Ile żyje miłość - miłość na odległości lub po rozwodzie

ile żyje miłość

W odpowiedzi na pytanie, ile stosunkowo żyje miłość, statystyka nie jest optymistyczna - około 3 lat po zakończeniu których, rozpada się w przybliżeniu 45% par. Jednak stale pojawiają się różne nowe teorie, objaśniające co to jest miłość, a także co wyznacza czas jej trwania.

Ile żyje miłość w małżeństwie?

Z punktu widzenia fizjologii, miłość - to wynik wstąpienia do krwi hormonalnego "cocktailu", który wywołuje splątanie myśli, bezsenność, palpitację, stan euforii i inne oznaki tego uczucia. Ten stan ostrego zakochania trwa całkiem niedługo - do pół roku. I jeśli ukochani, po tym terminie zostają razem, włączają się absolutnie inne, psychologiczne procesy.

Najczęściej na pytanie, ile żyje miłość, próbuje odpowiedzieć psychologia. Fachowcy wydzielają kilka faz miłości, które kolejno zamieniają się jedna w drugą:

  1. Zakochanie, namiętność - ten etap trwa od kilku dób do kilku tygodni, charakteryzuje się natręctwem myśli o obiekcie namiętności, niemożliwością myślenia o czymś innym (powszechnie znany przykład takiej namiętności - Romeo i Julia).
  2. Umowne zakochanie - to trwalsza faza, trwająca od kilku miesięcy do 1,5-2 lata, charakteryzuje się pojawieniem własnościowych uczuć, kiedy zakochany czeka, że obiekt namiętności będzie odpowiadał jego marzeniom.
  3. Przejście do miłości - ta faza trwa 1-2 lata, charakteryzuje się obniżeniem zaostrzenia łaknienia i pragnienia stałego bycia razem, w stosunkach zaczynają wzmacniać się: poważanie, delikatność, pragnienie pójścia na kompromis.
  4. Miłość - ta faza może trwać długie lata, jeśli między ukochanymi dominują porozumienie, szacunek i przyjaźń, stosunki na tym etapie trzymają się nie na hormonach, a na przychylności i zachowanym seksualnym interesie.

Ile żyje miłość na odległość?

Miłości na odległość nie wolno nazwać zwyczajnym uczuciem, jednak ona często trwa o wiele dłużej, aniżeli standardowe rodzinne stosunki. Ludzi, którzy wypróbowują miłość na odległość, można rozdzielić na 2 grupy:

  • "fani" - najczęściej do tej grupy wchodzą dziewczyny, które odczuwają namiętność do medialnych osób;
  • ukochani, którzy żyją oddzielnie, ale okresowo się spotykają - do takiej kategorii trafi wiele współczesnych par, którym należy zadowalać się "dystansowym" małżeństwem czy wirtualnymi stosunkami.

Zakochanie "fanów" długo nie gaśnie przez niemożliwość rozczarowania się w obiekcie miłości, przecież oni z nimi nie spotykają się. Takie stosunki są jakiś sposób patologiczne i wyzbyć się ich można tylko zakochawszy się w zwyczajnym człowieku.

Zakochani którzy żyją oddzielnie, mają solidną przewagę przed zwyczajnym małżeństwem - oni nie kłócą się o bytowe pytania, każde ich spotkanie jest podobne do święta. Właśnie dlatego, takie stosunki są długowieczne. Jednak i w tym wypadku nie obchodzi się bez "podwodnych kamieni" - jeśli małżeństwo zacznie mieszkać razem, konflikty między nimi będą o wiele poważniejsze, aniżeli u zwyczajnych par, które lżej ile żyje miłość statystykaprzeżywają "docieranie" na "fali" hormonalnego cocktailu.

Ile żyje miłość po rozwodzie?

Na podstawie statystyki po 10 latach braku uczucia, rozpada się blisko 70% małżeństw. I nie zawsze oboje małżonkowie chcą rozwodu, a to oznacza - jeden z małżonków dalej lubi. Te miłosne męki mogą trwać latami, ponieważ małżeństwo w takim wypadku, jest niedokonanym procesem. Z niedokonanymi procesami, czyli helsztatami pracują psycholodzy, pomagając pozbyć się tego natrętnego stanu, a także od towarzyszących czynników - trwogi, stresu, napięcia i tak dalej. Otrzymawszy pomoc psychoterapeuty, człowiek może wyzwolić się od niestosownej miłości po rozwodzie i zacząć nowe życie, przy czym, im szybciej to się odbędzie, tym lepiej.

 
Powiązane artykuły:
Czy możliwa jest miłość na odległość?
Jedno z bardziej skomplikowanych wypróbowań, którym poddaje się miłość dwóch osób to odległość. W tym artykule opowiemy, czy jest możliwa miłość, jeśli ludzi rozdziela odległość i co jest potrzebne, żeby ona nie zgasła.
Czy istnieje wzajemna miłość?
Pytanie istnienia miłości i wyraźnego wyznaczenia tego uczucia niepokoi wszystkie pokolenia, lecz odgadnąć tą tajemnicę nie udało się nikomu, ponieważ każdy wkłada coś swojgoe do tego pojęcia, zależnie od urozmaiconych czynników.
Jak zrozumieć, czy kochasz człowieka?
O miłości są napisane setki ksiąg artystycznego i naukowego stylu. Jednak nie zważając na to, takie ważne uczucie jest i tak nieuważane za zbadane do końca. Ono przedłuża niepokoić ludzi, zaprowadzać ich do sytuacji bez wyjścia, męczyć i cieszyć.
Psychologia duszy - tajemnice bytu
Psychologia ludzkiej duszy jeszcze z dawnych czasów interesowała uczonych w różnych obwodach. Opowiemy o takiej nauce i o tym, co na dzisiaj wiadomo o tym. Czytamy dalej o tym w naszym nowym artykule.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty