Ile śpi dziecko w wieku 1 miesiąca?

ile śpi dziecko w wieku 1 miesiąca

Czasami młodym mamom się wydaje, że ich maluch przez cały czas śpi. Rodzice martwią się i myślą, że z ich dzieckiem coś jest nie tak. Zazwyczaj po upływie miesiąca sytuacja normalizuje się i maluch zaczyna emocjonalnie kontaktować się z mamą i może nie spać dosyć długo. Jednak w taki sposób odbywa się nie zawsze. Żeby się nie martwić, trzeba wiedzieć ile powinien spać maluch w wieku 1 miesiąca i czy warto zasięgać porady lekarza jeśli długość snu różni się od normy.

Reżim snu dziecka w wieku 1 miesiąca

Organizm każdego noworodka, podobnie jak dorosłego, jest indywidualny. Nie zważając na to, że zadaniem każdego dzidziusia – jest jeść i spać, potrzeby u każdego są różne, więc długość snu potrzebnego do normalnego rozwoju i zdrowia może się różnić.

Dokładnie odpowiedzieć na pytanie, ile śpi dziecko w wieku 1 miesiąca jest rzeczą niemożliwą. Istnieją średniostatystyczne dane, które uważane są jako norma. Zazwyczaj dzidziuś w wieku 1 miesiąca śpi 18 godzin, jednak owa długość może się różnić o 2 godziny do tyłu lub do przodu.

Długość snu malucha zależy od tego, gdzie on śpi i jak on się odżywia. Zazwyczaj mamy, które karmią dzieci piersią śpią razem z nimi. W takim wypadku maluch śpi od 8 do 9 godzin w nocy, ale on może się budzić przez 8-9 razy w ciągu nocy ,aby zjeść. Niektóre mamy zauważają, że syn lub córka przez cały czas jedzą, z tego więc powodu nie odmawiają wspólnego snu.

Jeśli natomiast dzidziuś jest sztucznie karmiony to śpi zazwyczaj przez 6-7 godzin w nocy. Będziesz musiała wstać 2-3 razy, aby przygotować jedzenie dziecku.

Sen dzienny dziecka składa się z 4-5 okresów, ogólna długość snu w nocy wynosi 7-10 godzin. W takim wypadku reżim dnia takich maluchów wygląda w różny sposób. Niektóre dzieci zasypiają w jednym i tym samym czasie i budzą się po upływie jednakowych odcinków czasu, inne natomiast są nie do przewidzenia.

Ile nie śpi dziecko w wieku 1 miesiąca?

W tym okresie należy zwracać szczególną uwagę nie na to ile śpi dziecko, a na to ile ono nie śpi w wieku 1 miesiąca. Nie pozwalaj, aby twoje dziecko bawiło się dłużej aniżeli godzinę, ponieważ jest to dosyć uciążliwe dla takiego dzidziusia. Jeśli zauważyłaś, że twój maluch już przez długi czas nie śpi, postaraj się go położyć spać, ponieważ jeśli on się zmęczy ile musi spać dziecko w wieku 1 miesiącato zrobić to będzie dosyć trudno.

Nie myśl, że charakter i zachowanie się twego dziecka powinny podporządkowywać się jakimś regułom i odpowiadać normom. Potrzeby każdego dziecka są indywidualne, więc konkretnie twojemu maluchowi trzeba więcej albo mniej czasu na to, aby odpocząć, aniżeli innym dzieciom.

Jeśli miesięczne dziecko dobrze je, zaczyna interesować się otaczającym go środowiskiem, nie denerwuj się, ma normalną temperaturę ciała – nie masz powodów, aby się martwić. Jeśli dziecko natomiast wykrzykuje podczas snu i ogólny stan zdrowia jest niezadowalający, niezwłocznie udaj się do lekarza.

 
Powiązane artykuły:
Wspólny sen z dzieckiem – plusy i minusy wspólnego snu
Sprzeczki o tym, czy powinno dziecko spać w swoim łóżeczku ,czy można go zabierać do rodzicielskiego łoża, istnieją stale. W naszym artykule rozpatrują się sytuacje, kiedy dziecku jest potrzebny wspólny sen, a także sposoby odejść od wspólnego wypoczywania,.
Pierwsza kąpiel dziecka po szpitalu położniczym - akcesoria do kąpieli
Kąpiel nowonarodzonego po szpitalu położniczym - to odpowiedzialny proces i młodym rodzicom z reguły jest potrzebna pomoc doświadczonych babć. Lecz jeśli życzycie robić to samodzielnie, nasze rady pomogą podołać trudności związane z tym pytaniem.
Niemowlę nie śpi w dzień – co mam z tym zrobić?
Bywa tak, że młode mamusie zderzają się z problemem złego dziennego snu dziecka. Dlaczego bobas nie śpi w dzień, czy śpi zbyt mało? Na te i inne pytania znajdziecie odpowiedź w naszym artykule. Czytajcie i wyciągajcie odpowiednie wnioski.
Dlaczego niemowlę ulewa – najpowszechniejsze przyczyny
Powszechnie znany fakt, że nowonarodzone dzieci ulewają mleko po karmieniu. Lecz dlaczego to odbywa się, do którego wieku to zjawisko musi przejść i co jest wariantem normy? O tym dowiecie się z naszego artykułu i wyciągniecie odpowiednie wnioski.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty