Im więcej, tym lepiej: 7 największych rodzin na świecie

Średnia liczba dzieci w różnych krajach się bardzo różni. W skali całej Polski ponad połowa rodzin ma jedynie jedno dziecko. Nieco ponad 1/3 ma dwójkę dzieci, a trzy lub więcej tylko 11,5 procent. Wysoki współczynnik dzietności odnotowała Francja (2,07 urodzeń na kobietę), Indie (2,45), Nigeria (5,13 urodzeń na kobietę). Są jednak wyjątki, kiedy jedna rodzina może odnotować współczynnik na skalę krajową.

Dzieci to największy skarb i szczęście. Na pewno każdy rodzic przyzna nam rację. Bohaterowie niniejszego zestawienia są najbogatszymi i najszczęśliwszymi osobami na świecie. Na pewno każdy z nas ma wśród przyjaciół osoby, które mają duże rodziny, które liczą 3 i więcej dzieci. Rodziny, które się znalazły na niniejszej liście, to największe rodziny na świecie, które liczą ponad 10 członków.

1. Rodzina Ziony Chana (Chiny)

han

Ziona Chana jest głową najliczniejszej rodziny na świecie. Mężczyzna ma 39 żon, 94 dzieci. Cała rodzina żyje w czteropiętrowym domu, który ma sto pokoi. Podczas jednej kolacji rodzina zjada 27 kilogramów ziemniaków i 40 kilogramów ryżu. Ziony i jego liczna rodzina pracuje na własnej farmie, na której uprawiają ryż, warzywa, owoce, hodują bydło.

2. Rodzina Bate (USA)

bejts

W przeciwieństwie do rodziny Ziony Chana, dzieci z rodziny Bate mają wspólną mamę i tatę. Batesowie, mieszkający w Tennessee, wychowują 19 dzieci. Gil i Kelly pobrali się 32 lata temu. Państwo Bates wcale nie mieli zamiaru dochowywać się aż tylu pociech, ale zdecydowali, że z liczbą dzieci zaufają Bogu. Kelly urodziła dziewiętnaste dziecko w 2012 roku. W rodzinie nie ma ani bliźniaków, ani trojaczków, ani czworaczków. Batesowie mają 10 wnuków. Niebawem ich rodzina powiększy się o kolejnych 4 wnuków.

3. Rodzina Nameni (Ukraina)

nameni

Janusz i Leonora Nameni, mieszkający na Ukrainie (obwód czerniowiecki), mają 10 córeczek i 11 synów. Rumuńskojęzyczna rodzina jest bardzo wierząca, więc dzieci noszą wyłącznie imiona biblijne: Jonatan, Barnaba. Janusz i Leonora Nameni doczekali się również wnuków. Ich starsze dzieci się wyprowadziły, a mniejsze mają do swojej dyspozycji siedem pokoi. Janusz pochodzi z rodziny, liczącej 16 dzieci, a Leonora z wielodzietnej rodziny, która liczy 14 dzieci.

4. Rodzina Szyszkinych z Rosji

shishkiny

Najliczniejsza rosyjska rodzina mieszka w Woroneżu i liczy 20 dzieci. Aleksander i Elena, która na początku myślała, że jest bezpłodna, mają 11 córek i 9 synów. Najstarszy syn rodziny Szyszkinych skończył 41 lat i ma 5 dzieci. Obecnie z rodzicami mieszka tylko dwie najmłodsze córeczki. Rodzina Szyszkinych doczekała się 51 wnuków.

5. Rodzina Radford (Wielka Brytania)

redford

Noel i Sue znali się od dziecka. Pierwsze dziecko Noela i Sue Radford przyszło na świat, kiedy kobieta miała ledwie 14 lat, a mężczyzna – 18 lat. Oboje z Noelem zdecydowali, że za wszelką cenę będą chcieli wychować dziecko, bowiem obydwoje są dziećmi z adopcji. Rok temu kobieta urodziła 21 dziecko i znowu jest w ciąży. Małżeństwo nie pracuje, żyją z dochodów z własnej piekarni i show telewizyjnego. Liczna rodzina mieszka w domu, w którym kiedyś był dom spokojnej starości.

6. Rodzina Bonell (Australia)

bonell

Rodzina Bonell mieszka w Australii i jest tam najliczniejszą rodziną. Jeni Bonell wraz z mężem Rayem doczekali się 16 dzieci, z których najstarsze dziecko ma 29 lat, a najmłodsze pięć lat oraz wnuków. Rodzina Bonell mieszka w czteropokojowym domku z jedną łazienką. Dwa lata temu Jeni Bonell zdiagnozowano raka. Na szczęście kobiecie udało się pokonać chorobę, bo przecież ma dla kogo żyć.

7. Rodzina Hann (Szkocja)

yan

Rodzina z Dundee jest największą rodziną w Szkocji. Emma i Roy mają 13 dzieci w wieku od 4 do 27 lat. Państwo Hann zdecydowali, że z liczbą dzieci zaufają Bogu. Roy pracuje w szpitalu, a Emma zajmuje się dziećmi i domem.

 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty