Ile trwają skurcze u pierwiastek – trzy fazy rozwarcia szyjki macicy

ile trwają skurcze u pierwiastek

Pytanie dotyczące tego, ile trwają skurcze u pierwiastek – dosyć często interesuje kobiet, które gotują się po raz pierwszy zostać mamą. Po to, aby udzielić odpowiedzi na to pytanie należy uwzględnić mnóstwo czynników, do których między innymi należą czas trwania ciąży, ilość płodów, a również choroby przewlekłe układu reprodukcyjnego.

Ile trwa okres rozwarcia macicy?

Zanim opowiemy o tym ile trwają skurcze u pierwiastek należy podkreślić, że bezpośredni pierwszy okres składa się z 3 etapów. Podczas tego okresu odbywa się rozwarcie poprzecznych i podłużnych mięśni , które kurczą się, a następnie po jakimś czasie znowu się rozluźniają. To jest proces, który nie da się kontrolować, więc kobieta nie ma na to żadnego wpływu w odróżnieniu od skurczy, które ona może kontrolować.

Po to, aby tak do końca zrozumieć ile trwają skurcze u pierwiastek należy przyjrzeć się każdej fazie rozwarcia szyjki macicy oddzielnie. Otóż początkowa faza, inaczej nazywana latentna (utajona), trwa około 7-8 godzin. Natomiast każdy skurcz trwa bardzo krótko, około 30-45 sekund. Odbywają się one nie bardzo często – co 4-5 minut. W końcu owej fazy spostrzega się rozwarcie szyjki macicy do 3 cm.

Długość aktywnej fazy takiego okresu ciąży, którym jest rozwarcie szyjki macicy,wynosi 3-5 godzin, natomiast długość skurczy wynosi około 1 minuty. Odbywają się one praktycznie co 2-4 minuty. W końcu aktywnej fazy rozwarcie szyjki macicy sięga 3-7 cm.

Końcową jest faza powolnienia, która zajmuje 0,5-1,5 godziny. Skurcz trwa 70-90 sekund, odbywają się co 30-60 sekund. W końcu fazy rozwarcie macicy wynosi 7-10 cm.

W taki więc sposób, jeśli mówić o tym ile trwają skurcze u pierwiastek to średnio 8-10 godzin.

Ile czasu trwają błędne skurcze u pierwiastek?

Dowiedziawszy się ile trwają skurcze u pierwiastek zapoznajmy się z takim zjawiskiem jakim są trwałość skurczy u pierwiastek błędne skurcze.

Owych odczuć doznaje kobieta, która po raz pierwszy jest w ciąży, na 20 tygodniu ciąży. Główną szczególnością owych skurczy jest ten fakt, że pojawiają się ona zazwyczaj w wyniku wysiłku fizycznego ( długi spacer, chodzenie schodami). Błędne skurcze mijają tak samo szybko jak się pojawiają i nie mają żadnych szczególności, takich jak czas trwania i częstotliwość. Dosyć często znikają po zmianie położenia ciała.

Jeśli chodzi o długość okresu, w czasie którego one się pojawiają to wynosi on 3-7 dni. Jednak niektóre kobiety zauważają regularne ich pojawienie się aż do samego porodu.

 
Powiązane artykuły:
Jak odchodzą wody płodowe u ciężarnych?
Pierwsze porody - to lęk przed nieświadomością. Przecież nie wiecie czego oczekiwać. Lecz lęk przejdzie jak tylko zrozumiecie, że szybko spotkacie się ze swoim dzieckiem! I początkiem temu posłuży ujawnienie wód. Dziś opowiemy jak odchodzą wody u ciężarnych.
Objawy zbliżającego się porodu u pierwiastek
Na ostatnich terminach ciąży kobieta zderza się ze zjawiskami, które zmuszają ją zastanawiać się o porodach, które zbliżają się. Żeby przygotować się do pojawienia bobasa należy wiedzieć, które istnieją oznaki, co charakteryzują zbliżenie się porodu.
Skurcze parte podczas porodu – kiedy występują i jak sobie z nimi radzić?
Kobietom ciężko zrozumieć całą treść przyszłego procesu, toż one chcą zorientować się w tym, jak przeciekają porody i które fazy ma każda położnica przed pojawieniem się bobasa na świat. W szczególności zorientujemy się, co to takiego skurcze parte podczas porodu.
Czy porusza się dziecko przy skurczach rozwierających – czyli co czuje dziecko w trakcie porodu?
Oto i nastała długo oczekiwana godzina. Jeszcze trochę – i wasze spotkanie. Macie skurcze, to znaczy porodowa działalność jest w rozpalaniu. Jak musi zachowywać się bobas w ciągu porodów? Czy powinien on poruszać się podczas skurczów?
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty