykuły:
Jak uśpić niemowlę bez kołysania?
Człowiek w dowolnym wieku może zasypiać samodzielnie - to fizjologiczna potrzeba, założona przyrodą, i całkiem niekoniecznie kołysać niemowląt. A żeby uśpić bobasa warto nabawiać się sił. Dalej rozbierzemy, jak wykształcić dziecię zasypiać bez dorosłych.
W jaki sposób usunąć krostki na głowie niemowlaka?
Krostki na głowie niemowlaka wyglądają nieestetycznie i nie dostarczają żadnego dyskomfortu dla ich władców. Jednak jeśli zadaliście się celem pozbawić od tej napaści, trzeba zaopatrzyć się rekomendacjami jak to zrobić, żeby nie zaszkodzić bobasowi.
Żółte krostki na głowie niemowlaka
Żółte krostki na głowie niemowlaka nie wywołują obaw u większości rodziców, ponieważ to znany problem większości bobasów. Ale jednak dowiemy się dokładnie, czy należy wyczesywać krostki i od czego one w ogóle powstają.
Jak oduczyć dziecko od smoczka?
Refleks ssania produkuje się u dziecka jeszcze w brzuszku i dlatego ssanie smoczka, jednakowo jak i piersi, uspokaja go. Jeśli rozstrzygnęliście oduczyć dziecko od smoczka, przekonacie się, że on jest przygotowany do tego.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty