Ile spermy potrzeba żeby zajść w ciążę?

ile spermy potrzeba żeby zajść w ciążę

Dość często kobiety, które korzystają się przerywanym stosunkiem jak środkiem antykoncepcji, interesują się pytaniem, które dotyczy bezpośrednio tego, ile spermy potrzeba żeby zajść w ciążę. Spróbujmy odpowiedzieć na to pytanie.

Jakie właściwości przesuwania płciowych komórek mężczyzny po żeńskim narządach rozrodczych?

Podczas naturalnego stosunku płciowego, bez użycia środków antykoncepcji, ejakulat mężczyzny wchodzi do jamy pochwy. Środowisko w tym narządzie kobiecego układu rozrodczego jest kwaśne, рН jest około 4. Właśnie dlatego, przez około 2 godziny po płciowym kontakcie, większość płciowych komórek, które dostały się ze spermą, giną. Tylko najbardziej zwinne i najbardziej odporne przedłużają swoje przesuwanie po drogach płciowych i dostrzegają do szyjki macicy. Tutaj zderzają się ze śluzem szyjkowym, który również może czynić cząstkową barierę na drodze do macicy. Tak więc na przykład, bardzo lepki szyjkowy śluz może nie przepuścić bardziej aktywną spermę.

W wyniku tylko część płciowych komórek mężczyzny dochodzi do jamy macicy. Przy przeprowadzeniu eksperymentów zachodnimi ekspertami andrologami, nie udało się konkretnie ustalić ile powinno być spermy w pochwie, żeby kobieta potrafiła zajść w ciążę. Przy czym uczeni zaznaczają, że największe znaczenie ma nie objętość ejakulatu, a ilość płciowych komórek, które mogą mieścić się w nim.

Ile spermy potrzeba żeby zajść w ciążę?

Liczne eksperymenty pokazali, że w ejakulacie, który znajduje się w pustce pochwy, spermy musi być co najmniej 10 mln. Rzecz w tym, że tylko tysięczna część dostaje się jamy macicy. Przy czym należy zauważyć, że mnóstwo tych plemników, które dostały się do głównego narządu płciowego żeńskiego organizmu, znajdują się już praktycznie w nieruchomym stanie. Energii po to, żeby przeniknąć do komórki jajowej, wystarcza z reguły ogółem kilku płciowym komórkom.

Biorąc pod uwagę wszystko powiedziane powyżej, eksperci przy odpowiedzi na pytanie: ile spermy potrzeba żeby dziewczyna zaszła w ciążę – nie dają jednoznacznej odpowiedzi, ponieważ wszystko zależy w pierwszej kolejności od jakości nasienia. W rzeczywistości dla zapłodnienia może być wystarczające i kilka kropli spermy, ponieważ średnio w 1 kropli mieści się blisko 1 mln plemników.

Więc jeśli mówić o tym, ile spermy musi dostać się do pochwy, żeby zajść w ciążę, to z reguły dość i mniej 1 ml. Ten fakt muszą uwzględniać, w pierwszej kolejności kobiety, które niedawno narodziły dziecko i nie korzystają się środkami antykoncepcyjnymi, jak również i ci, u których ciąża nie wchodzi do najbliższych planów.

 
Powiązane artykuły:
Ciąża po zażyciu tabletek antykoncepcyjnych – jak to się zaczyna?
Duża cząstka tabletek antykoncepcyjnych przy trwałym ich użyciu źle wpływa na organizm. Planując macierzyństwo, kobiety przeżywają o tym, jak wpływa na ich organizm i na dziecko w przyszłości, przyjęcie podobnych pastylek.
Jak przygotować się do ciąży po 30 latach?
Po trzydziestce organizm kobiety już nie tak łatwo przenosi czas ciąży. Zaczynając z tego wieku, urodzenie dziecka koniecznie planować, zawczasu przygotowawszy siebie i partnera do przyszłego poczęcia.
Najważniejsze pytanie w życiu każdego człowieka – po co potrzebne są dzieci?
Niektóre rodzinne pary nie rozumieją nawet, jak można stawiać pytanie, czy są potrzebne im dzieci i po co. Ono brzmi dla ich więcej niż dziwnie. Przecież chyba nie ma na świecie większego szczęścia niż pojawienie się na świecie bobasa, przedłużenia siebie.
Porady dla przyszłych rodziców, jak zajść w ciążę za pierwszym razem
Młode pary dziś odpowiedzialnie podchodzą do pytania rodzicielstwa. Lecz przeszedłszy do sprawy, wiele osób zderza się z trudnościami i okazuje się, że począć dziecko za pierwszym razem nie jest prosto, ponieważ należy uwzględniać mnóstwo czynników.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty