Internet obiegła informacja o 12-latce, która przyjęła poród swojej mamy

Emocjonalny post o urodzeniu swego syna Zadyna wraz z niezwykłymi zdjęciami umieściła na facebookowym profilu Nikki Smith.

12-letnia Jacee z Missisipi (USA) pomogła odebrać poród i urodzić się własnemu braciszkowi.

Jacee przygotowuje się do przyjść na świat jej brata.

dziewczynka
"Jacee powiedziała, że chce być obecna przy porodzie jeszcze kilka miesięcy temu, jednak pomyślałam, że jest jeszcze za mała, - opowiada Nikki Smith – Następnie porozmawialiśmy na ten temat z moim mężem i postanowiliśmy, że to będzie wspaniałe doświadczenie dla niej. Moja córka przyszła z ojcem do szpitala, gdy zrobiono mi znieczulenie zewnątrzoponowe. Po upływie 8 godzin, gdy znieczulenie przestało działać, zaczęłam odczuwać straszny ból, jednak dziecko nie przychodziło na świat. Jacee była bardzo zasmucona, gdy obserwowała wszystko z dala od łóżka. Niespodziewanie lekarz powiedział jej, aby podeszła i stanęła obok niego. Byłam w szoku, ale zrozumiałam, że córka jest gotowa na to. W czasie porodu odczuwałam straszny ból, jednak po tym, gdy się skupiłam na twarzy Jacee, udało mi się kontynuować. Starałam się, jak tylko mogłam, a córka swoimi rękami trzymała Zadyna. To były niesamowite przeżycia. Nie każdego dnia twoja własna córka przyjmuje twój poród".

Początek procesu

Początek

Dziś obecność mężczyzny na sali porodowej to dosyć powszechna praktyka. Jednak nie każdy mąż, nawet ten najbardziej kochający zważy się na to, aby być obecnym przy porodzie. Natomiast nastolatka wspaniale poradziła sobie z tym zadaniem.

Jacee pomaga braciszkowi przyjść na świat

dziecko

Publiczność była oburzona tym, co przeczytała i zobaczyła.

foto

Dziewczynka płacze, gdy widzi swego nowo narodzonego braciszka.

Dziewczynka płacze

Jacee przecina pępowinę.

przecina pępowinę

Pojawiły się głosy, że poród może być dla dziewczynki tak wstrząsającym przeżyciem, że zapisze się w jej pamięci w sposób negatywny.

"Uważam, że to jest dziwne. Nigdy bym nie pozwoliła na to, aby moje dziecko patrzyło lub dotykało mojej pochwy, gdy jest nacięta. Jeśliby moja matka zmusiłaby mnie to zrobić, u mnie by wystąpiła trauma".
"Istnieje wiele innych sposobów na to, aby stworzyć nierozłączną więź między bratem a siostrą. Przyjęcie porodu swojej mamy jest nie najlepszym pomysłem".
Jacee

Jacee i nowo narodzony Zadyn.

 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty