Ile powinien trwać seks?

ile powinien trwać seks

Jak długo możemy uprawiać seks? Czy odpowiada ten czas twojemu partnerowi? Czy zawsze sprawdza się zasada „im dłużej, tym lepiej?” Wiele ludzi zadaje pytanie, ile powinien trwać seks. Są różne zdania co do tego, w zależności od doświadczenia, wieku, pozycji życiowej, etc. Ile ludzi tyle zdań. Każdy ma własne upodobania co do długości stosunku płciowego. Dziś bardziej dokładnie zapoznajmy się z owym tematem i postarajmy się zrozumieć, ile czasu powinien trwać seks.

Im dłużej, tym lepiej?

Owy stereotyp bierze swoje początki w wieku nastolatkowym, gdy buszują hormony. W owym wieku najbardziej dostępnymi "podręcznikami" , biorąc pod uwagę wiek rozwoju technologii, są różnorodne erotyczne filmiki video. W nim brutalny samiec i apetyczna panienka namiętnie uprawiają seks, zmieniając pozycje raz za razem. Trwa owy spektakl około 10-15 minut, w ciągu których panienka bez przerwy namiętnie krzyczy, co powinno świadczyć o tym, że doznaje przeżyć nie z tej ziemi. Czyż naprawdę tak jest?

Na podstawie badań uczonych i różnorodnych sondaży, dotyczących tego „ile powinie trwać normalny seks”, średnia długość stosunku płciowego wynosi 7-11 minut. Większość uważa owy czas optymalnym, aby dostać zadowolenie i przy tym się nie zmęczyć. Natomiast wszystko co trwa krócej lub dłużej, ludzie uważają,odpowiednio zbyt krótkim lub zbyt długim stosunkiem płciowym. W wypadku szybkiego seksu wszystko jest zrozumiałe (jeśli nie chodzi o seks na klatce schodowej lub w sklepie). Natomiast cóż jest złego w seksie, który trwa 15 minut? Może istnieć kilka przyczyn. Po pierwsze, to jest duży wysiłek fizyczny. Po drugie, dosyć monotonnie. Nawet jeśli zmienisz 2-3 pozycje, to w każdym bądź wypadku powracamy do punktu, dotyczącego zmęczenia fizycznego. Po trzecie, na podstawie badań i sondaży, im dłużej trwa seks, tym mniejsza jest namiętność i pojawia się tzw. "plato".

Uczucia – najlepszy indykator

Więc ile czasu musi trwać seksw jaki sposób zrozumieć, ile czasu potrzebujesz właśnie ty? Porada jest dosyć prosta: nie zwracaj uwagi na żadne dane statystyczne, porady doświadczonych kochanków, dowody naukowców, natomiast uwzględniaj własne uczucia i uczucia swego partnera. Nie jest ważne ile powinien trwać idealny seks. Najważniejsze jest to, że nie zważając na to ile on trwa, kochasz się z ukochanym człowiekiem i seks odpowiada obu partnerom.

Ponieważ seks to nie tylko zadowalanie potrzeb, to opieka i delikatność na bardzo bliskim poziomie. Opowiadajcie sobie o swoich fantazjach i być może uda się poznać tajemnicę, w jaki sposób można uprawiać seks przez całą noc, aby owe zajęcie nie przekształciło się na coś nudnego.

 
Powiązane artykuły:
Ile spalamy kalorii w czasie seksu?
W tym artykule rozpatrzymy bardzo ciekawe pytanie, odnoszące się do palenia kalorii w seksie. Dowiadujecie się - ile w przybliżeniu kalorii traci się? Przy czym zależne to jest od niektórych wskaźników.
Podstawowe zasady bezpiecznego seksu
Bezpieczny seks – poręczenie zdrowia. Którą by pobitą nie zdawała się ta fraza, lecz jej aktualność i wczoraj, i dziś, i jutro będzie bezsprzeczna, ponieważ kosztuje za wiele, oprócz samego zdrowia.
Seks w czasie okresu – plusy i minusy
Pytanie bezpieczeństwa seksu podczas menstruacyjnego cyklu każda para rozpatruje sama i decyduje jak postępować. Opowiemy o tym z punktu widzenia medycyny. Czytamy dalej o tym.
Jak uprawiać seks w czasie okresu?
O tym, czy można uprawiać seks podczas miesiączek, zastanawia się wiele osób, ponieważ kobieta nie tylko może przeżywać nieprzyjemne uczucia, lecz troszczy się o bezpieczeństwie bliskości z punktu widzenia higieny.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty