Inspirujące przesłanie Jima Carreya dla ludzkości

Znamy Jima Carreya jako jednego z największych komediowych aktorów, filmy z udziałem którego zawsze podnoszą na duchu.
inspirujące przesłanie Jima Carrey ludzkości

Ale po przeczytaniu tego błyskotliwego przemówienia Jima, w którym zwraca się do wszystkich ludzi, przekonaliśmy się, że to też bardzo mądry człowiek.

"Moja dusza nie mieści się w granicach mojego ciała, moje ciało znajduje się w bezgranicznej duszy. Ja zawsze mówię, że chciałbym, aby ludzie mogli zrozumieć, że oni nigdy nie znajdą spokoju w swoich snach, bogactwie i sławie. Wiem z własnego doświadczenia, że wpływ jaki mamy na innych — jest najcenniejszą walutą. Wszystko co otrzymamy w życiu — wszystko zgnije i rozpadnie się na drobne kawałki. Od nas pozostanie tylko to, co było w naszym sercu.

Co możesz zrobić dla świata? Co możesz zrobić, aby twój talent się rozkrył? To wszystko, co musisz zrozumieć... możesz dołączyć do gry i występować przeciwko wojnie, ale aby zrozumieć prawdziwy świat, trzeba zdjąć z siebie zbroję.

Mój ojciec mógł być świetnym komikiem, ale on nigdy nie wierzył w swoje siły i wybrał zawód księgowego. Ale kiedy miałem 12 lat, mojego ojca zwolnili i nasza rodzina musiała robić wszystko, aby przetrwać. Nauczyłem się wiele od ojca. I jedna z najważniejszych lekcji – zajmując się nielubianą sprawą, możesz mieć pecha, spróbuj zaryzykować i wybrać coś dla siebie.

Wielu z nas chce pozytywnie wpływać na świat, ale my zupełnie nie wiemy, jak i gdzie powinniśmy zacząć to robić. Poświęcamy całe swoje życie szkole, a następnie pracy. Później wielu z nas zdaje sobie sprawę, że zupełnie zapomniał o swoim sercu i o tym co sprawia, że serce drży z radości. Do tego wszystkiego ciągle się nam powtarzają, co musimy robić, z kim powinniśmy być, co to jest "dobrze". To wszystko prowadzi do tego, że wielu z nas zawsze boi się co pomyślą o nas inni. Zajmując się codzienną rutyną, zupełnie zaniedbujemy swoją duszę, zainteresowania i w końcu czujemy się przytłoczeni i znajdujemy się w ciągłej depresji. Czujemy się rozbici, bo nikt nas nie nauczył iść za swoimi zainteresowaniami i ryzykować, po prostu nas uczono, że w świecie musimy grać według jego zasad.

Nie warto bać się niczego. Strach odgrywa ważną rolę w naszym życiu, ale to ty decydujesz jak bardzo on wpływa na ciebie. Możesz spędzić całe życie, wyobrażając sobie co mogłoby dziać się z tobą i martwiąc się o swoją przyszłość. Ale ważne jest tylko to, co dzieje się tu i teraz, i te decyzje, które podejmujemy w tej chwili. Nasze życie jest bardzo krótkie, więc nie trzeba się bać wyjść poza stereotypy i ryzykować. Nie myśl o efekcie końcowym, podążaj za głosem swojego serca i ciesz się przygodą. Zawsze możesz zrobić krok po drodze do swoich marzeń. Nie ma znaczenia, czy jesteś mały, czy duży".

źródło:Cluber
 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty