Ile trzymają się przedłużone rzęsy?

ile trzymają się przedłużone rzęsy

Marzenie każdej przedstawicielki płci pięknej – mieć wspaniały wygląd zewnętrzny na okrągło, przy tym wydając na to minimum czasu i wysiłku. W miarę swoich możliwości współczesna kosmetologia stara się zadowolić potrzeby pięknych pań. Z tego więc powodu ogromną popularnością cieszą się zabiegi przedłużania rzęs, włosów, paznokci, tatuaż. Ale czy tak na prawdę są na tyle dobre owe usługi? Ile trzymają się przedłużone rzęsy i paznokcie – czy warto w ogóle przeprowadzać owy zabieg?

Przedłużanie rzęs

Niestety niewiele kobiet od urodzenia ma gęste, puszyste i równe rzęsy. Jednak każda z nas chce mieć ładne, pociągające spojrzenie. Pierwsze rozwiązanie danego problemu, które natychmiast przychodzi do głowy – tusz do rzęs. Naprawdę pomaga, jednak nie można nazwać tuszu jedynym wspaniałym rozwiązaniem. Czasami zdarza się, że nawet za pomocą jakościowych kosmetyków nie można osiągnąć pożądanych wyników.

Zanim zrozumiemy ile trzymają się przedłużone rzęsy musimy zapoznać się z tym, czym jest owe przedłużanie. Nie ma w tym żadnej tajemnicy. To rzęsy syntetyczne, które niczym się nie różnią od rzęs naturalnych (tylko pod względem długości). Włókna dzielimy na grupy:

  • norka;
  • lis;
  • soból.

Nazwa jednak nie odpowiada materiałowi, z których są wykonane. Wszystkie włókna są syntetyczne, różnią się tylko pod względem wyglądu zewnętrznego. Norka – bardzo grube i rzucające się w oczy rzęsy, soból – delikatne i gładkie, lis – nieco podkręcone, aby spojrzenie było tajemniczym i przebiegłym.

Ile powinny się trzymać przedłużone rzęsy?

Jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie jest dosyć trudno. W większym stopniu to zależy od tego, jak szybko rosną własne rzęsy naturalne. Od razu należy podkreślić, że sztuczne rzęsy to nie powód, aby zapomnieć o makijażu oczu na 2-3 miesiące. Aby twoje spojrzenie było zawsze wspaniałym, musisz regularnie robić korektę.

Ile trzymają się przedłużone rzęsy, jeśli jest doklejana każda pojedyncza rzęsa? Od trzech tygodni do jednego miesiąca. Jeśli mówić bardziej dokładnie, to pojedyncze rzęsy mogą pozostawać o wiele dłużej na oku, jednak będą wyglądać bardzo nieestetycznie. Jeśli chcesz wyglądać idealnie, to właśnie po upływie tego odcinku czasu kosmetolodzy zalecają wykonać uzupełnienie w celu przywrócenia odpowiedniej gęstości.

Jak długo trzymają się przedłużone rzęsy, jeśli używać tuszu do rzęs?

Większość kobiet przedłuża rzęsy po to, aby jak najrzadziej malować rzęsy. Jednak są takie panie, które nawet po zabiegu używają kosmetyków, nie zastanawiając się nad tym, że mogą zaszkodzić włóknom.

Przedłużone rzęsy będą się lepiej trzymać, jeśli nie używać tuszu do rzęs i specjalnych środków. Jeśli natomiast nie możesz zrezygnować z używania tuszu do rzęs, to kosmetolodzy zalecają używania specjalnego środka do sztucznych włókien.

Co robić, aby przedłużone rzęsy trzymały się jak najdłużej?

  1. Od razu po zabiegu i w ciągu 48 h przedłużonych rzęs nie można moczyć.
  2. Po przedłużaniu nie można trzeć oka, ponieważ włókna mogą się połamać lub wypaść i na oku pozostanie nieładna łysina.
  3. Aby przedłużone rzęsy trzymały się jak najdłużej warto spać na jak długo trzymają się przedłużone rzęsyboku albo na plecach. Najgłówniejsze – nie zanurzać twarzy do poduszki.
  4. Oczy należy od czasu do czasu myć. Jednak nie można używać różnych toników i mleczek, używaj zwykłej wody w niedużych ilościach.
  5. Jeśli odczuwasz dyskomfort, najlepiej natychmiast zdjąć przedłużone rzęsy.
  6. Nie można przez cały czas nosić przedłużonych rzęs. Chociażby co 3-4 miesiące na kilka tygodni warto zdejmować przedłużone rzęsy, aby naturalne rzęsy miały możliwość się regenerować.
 
Powiązane artykuły:
Biologiczna trwała ondulacja na rzęsy  lub laminowanie – jaki zabieg jest lepszy?
Zamierzacie zacząć kurs procedur po odejściu za rzęsami? Nie możecie wybrać między biologiczną trwałą ondulacją na rzęsy a laminowaniem? W tym pomoże nasz dzisiejszy materiał.
Kilka ciekawych porad – jak mieć gęstsze brwi?
Teraz popularną staje się przyrodnicza piękność i dlatego wiele osób teraz sprzątają brwi-nici i szukają sposoby zrobić je gęstszymi. Dosięgnąć tego można za pomocą zafarbowywania, czy aktywacji wzrostu włosów.
Usuwanie tatuażu brwi laserem – jak przebiega zabieg?
Skorygować tatuaż brwi można tylko za pomocą lasera. Chcecie znać na ile jest efektywna ta procedura, jak ona przeprowadza się, czy jest bolesną? Wtedy przeczytajcie nasz dzisiejszy artykuł.
Wzmocnienie rzęs – 6 skutecznych sposobów
O długich rzęsach marzą wszystkie przedstawicielki płci pięknej. Komuś swoje marzenia udaje się spełniać za pomocą tuszy. Lecz są i takie dziewczyny, dla których żeby umocnić rzęsy, należy przeprowadzić cały kompleks przedsięwzięć.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty