Ile spalamy kalorii w czasie seksu?

ile spalamy kalorii w czasie seksu

Nie jest tajemnicą, że człowiek podczas wykonywania dowolnego działania zużywa określoną ilość energii. Dziewczyny, których interesuje pytanie, ile zużywają energii dziennie, również chcą się dowiedzieć – ile spalają kalorii w czasie seksu? Ponieważ owe zajęcie również potrzebuje określonego wysiłku fizycznego.

Seks spala kalorie?

Nawet u strony pasywnej w czasie seksu pracują mięśnie intymne, więc owe zajęcie należy do tych, w czasie których zużywa się energia, podobnie jak podczas każdego innego – sprzątania lub zwykłego chodu.

Od czego zależy zużycie energii w czasie seksu?

Zużycie kalorii lub energii w czasie dowolnego zajęcia zależy od kilku czynników, do których należą waga człowieka, intensywność lub szybkość wykonywanych działań. W taki więc sposób dziewczyny, które ważą odpowiednio 50 kg i 80 kg będą zużywać różną ilość kalorii: im większa waga, tym więcej zużywa się kalorii na wykonywanie dowolnego działania, w tym też – większe zużycie kalorii w czasie seksu.

Ile kalorii zużywa się w czasie seksu?

Otóż zapoznajmy się ile zużywa się kalorii w czasie seksu w zależności od wagi dziewczyny i pozycji – aktywnej, czy pasywnej. Dokonaliśmy obliczeń dla dziewczyn, które ważą 50, 60, 70, 80 kilogramów:

  1. Dziewczyny, które ważą 50 kg w czasie aktywnego seksu zużywają 106,8 kcal w ciągu godziny, w czasie pasywnego – 55,3 kcal. Czyli w czasie stosunku płciowego, który trwa średnio 15 minut, spalisz odpowiednio 26 i 13 kcal, w zależności od aktywności.
  2. Dziewczyny, które ważą 60 kg w czasie aktywnego seksu zużywają 128,3 kcal w ciągu godziny, w czasie pasywnego – 64,2 kcal. Czyli w czasie stosunku płciowego, który trwa średnio 15 minut, spalisz odpowiednio 16 i 32 kcal, w zależności od aktywności.
  3. Dziewczyny, które ważą 70 kg w czasie aktywnego seksu zużywają 150 kcal w ciągu godziny, w czasie pasywnego – 75 kcal. Czyli w czasie stosunku płciowego, który trwa średnio 15 minut, spalisz odpowiednio ile spalamy kalorii w seksie18,8 i 37,5 kcal, w zależności od aktywności.
  4. Dziewczyny, które ważą 80 kg w czasie aktywnego seksu zużywają 170 kcal w ciągu godziny, w czasie pasywnego – 85 kcal. Czyli w czasie stosunku płciowego, który trwa średnio 15 minut, spalisz odpowiednio 21 i 42,5 kcal, w zależności od aktywności.

Wyniki są niezbyt zachwycające? Musisz wiedzieć, że orgazm spali dodatkowo 50-100 kcal.

Na podstawie owych danych będziesz mogła w przybliżeniu określić, ile kalorii spalasz w czasie uprawiania seksu, uwzględniając twoją wagę. Więc owy "fitness" nie jest zbyt skutecznym: słabo pomaga pozbyć się kalorii. Jasna rzecz, że jako środek wspomagający jest całkiem niezły, jednak nie warto zapominać o diecie i ćwiczeniach fizycznych.

 
Powiązane artykuły:
Podstawowe zasady bezpiecznego seksu
Bezpieczny seks – poręczenie zdrowia. Którą by pobitą nie zdawała się ta fraza, lecz jej aktualność i wczoraj, i dziś, i jutro będzie bezsprzeczna, ponieważ kosztuje za wiele, oprócz samego zdrowia.
Seks w czasie okresu – plusy i minusy
Pytanie bezpieczeństwa seksu podczas menstruacyjnego cyklu każda para rozpatruje sama i decyduje jak postępować. Opowiemy o tym z punktu widzenia medycyny. Czytamy dalej o tym.
Jak uprawiać seks w czasie okresu?
O tym, czy można uprawiać seks podczas miesiączek, zastanawia się wiele osób, ponieważ kobieta nie tylko może przeżywać nieprzyjemne uczucia, lecz troszczy się o bezpieczeństwie bliskości z punktu widzenia higieny.
Ile powinien trwać seks?
Mówiąc o seksie skomplikowanie jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie, ile on musi trwać, ponieważ istnieją różne okoliczności, które mają prosty wpływ na trwanie aktu.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty